KARATE JUTSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Picard » stř 21. čer, 2006 13:13

anglicky se to pise taky sensei :)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod graver » stř 21. čer, 2006 13:27

Dalibor_Kovar píše:...ale on založil "obyčejnou" školu bojového karate a ne nějaký "nový" styl)

Počkej, tomu nějak nerozumím (nesledoval jsem moc diskusi). Tedy nemyslíš školu ve smyslu stylu (jako např. v hudbě "italská škola" atd.), ale prostě nějakou instituci, firmu, místo..., kde učí? To tam ale musí učit nějaký konkrétní styl a v tom už si sám nemůže žádný styl udělit, ne? Tzn. on tam může učit boj se zbraní a tvrdit, že je to kompendium iaida, kenda atd. a udělit si v tom třeba 17. dan, ale nemůže tvrdit, že to JE iaido apod. (pokud není - pak si ovšem nemůže sám udělovat stupně).
Před lety jsem dělal sebeobranu - trenér tvrdil, že je to slátanina, karate, jujutsu (hlavně) aj., ale sám měl nějaký STV v karate a netvrdil, že to je něco, co to není.
Ono je to jednoduché - pokud mi nejde o reálnost v boji, můžu si založit cokoliv a tvrdit, že je to cesta, která rozvíjí a povznáší - a když to na někoho nefunguje, tak je neschopnej... Je to lákavé, pokud někdo dělá BU pro jen prestiž.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dalibor_Kovar » stř 21. čer, 2006 13:27

aha, tak v tom případě nejsou mé znalosti angličtiny až tak dobré, jak jsem si myslel ... moje chyba, omlouvám se
Dalibor_Kovar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 19. čer, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Ondra » stř 21. čer, 2006 13:29

myslím si že páskování mělo význam rozlišit schopnosti cvičenců, u nás se to stalo jakousi specifickou módou. Každý kdo dosáhl černého pásu a výš si jistě vzpomene jaký je to nezapomenutelný pocit projít se kolem někoho s jiným páskem, ale postupem času člověk zjištuje že o to tady vůbec nejde, že žádný černý pás ani několik desítek danů za vás se ničemu nenaučí a stejně se to musíte naučit uplně sami. Spíš než na pásek koukám na schopnosti člověka. Je hodně lidí co žádné pásky nemají a jejich schopnosti v BU jsou jedinečné, ať už kolem pasu mají omotanou stuhu, nebo jen provázek rozhodně bych doporučoval nikoho nepodceňovat a spíš než na pásek pozornost zaměřit na pohyby těla. Je mi uplně jedno jaké kdo BU/BS cvičí, jaký má pásek, nebo jak dlouho cvičí. Mě záleží na tom JAK cvičí a jak se chce učit. to co má na sobě mě nezajímá. ten kdo byl v Asii mě jistě potvrdí že tam žijí lidé co mají mín než nic a rozhodně nemají kimona s moirou, ale jejich schopnost učit se, nebo dědit bojová umění z generace na generaci je fascinující a i když mají na sobě obyčejné šaty (žádné dany na nich neuvidíte) rozhodně bych doporučil nikoho nepodceňovat i když vaše schopnosti dosáhly např.9 danu. jak řekl pan Hrušínský v jednom filmu: "i komár umí bodnout" :D a je jen na člověku samotném pokud na BU/BS chce chodit kuli černému pásku a devíti danům a nebo se něčemu naučit :idea:
Ondra
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 273
Registrován: stř 13. říj, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Low » stř 21. čer, 2006 13:33

černý pás ztratil cenu tam kde se ten co ho nosí nemůže s nikym konfrontovat. jak by si asi vypadal judista s černym kterýho by běžně přeprávali začátečníci s bílym, to samy v kyokushinu.. jo třeba v takovym shotokanu to je jina kava. tam je to proste o tom kdo lip zatancuje.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod graver » stř 21. čer, 2006 13:37

Low píše:.. jo třeba v takovym shotokanu to je jina kava. tam je to proste o tom kdo lip zatancuje.

:D :D :D Už jsem o tebe měl strach, že jsi vzal shotokan na milost. Dal sis dlouhou pauzu :D :D :D
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » stř 21. čer, 2006 13:41

patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod diablik » stř 21. čer, 2006 14:58

..
Naposledy upravil diablik dne stř 21. čer, 2006 21:26, celkově upraveno 4
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » stř 21. čer, 2006 15:03

....
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 10:51, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Makoto » stř 21. čer, 2006 15:21

Dalibor_Kovar píše:a devátý dan má vlastně opravdu jenom proto, že založil "vlastní" styl a tudíž ho ovládá nejlépe, ale krok to byl opravdu egoistický, to je pravda. ale znám i "lepší", které raději nebudu jmenovat (měl pouze fialový pás, založil si vlastní školu a taky si udělil myslím 9. dan, ale on založil "obyčejnou" školu bojového karate a ne nějaký "nový" styl)

Opravil jsem si o tobe mineni :-) Opravdu jsem si myslel, ze jsi takovy ten manik, co ma sveho mistra nalepeneho nad posteli a co vecer se k nemu modli :wink:
Je dobre, ze si uvedomujes, ze je to take jen clovek se svymi slabostmi a pokud ti i presto sedi, neni proti tomu namitek.

Co se tyce toho prikladu, co jsi uvedl - sam znam ze zahranici minimalne tri podobne pripady.....pokud vsak dokazi sve studenty presvedcit, ze jsou dobri.....Dokonce jsem potkal manika, ktery se tituloval prezidentem jedne asociace a vsude prohlasoval, ze dokaze vycitit uder jeste nez je vykonan...bohuzel to vsak nechtel ukazat a potichu se vytratil z restaurace pote, co skutecny 2.dan pozadal o demonstraci. Velice zdvorile :wink:
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Obi » stř 21. čer, 2006 15:34

Já osobně plánuji co nejdrive navstivit trénink a podvivat se na to ,jak se to vyučuje.Nemá žádné semináře nic.Už jen to,že tady zástupce kritizoval tak nesmyslným způsobem kendo znamená,že smysl bojových umění naprosto nechápe.Nechápe také,že platí svobodný názor,který by měl být respektován.Věřím ,že tréninky mohou být vlemi zajímavé.Tolik zbraní a soubojů.Proč ne?Slyšel jsem ,že se tam provádí technika s katanou kdy sekneš a pak rukou udeříš.Ok nový styl tak ať je,ale docela mě zaráží,ž to nazívá kendžutsu nebo nedej bože iaidžutsu.
Obi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 20. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » stř 21. čer, 2006 15:55

diablik píše:...po tomto svete chodi kopec zebrakov,co si lieca komplexy z detstva zbieranim certifikatov,titulov,senseiovanim,hailovanim a co ja viem coho este...a zgrupovanim naivnich hoviadok pod svoje kridla...vyhlasia sa megaguruom a nechaju sa obfajcievat od svojich vernich ovecok:twisted: :twisted:

Ty poslocheeee....proc to delas? Proc tu urazis ostatni?
Ne vsichni cvici BU, aby se ubranili na ulici. Taky mi trvalo, nez jsem tohle pochopil. Zbytecne temi svymi radoby chytrymi recmi rozvirujes hladinu a pak to lidi nebavi sem chodit...protoze se tu urazi, napada, pomlouva. Mas vecnou pripominku? Konkretni? Sem s tim, jinak se bez vybehat nebo si zabouchat do pytle (kdyz delas ten boxing) at ze sebe dostanes spatne myslenky. V dobrem chlape...tohle neni prinosne pro nikoho...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 21. čer, 2006 16:00

Obi píše:Já osobně plánuji co nejdrive navstivit trénink a podvivat se na to ,jak se to vyučuje.Nemá žádné semináře nic.Už jen to,že tady zástupce kritizoval tak nesmyslným způsobem kendo znamená,že smysl bojových umění naprosto nechápe.Nechápe také,že platí svobodný názor,který by měl být respektován.Věřím ,že tréninky mohou být vlemi zajímavé.Tolik zbraní a soubojů.Proč ne?Slyšel jsem ,že se tam provádí technika s katanou kdy sekneš a pak rukou udeříš.Ok nový styl tak ať je,ale docela mě zaráží,ž to nazívá kendžutsu nebo nedej bože iaidžutsu.

To je slovo chlapa :-) Bez tam, pak sem napis, jak to na tebe pusobilo.
Co se tyka ken a iaijutsu...100% souhlas. At to je Kenjutsu Borsek ryu nebo Iaijutsu Borsek ryu a pak tu nikdo nebude mit pripominky....dle meho nazoru :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Low » stř 21. čer, 2006 16:17

makoto: borsek me nezajma , hele ja bydlim ve vrsovicich koukam ze sem tam delas nejaky seminare s nekym nechtel by si udelat v sokole seminar se seftrenerem? kdyz se vsichni slozej na cestu a ubytovani moh by prijet. koneckoncu Polak trenuje z druhy strany asi o dva bloky dal. takze by se to dalo skloubit i s nim, ten by neodmit urcite.
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 21. čer, 2006 16:28

Low píše:makoto: borsek me nezajma , hele ja bydlim ve vrsovicich koukam ze sem tam delas nejaky seminare s nekym nechtel by si udelat v sokole seminar se seftrenerem? kdyz se vsichni slozej na cestu a ubytovani moh by prijet. koneckoncu Polak trenuje z druhy strany asi o dva bloky dal. takze by se to dalo skloubit i s nim, ten by neodmit urcite.

Opravim informaci, ktera zde byla recena :-)
- ja nejsem majitelem ani sefinstruktorem skoly jujutsu, ktera je prezentovana prostrednictvim stranek jujutsu.cz
- neporadam zadne seminare jelikoz viz bod jedna :-)
- jsem jednim z instruktoru jujutsu a Sebeobrany pro zeny
- delat seminar s Borskem ci Polakem? Propagovat jejich skolu? Sorry, na to mam dost malo casu, abych poradal podobny seminar z recese. Fakt odmitam do toho investovat svuj cas. To si radsi konecne pujdu zablbnout s klukama na Prazacku, kde je BJJ...(tam se chystam uz asi ctvrty tyden a pokazde mi to diky me praci ci jinym okolnostem nevyjde....)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » stř 21. čer, 2006 17:17

Makoto:
s prominutim, jak jsi myslel tohle "o je casty nesvar i v jinych skolach. Prezentuji neco jako jujutsu, ale pritom to je hrozny mix juda a karate ci Aikida a juda. Tak s tim mam problem zase ja"?

Jake jujutsu cvicis ty? Podle mych informacich to zrovna koryu neni, takze... neni ono to taky jen ten mix? Nezlob se na me, ale prijdes mi tu v tomhle moc horlivej... uz si toho vsimam dele.

Potom se da pochopit tva prvni "temer obhajujici" reakce tady k zastupci Karate Jutsu.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod diablik » stř 21. čer, 2006 20:39

...
Naposledy upravil diablik dne úte 05. zář, 2006 10:50, celkově upraveno 1
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod NAIA » stř 21. čer, 2006 21:47

Připadá mi že tu někdo zbytečně dělá vlny. To opravdu jen Makoto je schopný akceptovat že pan 9. Dan KJ drží meč jinak? O co vám jde? ®e to nezapadá do schématu podle kterého jste dosud cvičili?
Takových případů jsem viděl už celkem dost. A dá se říci že vždy to bylo jaksi "samočistící". Někdo (mistr) si založil styl, udělal si webové strány atd... a po čase ani vidu ani slechu.
Jestli si tím někdo léčí komplexy nebo ne to ví jen on (možná), ale v každém případě měl odvahu něco rozjet. Ať je to Polák, Kroupa nebo třeba Mstitel s Píšťalou. Tyhle lidi moc nemusím, ale co, něco dělají něco tvoří tak je nechte v klidu tvořit. Třeba po čase zjistí že že to dělají blbě a vy budete mít radost. Třeba z celé té věci něco bude. Kdyby měli přijít jen na jednu dobrou techniku nebo postup tak OK sem s ním.
Vždyť ty "tradiční" styly taky někdo vymyslel. Nebo se pletu?
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Low » stř 21. čer, 2006 23:38

no me taky prijde jako nesmysl soudit nekoho podle toho jestli drzi mec nalevo nebo napravo.. pokud ale tvrdi ze to co uci ma koreny v kendo atd pak je to necojinyho.. ten clovek je evidentne magor, stejne jako polak a seftrener. jen je mi lito tech lidi kteri u nich cvici. oni nic jinyho neznaj, BU znaj jen z televize , znaj ninji, van damma,maximalne si pod slovem karate vybavej shotokan a judo to znaj z jachyme hod ho do stroje.. ale myslim ze je to nedustojny . ti "treneri" za to ani tak vlastne nemuzou, myslim ze oni jsou presvedceni o tom co delaj, da se rict ze to jsou lidi zrali do bohnic, bohuzel neznala verejnost jim na to skace a vrazej do toho svoje pracne vydelany penize.

a mimoto do tehle paskvilu a divnejch treneru radim i celej dnesni styl shotokan protoze hafo lidi porad skace na blud ze je to karate a ze je to bojove umeni.. stejne tak aikido atd.. a nezajma me vubec jestli nekde na svete to nekdo uci dobre.. zajma me jak je to u nas.. a jde o to ze nikdo na rovinu nevybali ze se s tim na ulici neubranis a nebude z tebe ninja a ze van damme je jen dobrej gymnasta a ze bojove umeni je dnes jen pojem .. je tady strasne predsudku, mylek a nesmyslu. a lidi tomu verej.. kez by u nas vsechny ty nesmysly vymizeli a zustali jen plnokontakni bojove sporty ktery si na nic nehrajou..a kdyz nekdo cvici jen proto ze ho to bavi a nechce se umet prat, tak prosim ale porad muze cvicit neco co ma vetsi smysl nez poskakovani a rvani kiai
Low
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1175
Registrován: úte 15. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Gino » stř 21. čer, 2006 23:46

NAIA píše:Připadá mi že tu někdo zbytečně dělá vlny. To opravdu jen Makoto je schopný akceptovat že pan 9. Dan KJ drží meč jinak? O co vám jde? ®e to nezapadá do schématu podle kterého jste dosud cvičili?
Takových případů jsem viděl už celkem dost. A dá se říci že vždy to bylo jaksi "samočistící". Někdo (mistr) si založil styl, udělal si webové strány atd... a po čase ani vidu ani slechu.
Jestli si tím někdo léčí komplexy nebo ne to ví jen on (možná), ale v každém případě měl odvahu něco rozjet. Ať je to Polák, Kroupa nebo třeba Mstitel s Píšťalou. Tyhle lidi moc nemusím, ale co, něco dělají něco tvoří tak je nechte v klidu tvořit. Třeba po čase zjistí že že to dělají blbě a vy budete mít radost. Třeba z celé té věci něco bude. Kdyby měli přijít jen na jednu dobrou techniku nebo postup tak OK sem s ním.
Vždyť ty "tradiční" styly taky někdo vymyslel. Nebo se pletu?


Ale uvedom si jaky je rozdil mezi tim, kdyz nekdo neco tvori a pokud se mu to nepovede, "znici" tim iluze a sny jen sobe a mezi tim, kdyz nekdo neco tvori a soubezne s tim obelhava nejen sebe, ale i lidi kolem... kdyz nekdo vyuziva neznalosti ostatnich a oblbuje je "svyma" pravdama... nacez mozna nekteri z nich pote doplati.

Rozdil je zasadni, jednou neco tvoris a doplacis na neuspech ty... a pak neco tvoris a za tvuj neuspech plati ostatni. To rozhodne dobre neni. Nemuzu spis uverit tomu, ze se to tady nekomu zda normalni.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků