Účinnosť Aikida=tvrdosť tréningu=úroveň klubu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Účinnosť Aikida=tvrdosť tréningu=úroveň klubu

Příspěvekod Anonymní » pát 28. říj, 2005 12:38

No nazďo ,
som obyčajný slovák s priemernou inteligenciou (žiadny alkoholik,pouličný bitkár atď....) cvičiaci 5 rokov aikido .

Mal by som mať teda ako také skúsenosti , s otázkou ,či kvalita tréningov (v tom spojená tvrdosť,kvalita trénera ,členské osadenie klubu....) vplýva na účinnosť aikida. Ak máte na aikido podobné názory , postrehy myslím tým rozbyté nosi, ústa, skoro natrhnuté šľachy na rukách , udreté klúčne kosti, pohmoždeniny po celom tele, skoro vypichnuté oči pozbierané na tréningoch , ako ja, pokecajme si o tom.

Podľa hesla :"nie je aikido ako aikido " poďme na to.

zdravím KAJO
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 28. říj, 2005 13:12

Najprv prečítaj už existujúce fóra, nech nie si neskôr frustrovaný... :P :P :P
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » pát 28. říj, 2005 13:31

Toto my vysvetli,ako to myslíš-flustrovaný.
Ináč mám prečítanú večšinu článkov a tvoje meno sa vyskytuje skoro všade,asi sa tomu aikidu priveľmi nevenuješ,keď máš toľko času vypisovať. Alebo si jeden z tých obávaných teoretikov?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod treeofdeath » pát 28. říj, 2005 14:07

kajo píše:Toto my vysvetli,ako to myslíš-flustrovaný.
Ináč mám prečítanú večšinu článkov a tvoje meno sa vyskytuje skoro všade,asi sa tomu aikidu priveľmi nevenuješ,keď máš toľko času vypisovať. Alebo si jeden z tých obávaných teoretikov?

:D :D :D mam pocit, ze je to cele lajbavost a netrpezlivost ludi, co aiki cvicia...podla hesla: ked padas jak pracka z nakladaku, neser sa do vysokych padov, ked nevies techniku rob ju najprv pomaly :wink:
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » pát 28. říj, 2005 14:09

Som za 3 roky 800hodinový teoretik so sukňou... :P Ale máš recht, skrze ten blbý box a ešte primitívnejší tajbox sa už tomu aikidu toľko nevenujem... ale za všetko môže môj uke, pretože sa mu nechce cvičiť a ja nemám s kým... :x tak som musel prejsť od brutálnej reality aikido-doja so všetkými tými úžasnými osobnosťami do teoreticko-akademickej reality bratislavského Hanumanu a občasnej Astry... :D :D :D
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 28. říj, 2005 14:13

Aby som ešte nezabudol - som dosť teoretický s mojou tiež 5ročnou JJ praxou so zlomenou nohou, do dnešného dňa bolavými rukami, zapálenými ramennými kĺbami a x-krát vyondenými prstami (vďaka Môcikovsky-obľúbenej jubi-kansecu-waze :twisted: )? Dúfam že áno... pokecajme si to tom... 8O :evil: 8O :roll: :roll: :roll: :x :D :D :D
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod treeofdeath » pát 28. říj, 2005 14:18

ukropcany píše:Aby som ešte nezabudol - som dosť teoretický s mojou tiež 5ročnou JJ praxou so zlomenou nohou, do dnešného dňa bolavými rukami, zapálenými ramennými kĺbami a x-krát vyondenými prstami (vďaka Môcikovski-obľúbenej jubi-kansecu-waze :twisted: )? Dúfam že áno... pokecajme si to tom... 8O :evil: 8O :roll: :roll: :roll: :x :D :D :D

a z masivnou frustraciou zcasu premrhaneho civcenim ultra aikido suprebrutal iwama ryu azaňát buki waza... :lol: :lol: :lol:
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » pát 28. říj, 2005 14:20

4tree - hai, hai... :D :D :D

Ale nie je to celkom tak, spoznal som vďaka tomu pár ľudí, ktorí za spoznanie určite stáli (dnes už tam nie je nikto :roll: :roll: :roll: ) a dnes som tam kde som aj vďaka tejto skúsenosti... vo svojom živote ľutujem len málo čo...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod treeofdeath » pát 28. říj, 2005 14:48

divny dabl
treeofdeath
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Anonymní » pát 28. říj, 2005 14:57

a cvicim u najvacsieho senseia na Slovensku S. Kurillu
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 28. říj, 2005 16:17

kajo píše:a cvicim u najvacsieho senseia na Slovensku S. Kurillu
:?: :?: :?:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 28. říj, 2005 16:31

Inak vidíš, ak cvičíš 5 rokov, tak to sme určite mali spolu tú česť cvičiť... Ty si nepamätáš Ukropčányho? Takú osobnosť? :roll: :roll: :roll: hm... :)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Traft » pát 28. říj, 2005 18:05

toto tu vyzera inac na zbytocnu temu pri ktorej sa tu budeme vsetci len podpichovat. Inak mam za sebou tiez 5 rokov Aikida :) . A myslim si ze vela zalezi od clenov klubu. Vlastne ti tvoria klub....
Traft
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod Jendis » pát 28. říj, 2005 18:13

8O
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 28. říj, 2005 20:13

Hm... tak yo, už nerýpem... :oops: . Admin? Vieš toto tu celé seknúť preč?
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Picard » pát 28. říj, 2005 20:38

ukropcany píše:Hm... tak yo, už nerýpem... :oops: . Admin? Vieš toto tu celé seknúť preč?

Ano umim. Z jakeho duvodu (ja zadny nevidim)?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 29. říj, 2005 12:05

4picard - nič konštruktívne som nepovedal a zbytočne som reagoval na bojovníka-teoretika... :oops: a keďže som sem písal hlavne ja, tak som si to dovolil navrhnúť zrušiť to. Ale rob ako uznáš, kľudne to môžeš aj nechať...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Anonymní » stř 02. lis, 2005 7:54

Vidím,že som veľmi zle opísal tému,nebol to môj zámer.Čo sa týka tých zranení ,myslím si ,ak každý bude cvičiť aikido alebo hocijaký iný viac či menej "kontaktný" šport(BU) niekoľko rokov,tieto zranenia mu nebudú cudzie ,ako si aj ty Ukropcany spomýnal Tai box (nechcel som sa ťa dodtknúť ,ale ty si začal) . Mojím zámerom nebolo nikoho zaviesť alebo o aikide v našom klube (ozaj - necvičím u Pištu,niekto písal v mojom mene) urobiť zlú mienku. Chcel som sa len dozvedieť niečo o tréningoch v ostaných kluboch a trocha predstaviť verejnosti aikido aj z inej stránky .Aby ľudia ktorí cvičia v prvom klube ktorý našli a nevedia (nemajú až taký rozhľad ),že to ide inde možno lepšie,reálnejšie,získali ako taký obraz.

S prepáčením ,už ma serie to čo si o aikide myslí večšia časť verejnosti či už s BU alebo mimo neho a to čo z neho spravilo zopár zaslepených ľudí ,nehovorím len o slovensku ,ale aj o zahraničí. Nemyslím len cvičenie ,ale aj to okolo neho,správanie sa na tatami,obliekanie atď...

Ale ,ak to nikoho nezaujíma , prosím zrušte tému,mne to neublíži.

Zdravím
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 02. lis, 2005 8:28

4kajo - no toto už je iná téma. Začal by som však otázkou - a kde teda cvičíš? Resp. u koho?
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod patrik » stř 02. lis, 2005 10:09

kajo píše:S prepáčením ,už ma serie to čo si o aikide myslí večšia časť verejnosti či už s BU alebo mimo neho a to čo z neho spravilo zopár zaslepených ľudí ,nehovorím len o slovensku ,ale aj o zahraničí. Nemyslím len cvičenie ,ale aj to okolo neho,správanie sa na tatami,obliekanie atď...

Ale to je problém právě aikidistů (i já jsem), že se chovaj, jakoby byli něco víc... Jakoby aikidó bylo nepřekonatelný BU a oni sami byli reinkarnací Osenseie...

Potkal jsem stovky aikidistů a stovky lidí kolem jiných BU a na základě zkušeností s tím si myslím, že většina aikidistů se chová nepatřičně. Když se setkají s jiným BU, považují vše za horší, než aikidó... anebo že je vlastně všechno v aikidó a že to už Uešiba vymyslel. Když narazí na disciplínu, kde je "nižší úroveň" etikety, kasaj se jak moc jsou tradiční a když potkaj něco, kde je vyžadována "vyšší úroveň" etikety, plácaj o tom, jak je to zbytečný a přehnaný. Obvykle maj potřebu vše vysvětlovat... nezažil jsem kendistu, iaidistu, že by měl potřebu aikidistovi vysvětlovat, jak se lámou ruce, ale zažil jsem desítky aikidistů, kteří kendistům a iaidistům říkali, jak se má cvičit s mečem... Aikidisti maj potřebu říkat, jak je aikidó jemné a že původní Daitó rjú (aikidžucu) bylo drsný a třeba ho nikdy neviděli... apod.

Prostě, dokud se aikidisti budou chovat, jako pitomci, bude je každej za pitomce považovat.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...