projekcia aktivnej energie Ki

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod luen » stř 10. led, 2007 4:39

Makoto píše:Kolik podvodniku je mezi WT, WCh a podobnymi "puvodnimi a originalnimi" styly, he? A to zminuji pouze cinska BU.....


Tohle jsem prehledl ... Kolik? Asi jako vsude jinde ... A vis proc o nich vis? Protoze na ne par lidi klidne poukaze a neboji se priznat, ze i v jejich radach jsou jedinci, kteri si pletou bu/bs sporty s jejich naivni predstavou o bu/bs :wink:

Mimochodem kdy bude ten open seminar i pro "neverici Tomase"?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod lucifer66 » stř 10. led, 2007 10:23

:? no dobre tak tu mate jednu ukazku toho vasho ki, ci chi, ci vnutornej energie, alebo sebaklamu, autosugescie, (alebo prace s cakrami ; pre znalych :)
http://www.youtube.com/watch?v=lf8k9__waS4
:evil: :evil: :evil:
lucifer66
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 22. bře, 2003 0:00
Bydliště: stropkov

Příspěvekod graver » stř 10. led, 2007 10:27

®abaři... Vzpomeňte si na Zeda z Policejní akademie, jak při výcviku rozbil dveře jediným výkřikem. Tomu říkám projekce ki :wink: :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Clodman » stř 10. led, 2007 14:44

Makoto píše:Panove, moc se mi libi, jak tu vsichni machrujete, jako by KAZDY z vas mel minimalne doktorat z psychologie a za sebou 50 let vyuky. K te otazce - ano nekteri soucasni zaci sokeho se venovali drive thai boxu ci TKD. Protoze citili, ze se chteji posunout i v jinych oblastech nez jen v tom, jak nekomu ukopnout hlavu, nasli tohle. Tezko se to vysvetluje, pokud k tomu clovek sam nedospeje. Vzhledem k tomu, ze u toho zustali, ASI MOZNA na tom neco bude. Nerikam, ze je to jedina a dokonala cesta (ani si to sam nemyslim), ale videl jsme na vlastni oci slozit chlapa minimalne dvojnasob tezkeho nez je soke a to toho cloveka znam a VIM 100procentne, ze mu to nedal zadarmo. Jasne, ze v tom je dost podvodniku, ale to neznamena, ze to nefunguje. Kolik podvodniku je mezi WT, WCh a podobnymi "puvodnimi a originalnimi" styly, he? A to zminuji pouze cinska BU.....
To, ze jsem to nevidel/nepocitil na vlastni kuzi, jeste neznamena, ze to neexistuje.
Omlouvam se vsem, ze jsem prispel do teto diskuse, ktera je ocividne plna profiku a ucencu, kteri maji prehled o vsem a vse vedi lepe nez ti, kteri to cvici. Ocividne sem nepatrim, protoze stale jeste pochybuji a hledam.


ja nechci drzkovat, mozna ze ve WT a WCh a podobnych vecech podvodnici sou....ale neznam zadnyho podvodnika thajboxera, tak se to jaksi hned pozna kdo je a neni podvodnik :lol:
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Wodnicek » stř 10. led, 2007 17:43

Clodman vacsina thai boxerov su podvodnici bo hraju ze to vedia:D :D to vis podvodnikov je v sade dost...takze nevim o com tu tocis je to uplne prirozdene v konzumnej spolocnosti naseho veku:0)
ta ma neser a neries to :twisted:
Wodnicek
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 30. bře, 2006 23:00
Bydliště: BB

Příspěvekod player » stř 10. led, 2007 22:45

Makoto píše:Trochu mi to tu pripomina snem takovych tech prestarlych zkostnatelych vedatoru, no spise vesnickejch baliku pred dvema sty lety, kdy tvrdosijne tvrdi, ze k tomu, aby VEDELI, ze letadlo nemuze litat, se nepotrebuji naucit fyziku. Proste je to tezsi nez vzduch a basta. Je to podvod...

Vsimnete si, ze hovorim-li za sebe, nikomu nevnucuji, ze to MOZNA funguje. Spise vas zvu na seminar, kde se muzete setkat primo se sokem, a zeptat se ho, v cem je ten "trik". Dostanete informace z prvni ruky, uvidite na vlastni oci (oci ne kuzi, z mnoha duvodu, ktere jsem tu popsal jiz xkrat), jak to probiha a udelate si vlastni nazor. A az se vas pak nekdo zepta, muzete rici, ze jste to videli na vlastni oci, pripadne hovorili se sokem a NA ZAKLADE tohoto jste si udelali svuj nazor. Ale takhle vidite par videi na youtube.com prevazne podvodniku, protoze o to se verejnost hlavne zajima, navzajem si prizvukujete, jak je to blbost a "letadlo nemuze vzletnout" a s tim se spokojite. Pokud je tomu tak, pak ano, "letadlo nikdy nevzletne" a to, co obcas vidite na obloze je pouze klam a podvod.
Jenze to pak neexistuji ani akupunkturni drahy, principy leceni, apod. Nevidim tedy neexistuje. Jak jsem rikal, asi jsem tu spatne. Domnival jsem se, ze se tu lidi budou delit o sve ZKUSENOSTI a pomahat zacatecnikum ponorit se a porozumet svetu bojovych umeni, zmenit obecne vnimani, ze BU delaji jen lide zakomplexovani a nasilne povahy, ale zatim je to jen demonstrace tupeho ega bez snahy pochybovat. Nuze jen tak dal, panove....


ci voe...sorry, ale akupunktura, akupresura atd. jak si zminil je o tom, ze se cloveka dotykas, bud ty, nebo jehly zapichnute na uricte partie tela.
Tady jde o to, ze ja tvrdim, ze "letadlo samo o sobe" nevzletne!! :roll:

A abych si rypnul, to pak Soke asi doma nema moc veci, napriklad ma urcite neopotrebovane kouhoutky u vany, protoze proc se nahybat na vanu, kdyz muzu pustit vodu silou vule, pardo "ki", ze?!
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 11. led, 2007 8:59

MED píše:Na případné námitky o mém malém zápalu v útočení vás odkázuji k Tomanovi, který mne zná z BJJ.


Hehe Ty si musel za tu dobu co sme se nevideli pribrat par kil :lol:
Musim uznat ze tenhle clovicek neda nic zadarmo....


Muj názor: Podle mne je ovsem vzdy jiny vztah zak-zak a zak-ucitel. Ukropcany to tu nekde nadherne popsal. Protoze vim co ti kluci od Mateje delaj tak se mi nechce verit ze by je nekdo tahal za fusekli. . . .ale holt jednou videt je lepsi nez 1000x slyset.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod DrGlock » úte 16. led, 2007 3:39

Každý kdo učí ví, že my lidi jsme jen hloupé stádečko. Stačí nás trošku zmanipulovat a uvěříme čemukoliv. Drtivá většina technik bojových umění je postavená na víře obránce i útočníka, že fungují a na jejich podvědomé spolupráci. A práce s energií je taková špička ledovce. Prostě potřebujete někoho, kdo vám to fakt žere, jako jsou vaši žáci, a pak to funguje. Proto to taky mistři ukazují jen na svých žácích a nikdy to neukážou na nikom jiném. Problém je, když mistr oblbne i sám sebe a uvěří tomu, že to fakt funguje. Krásným příkladem je tento mistr Aikida. Myslím si že všichni vidíme, že to má fakt zmáknutý a nikdo nepochybuje o tom, že v tom co dělá, je hodně dobrej. A je jeden z mála, kdo si troufnul své dovednosti předvést v boji. A ouha, najednou mu to Aikido nefunguje. Týpek neútočil nějakým nereálným čímkoliv, na co byl mistr zvyklý celý život, ani na něj nefungovala žádná energie. Ale zřejmě to byl jeho první zápas v životě, tak se není čemu divit. Nejhorší na tom všem je, že jsou lidi, kteří vás dokáží psychicky zmanipulovat abyste dělali co chtějí, a ani u nich nemusíte spoustu let cvičit. Jako třeba Derren Brown. A věřili byste, že to není starej dědek a že necvičí žádné bojové umění?
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod DrGlock » úte 16. led, 2007 4:41

Makoto píše:...
Vsimnete si, ze hovorim-li za sebe, nikomu nevnucuji, ze to MOZNA funguje. Spise vas zvu na seminar, kde se muzete setkat primo se sokem, a zeptat se ho, v cem je ten "trik". Dostanete informace z prvni ruky, uvidite na vlastni oci (oci ne kuzi, z mnoha duvodu, ktere jsem tu popsal jiz xkrat), jak to probiha a udelate si vlastni nazor. A az se vas pak nekdo zepta, muzete rici, ze jste to videli na vlastni oci, pripadne hovorili se sokem a NA ZAKLADE tohoto jste si udelali svuj nazor. Ale takhle vidite par videi na youtube.com prevazne podvodniku, protoze o to se verejnost hlavne zajima, navzajem si prizvukujete, jak je to blbost a "letadlo nemuze vzletnout" a s tim se spokojite. Pokud je tomu tak, pak ano, "letadlo nikdy nevzletne" a to, co obcas vidite na obloze je pouze klam a podvod.
...


Myslíš si, že když se ho zeptám, v čem je ten trik, tak mi to prozradí? A řekne mi třeba: "Už sem ty lidi všechno naučil, tak jsem si vymyslel tohle, abych měl furt navrch a oni mi to sežrali i s navijákem." a zasmějeme se spolu? A ukáže na tebe a řekne: "To je Makoto, schválně jsem ho špatně vycvičil jako vtip." a zasmějeme se zase? (omlouvám se, vzpoměl jsem si na film Kung Pow a nemohl jsem si pomoct)

Už je to nějakej ten pátek co jsem na jednom semináři s Yamauem byl. Nord Shaolin Kung Fu bylo luxusní, fakt věřím že ten týpek bojovat umí i bez Ki. Na Aikijutsu názor nemám, bylo to pro mě jen takový míň použitelný Jiu Jitsu. Použití aktivní Ki ukazoval na budoshow co byla po semináři, takže jsem to viděl na vlastní oči. Samozřejmě si nevzal někoho z publika, ale ukazoval to na vlastním žáku (na Jiřině Kubíkové). Tenkrát sem byl mladej a hloupej a chtěl jsem tomu věřit, takže to bylo tak 50 na 50 že to funguje. S odstupem času, kdy jsem přestal věřit všelijakejm mistrům, co nejsou schopni ukázat své dovednosti prakticky a přestal jsem věřit, že by ze mě mohl být rytíř Jedi, je to tak 99 ku 1 že to nefunguje.

Ale netvrdím že to nefunguje. Ty tomu věříš a na tobě to fungovat bude. Já tomu nevěřím a na mě to fungovat nebude. A o tom to je...
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod MED » úte 16. led, 2007 13:08

Hehe Ty si musel za tu dobu co sme se nevideli pribrat par kil :lol:
Musim uznat ze tenhle clovicek neda nic zadarmo....

No přibral - moc práce, ale už jdou dolů, abych se dostal do jiné váhové kategorie - pod 90 :-). Snad mi to brzo vyjde se za vami stavit na BJJ.

Rozdilu mezi vztahem žák - žák a žák - student je určitě, jinak se chováš při nácviku technik a jejich kontrování. Problém je, že v té situaci co jsem byl nešlo vubec o Ki, já jsem se ptal na normální techniku vyproštění, která my nešla, když se utočnik hecl a držel - musel jsem ho prostě kopnout aby pustil :-). Já jsem to vůbec nechtěl Matějovi dát, to že si na mě zkusí Ki jsem zjistil až když jsem ležel v té křeči.
Tak fakt nevim co si o tom mám myslet. :D
JB
MED
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 16. pro, 2005 0:00

What`s the fucking KI?

Příspěvekod mamushi » stř 17. led, 2007 7:47

DrGlock píše:Každý kdo učí ví, že my lidi jsme jen hloupé stádečko. Stačí nás trošku zmanipulovat a uvěříme čemukoliv. A práce s energií je taková špička ledovce. Prostě potřebujete někoho, kdo vám to fakt žere, jako jsou vaši žáci, a pak to funguje. Proto to taky mistři ukazují jen na svých žácích a nikdy to neukážou na nikom jiném. Problém je, když mistr oblbne i sám sebe a uvěří tomu, že to fakt funguje. Krásným příkladem je tento mistr Aikida...


Dik za velmi, velmi strizlivej nazor...
Ona samotna atmosfera v dojo uz ze svy podstaty byva takova, ze je tam holt jen jeden sef a ostatni studenti... A tak neni az tak s podivem, ze ten "padajici" jde do akce s tim, ze Veri, ze to tomu uciteli funguje... Ma-li ucitele rad, chce, aby to fungovalo. Na tom neni nic spatnyho.

Jen cloveka trochu zarazi, kdyz uz treba nahodou studuje kdysi prisne tajny ucebnice pro samuraje, manualy strategie (casto psany formou komentare k Taiheiki) - dnes uz vsak jen stary davno tiskem vydany knihy - ze tam neni nic o tehle nekontaktni praktice a jejim uziti na bojisti... A pritom tam je jinak uplne vsechno, od boje az treba po pouzivani Ninju k otravovani studni...

Pritom tyhle veci vznikali v dobe, kdy slo vsem zucastnenejm o zivot a jakakoliv vychytavka byla vetsinou okamzite uvadena do praxe...

Na druhou stranu Aikido vzniklo v devatenactym stoleti a Ueshiba byl velmi ovlivnenej ucenim jednoho svyho soucasnika - zakladatele jednoho novyho nabozenstvi, ve kterym je Ki zakladni pojem. Tenhle Clovek, kvuli kterymu Ueshiba i cas sedel v base (to je no offence - takova tehdy holt byla doba) byl neuveritelnej charizmatik.

Ano, Ki bez problemu ano. - Jako nabozensky symbol to je neco nepopsaneho, neviditelneho, cehoz prostrednictvim se odehrava Vesmir - klidne ano...

Ale Ki, kterou libovolnymu frajerovi spoutate na dalku ruce a bezkontaktne ho zahodite... nevim.
Ki je udajne neco, co je tak drobne, ze diky svemu nulovemu objemu vyplnuje nekonecne velky prostor a cloveka pochopitelne naplnuje, ale i prevysuje... Nemyslim si, ze toto Ki by se nechalo znasilnovat jednim k nejakym eskapadam s hazenim druhych lidi... Alespon podle toho, co se o Ki tvrdi v Japonsku.
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Re: What`s the fucking KI?

Příspěvekod zm » stř 17. led, 2007 8:54

mamushi píše: Na druhou stranu Aikido vzniklo v devatenactym stoleti a Ueshiba byl velmi ovlivnenej ucenim jednoho svyho soucasnika - zakladatele jednoho novyho nabozenstvi, ve kterym je Ki zakladni pojem.

Nechci šťourat, ale aikido vzniklo až ve století dvacátém a to téměř až v jeho polovině.
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

To ZM

Příspěvekod mamushi » stř 17. led, 2007 9:00

Jasne, jako organizace urcite... Ja mel na mysli vznik onoho novyho nabozenstvi (konec devatenactyho) a Ueshibova rana leta a pobyt v Cine(poc. 20. stol.). Veci, ktery meli na vznik Aikido nejvetsi vliv.
...but your counsciosness is all you, can take to your grave.
mamushi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 09. zář, 2004 23:00
Bydliště: Miya

Příspěvekod diablik » stř 17. led, 2007 9:07

mamushi--velmi ma zaujal tvoj prispevok..kladne :wink: ...ako tak nad tym premyslam,s europskym "vsezpochybnovacim" pristupom,tak jedine pre mna pouzitelne "aiki" s maximalne fatalnym ucinkom a bez zapotenia sa ostava buchacka od 9mm vyssie :lol: :lol: netreba to cvicit cely zivot,vysledky su okamzite,fatalnost na mnohych kolbistacha a poulicnych stretoch overena :twisted: :lol: len tasite a stisnete spust a to "aikijutsu" ktore vyleti z hlavne uz robotu urobi za vas :lol: ..rychlo,bez vasho kontaktu s protivnikom,na dialku...
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod Fritz01 » stř 17. led, 2007 10:37

:)
Naposledy upravil Fritz01 dne stř 24. led, 2007 16:45, celkově upraveno 1
Fritz01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00

Příspěvekod Makoto » stř 17. led, 2007 10:58

Je tu nekolik faktu, ktere je potreba vzit v uvahu...faktu, ne domnenek, uvah ci ocekavani.

1. Jak tu jiz MED uvedl, zazil aplikaci Ki pri jujutsu technice, kdy to necekal. Nevenuje se Aikijutsu (pravdepodobne ze stejneho duvodu jako ja) a projekce Ki ho nezajima. Jeho cilem neni naucit se nekoho mlatit na dalku ci jakkoliv jinak krome kopu, uderu, hodu, apod. Neni v zadne sekte, nema za sveho idola sokeho, Mateje Novaka ani Billy Idola :-)

2. Tato aktivni Ki funguje pouze na utocnika se skutecnou agresivitou. Z toho vyplyva, ze nefunguje na "spartakiadni utoky", ktere je videt v hodne skolach BU. Jde o presmerovani agresivni energie zpet do soupere. Asi mi date za pravdu, kdyz reknu, ze lze presmerovat silu venovanou utoku zpet utocnikovi, takze cim silneji utoci, tim hure to pro nej bude. Na fyzicke rovine je to viditelne a tudiz mene zpochybnitelne. Asi se mnou budete take souhlasit, ze existuje i jina rovina utoku, nez pouze fyzicka. Na teto rovine pripravujete sve energeticke zdroje na nadchazejici boj. Jinak dychate, adrenalin stoupa, vetsinou "nasazujete valecnou masku" (zdroj Marcinko ;). Kdyz pak jdete do konfliktu, jdete s vedomim, ze toho parchanta dostanete za kazdou cenu. Pouzijete sve techniky (fyzicka uroven) spolu s odhodlanim (viz vyse). Cim silnejsi odhodlani a agresivita, tim zurivejsi utok. A aikijutsu vyuziva prave teto agresivity, aby s pomoci technik presmerovala tuto agresivni energii zpet na utocnika. Jsem si vedom, ze slova jako energie, presmerovani, vyssi stupen boje, apod. jsou jiz tak zprofanovane, ze nevzbuzuji duveru. Neznamena to vsak, ze to nefunguje. Aikijutsu vsak NENI streetfight a uci se jako nadstavba na jujutsu pro ty, kteri chteji zkusit bojovat jinym "jemnejsim" zpusobem. Navzajem se doplnuji.

3. Uvedomuji si, ze technika napriklad thai boxu jsou rychlejsi k nauceni a funguji prakticky na kazdeho. Otazka je, zda-li budou fungovat az bude cloveku 70 ci dokonce i vice. Fyzicka sila a pruznost s vekem klesa, to se vsak neda rici o praci s energiemi. Navic tu srovnavate externi a interni, utok kladivem s utokem slovnim ci pisemnym....oboji funguje, ale za jinych podminek.

4. Nikdo tu nerikal, ze se pomoci Ki da svazat clovek ci ja nevim co. Pomoci pokrocilych technik Aiki lze odvratit utok vedeny s plnou agresivitou. Existuje nekolik zpusobu, jak tento utok odvratit: Zablokovat, vychylit, uhnout ci kombinaci vyse uvedenych. Muay Thai to udela tak, ze zablokuje a zlomi utocici ruku ci nohu. Aikijutsu zablokuje a vyuzije agresivni energii k vraceni utocnikovi. Utocnika postihnou krece, navali se mu krev do hlavy a prestava se kontrolovat. Jak vidite, no magic at all.

Zbytecne tu z toho delate magii a specialni schopnost pro vyvolene. A mimochodem, pouze jeden z vas (TM) napsal mail na jiz drive zminovane osoby a zeptal se primo jich. U zbytku vidim pouze "zasvecene" nazory bez znalosti a bez snahy o ziskani techto znalosti. Zatim mi to tu pripada jako pokec u piva nad fotbalem a jako takovy to i zustane dokud se nebudete snazit ziskat o tom vice informaci.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Toman » stř 17. led, 2007 12:12

Makoto píše:Tato aktivni Ki funguje pouze na utocnika se skutecnou agresivitou.


Já jsem trochu zmatený... takže při té ukázce na videu se Sokeho žáci na něj takovým způsobem naštvali že je takto "umravnil". Protože ty si Makoto zmiňoval skutečnou agresivitu. Já nevím co by mi musel trenér provést abych se něj fakt na&$al.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » stř 17. led, 2007 12:33

Toman píše:
Makoto píše:Tato aktivni Ki funguje pouze na utocnika se skutecnou agresivitou.

Já jsem trochu zmatený... takže při té ukázce na videu se Sokeho žáci na něj takovým způsobem naštvali že je takto "umravnil". Protože ty si Makoto zmiňoval skutečnou agresivitu. Já nevím co by mi musel trenér provést abych se něj fakt na&$al.


To se tu celou dobu snazim vysvetlit :-) Proto to uci na pokrocilych zacich, protoze ti to dokazi vcas "vypnout", upustit od sveho dalsiho umyslu utocit. Jinak hrozi zastava dechu. Cela filozofie Aikijutsu je o tom, ze pokud nekdo utoci se zlym umyslem, ten se mu ihned vrati a bude trpet do te doby, dokud neupusti od sveho umyslu. A opet nehledejte v tom zadnou magic, jde jen o praci s energii, stejnou energii jako je Reiki, Ki, Cchi, a ja nevim co jeste. Opravdu to neni o nejakem tajnem ritualu probuzeni energie ci balamuceni verejnosti. Ale opet, verte nebo ne.

Ja delam ciste jen jujutsu, aikijutsu mi zatim nic nerika a projekce Ki take ne. Nemam plakat Mateje Novaka ani sokeho nad posteli a presto, jak jsem to tu uz kdysi psal, jsem to zazil na vlastni kuzi, znam lidi, na kterych to soke zkousel a...funguje to.

A doted tomu nerozumim o nic vice nez MED. Ale znovu...nejedna se o nejaky fight na dalku, magii, zalezitost pro vyvolene, apod. Jde jen a pouze o praci s energiemi....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod manikin » stř 17. led, 2007 12:47

co se týče poznámky o mistrovi a žácích...o tom, že jsme jen hloupé stádo a věříme všemu, co se nám řekne...
já bych k tomu dodala jen to, že ANO máme úctu ke svému Mistrovi...je to člověk, který má své kvality a je hodně toho, co nás může naučit...je to člověk, ke kterému se obracíme i jako k příteli nejen jako k učiteli, protože nás zajímá jeho názor, protože umí podržet...... to ovšem neznamená, že je to člověk bez chyb, že souhlasíme se vším co řekne, že se bojíme řict/neříkáme, že něco nefunguje, že na to máme jiný názor...ta úcta vychází z toho, že naše poznámky bere, ukáže, vysvětlí....
....vede nás k tomu, abychom přemýšleli nad tím, co děláme....
nikdo tedy nemá potřebu cokoliv předstírat....

co se týče aktivní energie... tomu můžete věřit nebo ne... stejně jako někteří lidé věří na existenci čaker, na reiki, na akupunkturu, na sílu kamenů, na to že jim energii dávají stromy....

podle mě...energii má každý z nás...jen ji málokdo umí využívat...
sama patřím mezi ty, kteří ji neumí vědomě ovládat....ale vycítím, když ji někdo "má"

co se týče vaší poznámky....tak ať to zkusí na mě....krom toho že, jak už Makoto řekl, je potřeba dostatečná agresivita útočníka (pokud tam půjdete s tím, že to nefunguje...tak to fungovat nebude....to neplatí jen o vyvolání agresivity a užití Ki, ale všeobecně o přístupu k životu...pokud k něčemu přistupujete negativně, tak to prostě nefunguje...).... tak v BU je určitá "posloupnost"...myslím, že každý učitel musí vidět snahu, několik let dřiny, musí vědět, že to má žák v hlavě srovnané atd. než vás naučí řekněme něco víc než ostatní
manikin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00

Příspěvekod graver » stř 17. led, 2007 15:09

4Manikin: ty píšeš "je potřeba dostatečná agresivita útočníka (pokud tam půjdete s tím, že to nefunguje...tak to fungovat nebude" - tzn. jako by to platilo dohromady? Stačí dostatečná úroveň agresifity útočníka nebo tomu *současně* musí věřit - tzn. aby na někoho objektivně ta projekce zafungovala, musí splnit alespoň jednu z těch podmínek nebo obě zároveň? To je totiž dost podstatné pro použití :wink:
btw: asi není problém, že by v tom hledal něco magického někdo z nás, ale že to tam vidí jiní (a ono to tam není).
Mimochodem - pokud tomu bude někdo opravdu hluboce a nekriticky věřit, bude to nějaký religiózní/ezoterický typ s labilní a otevřenou psychikou, tak na něm bude fungovat prakticky cokoliv od projekce ki po komunikaci s Aštarem ©eranem.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník