Jóga a BU

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod mao » úte 24. úno, 2009 8:17

graver píše:Pozor, ono to s tím čištěním (teď myslím jen tlusté střevo) není tak jednoduché. Rozhodně to není tak, že když vypijete flašku vyjetého oleje a 120x za sebou se poděláte jak šakali, tak jste se pročistili střeva. Usazeniny a nánosy tam z větší části zůstanou, i když už z vás teče voda čistější, než když jste ji vypili. Bohužel tomu je potřeba pomoct mechanicky - vláknina resp. něco, co po zhltnutí zvětší objem. Obzvláště otrlí jedinci podstupují "hloubkový výplach", ale na to nemám :?

taky si myslim ze tim ze vypiju olej se jen podelam. Zkouseli jste treba nadobi umejt olejem :) neco - co neni usazene to namaze a odnese. To co se drzi u povrchu naopak tam zustane protoze po nem ostani veci klouzou. Voda se chova jinak - rozpousti veci, proto se mi zda vhodnejsi.

Jinak co se tyka te mechaniky, tak k tomu slouzi Nauli.
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod druss » úte 24. úno, 2009 8:42

Dyt ale prece streva se necisti olejem ale klystyry olejem se cisti jatra a kysele stavy se piji protn ze to pomaha aktivovat stavy a enzymy a pak ja pisese vise ten olej ty necistoty snaze pojme
druss
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod pk » úte 24. úno, 2009 9:21

Ahoj,

nétí a šankhaprakšálanu provozuji, nedám na ně dopustit, podle mě jsou oboje velmi prospěšné.

Někdo tady zmínil půsty, ty jsem provozoval dříve, nyní je můj názor na ně (ve shodě se stanoviskem čínské medicíny) negativní. Lidé si často pochvalují, jak z těla odcházejí škodliviny, a neuvědomují si, že ty škodliviny vznikají tím, jak tělo stravuje samo sebe.

Kůru s olejem a šťávou jsem nezkoušel, nicméně k ní mám nedůvěru, na netu se dá najít vysvětlení, jak to funguje - stejně jako u půstů. Z těla neodcházejí škodliviny usazené před kůrou, ale právě důsledkem požití této kombinace vytvořené.

Byl tady zmíněn i Vlasta Marek - něco jsem od něj četl a naopak mi připadá jako velmi rozumný člověk. Doporučuji jeho knihu "Návod na použití člověka", dle mého názoru velmi přínosná.

Petr
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod mao » úte 24. úno, 2009 9:57

druss píše:Dyt ale prece streva se necisti olejem ale klystyry olejem se cisti jatra a kysele stavy se piji protn ze to pomaha aktivovat stavy a enzymy a pak ja pisese vise ten olej ty necistoty snaze pojme

aha, jestli tomu spravne rozumim tak tolik oleje ma zpusobit sok a aktivovat cesty na odbouravani tuku a tim je "procistit". Otazka je, jestli to tak je a jestli si spis nezpusobite zlucnikovy zachvat :)

mimochodem to uz nema nic spolecneho ani s jogou ani s BU ne? I kdyz vypiti velkeho mnozstvi oleje ma nepochybne vliv na schopnost branit se pripadnemu utocnikovi :D
mao
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod majik » úte 24. úno, 2009 10:16

aha, jestli tomu spravne rozumim tak tolik oleje ma zpusobit sok a aktivovat cesty na odbouravani tuku a tim je "procistit". Otazka je, jestli to tak je a jestli si spis nezpusobite zlucnikovy zachvat

mimochodem to uz nema nic spolecneho ani s jogou ani s BU ne? I kdyz vypiti velkeho mnozstvi oleje ma nepochybne vliv na schopnost branit se pripadnemu utocnikovi

nie nerozumieš tomu správne, skús si vygoogliť "pečeňovú očistu" nechce sa mi písať celý postup. Tuk si pri očiste určite neodbúraš, a olej spolu s citronovou šťavou a glaubergovou solou sa pijú na to,aby sa ti tie prípadné kamene rozpustili a nespôsobili žlč. záchvat.
a naozaj to nemá nič spoločné s jogou ani Bu , len som odpovedala na otázku.
Ale u teba to tak možno je,že ked vypiješ velké množstvo oleja vieš sa lepšie brániť . Je to zaujímavé, ja som to pri sebe nespozorovala, ale to bude asi tým ,že som len slabá žena :lol: :lol: :lol: :twisted:
majik
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod PC » úte 24. úno, 2009 11:26

pk píše:Kůru s olejem a šťávou jsem nezkoušel, nicméně k ní mám nedůvěru, na netu se dá najít vysvětlení, jak to funguje - stejně jako u půstů. Z těla neodcházejí škodliviny usazené před kůrou, ale právě důsledkem požití této kombinace vytvořené.
Petr

No nezkousel jsi, takze jen pises cos nekde vycetl, na netu se toho da najit spousta a relevance je mnohdy skutecne diskutabilni.
Mohl by jsi mi popsat jak si predstavujes, ze se ti za den vytvori zlucove kameny (casto i velikosti hrasku), diky ocistne kure? To mi smysl nedava.

Promluv si nekdy s nekym koho dobre znas a kdo to skutecne zkousel,.... pak bych se vyjadroval verejne. Pisu to proto, ze mas asi docela bohate zkusenosti ( a to jej jen dobre) a proto by to mohl nekdo brat jako platnou minci.. coz v tomto pripade tak neni.

Jeste se omlouvam za OT, ale kdyz uz se to tu tak rozjelo.. :-)

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pk » úte 24. úno, 2009 11:59

PC: hned zkraje bych chtěl říci, že ani jeden z nás by neměl psát, že něco nějak je nebo není - oba prezentujeme své názory, nikoli "pravdu".
O přírodní medicínu a detoxikace se zajímám poměrně dlouho, něco jsem zkoušel, něco ne, mám okolo sebe dost lidí, z nichž někteří se přírodní medicínou živí a mají tedy zkušenosti s tisíci klienty, pochopitelně vycházím i z jejich zkušeností.

Nemyslím si, že abych mohl na něco vyjádřit svůj názor, musím to nutně absolvovat, nehledě na to, že v tomto případě by to ani k ničemu nebylo - to co z lidí "odchází" někdo považuje za žlučové kameny a někdo za látky vytvořené "kůrou", jak poznáš kdy to vzniklo - jestli před rokem nebo před hodinou? Kromě toho tady byla popisována několikadenní únava po očistě, to také považuji za fakt poukazující na nevhodnost tohoto.

Tyhle věci jsou hodně o intuici, o feelingu - pokud si přečtu dva články (názory), které jsou protichůdné, něco na mě působí pravděpodobněji, je na mě, čemu dám přednost.
Nebo si to mohu vyzkoušet, zjistit, jak to na mě působí, je to na každém.

Každopádně jsem chtěl, aby tazatel měl na výběr, aby věděl, že jsou jak lidé, kteří tuto očistu doporučují, tak lidé, kteří ji nedoporučují.

Petr
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod PC » úte 24. úno, 2009 12:25

pk píše:PC: hned zkraje bych chtěl říci, že ani jeden z nás by neměl psát, že něco nějak je nebo není - oba prezentujeme své názory, nikoli "pravdu".

Ja jsem nikde nic o pravde nepsal, ani o tom jak neco je a neni, prosim nevkladej mi do klapky neco, co sis domyslel.. a nasledne na to reagujes.

pk píše:O přírodní medicínu a detoxikace se zajímám poměrně dlouho, něco jsem zkoušel, něco ne, mám okolo sebe dost lidí, z nichž někteří se přírodní medicínou živí a mají tedy zkušenosti s tisíci klienty, pochopitelně vycházím i z jejich zkušeností.

Tak to jsme na tom stejne.

pk píše:Nemyslím si, že abych mohl na něco vyjádřit svůj názor, musím to nutně absolvovat, nehledě na to, že v tomto případě by to ani k ničemu nebylo - to co z lidí "odchází" někdo považuje za žlučové kameny a někdo za látky vytvořené "kůrou", jak poznáš kdy to vzniklo - jestli před rokem nebo před hodinou? Kromě toho tady byla popisována několikadenní únava po očistě, to také považuji za fakt poukazující na nevhodnost tohoto.

No jo, takle tady pobiha mnoho bojovniku, kteri to sice nikdy nevyzkouseli, ale zato presne vedi o cem je rec ;-)

Co takle rozbor? Mame totiz i zapadni medicinu, ktera disponuje mnoha prostredky pro overeni vysledku.. apod. "Nase" zapadni medicina se take zabyva pomerne do hloubky temito procesy, az prilis na muj vkus. Resi se u nas spise dusledky nez priciny, alespon z meho pohledu.

pk píše:Tyhle věci jsou hodně o intuici, o feelingu - pokud si přečtu dva články (názory), které jsou protichůdné, něco na mě působí pravděpodobněji, je na mě, čemu dám přednost.
Nebo si to mohu vyzkoušet, zjistit, jak to na mě působí, je to na každém.

No prave taky nemusi, mohu precist vyzkouset a nechat si udelat testy, tam bude jista zaruka objektivity. Prave prilisne tahani intuice (kterou vetsina lidi ztratila pred mnoha lety) je to co nahrava ruznym podvodnikum, sarlatanum a prodavacum placebo efektu. Mame technologie, tak proc jich nevyuzit pri oddelovani zrna od plev.

pk píše:Každopádně jsem chtěl, aby tazatel měl na výběr, aby věděl, že jsou jak lidé, kteří tuto očistu doporučují, tak lidé, kteří ji nedoporučují.

A myslis, ze tazatel si jen precte vlakno na serveru o BOJOVYCH umenich o ociste a pujde a udela to? Paklize by byl takto naivni, tak ho muzeme akorat tak politovat. Mimochodem, muzes jmenovat jedinou oblast, tema, zalezitost, na kterou nejsou minimalne dva protichudne nazory? Ja se priznam, ze asi zadnou takovou neznam. ;-) Ale chapu o co ti slo.

Jinak nic ve zlem, mylsim, ze je potreba takto diskutovat! :-)

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pk » úte 24. úno, 2009 12:47

PC: k tomu vkládání - část věty "coz v tomto pripade tak neni" jsem pochopil ve smyslu "nemáš pravdu, já ji mám", pokud jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám.

Jinak co jsem chtěl k tématu napsat jsem napsal, dál už by to bylo hádání se, nehledě na to že jsme už OT.

Každopádně pokud si necháš rozbor udělat, budu za případné informace vděčný, sám si kvůli tomu zdraví ničit nehodlám :-)

edit: ještě doplním - co se týče lidí, ve které mám 100% důvěru, vždy jde o lidi, kteří vystudovali a dlouhou dobu se věnovali i západní medicíně, nikoli pouze o léčitele atd., tedy mají vědomosti a zkušenosti z obou "stran" a mohou je vhodně kombinovat, což je podle mého důležité.
pk
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod PC » úte 24. úno, 2009 12:57

pk píše:PC: k tomu vkládání - část věty "coz v tomto pripade tak neni" jsem pochopil ve smyslu "nemáš pravdu, já ji mám", pokud jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám.

nene tak jsem to vubec nemyslel :-D ... Co je "pravda"? to je otazka sama pro sebe ;-)

Mej se fajn. :-)
PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 24. úno, 2009 19:21

yoga je super vec a me osobne strasne pomohla po velmi komplikovane operaci slepaku ... bylo to na stedrej den a doktor byl silne pod parou a celej operacni team s nim :evil: nechali mi v brisni dutine tampon na odavani krve a ja dostal zanet pobrisnice ... no po dalsich dvou operacich me dali na infekcni oddeleni, kde jsem mel zdechnout, protoze podle primare na chire na takto rozsahlou sepsi umira 95% lidi ... no prezil jsem, ale zustali srusty, ktere temer branili normalnimu traveni (temer zadna peristaltika strv a pod...), prave ony ocistovaci yogicke cviceni me z toho dostali ... solene vyvary z cibule a pod. prochazely travicim traktem temer kazdej druhej den a par cvicku + hluboke brisni dychani ... byl jsem tenkrate skolak, ale moje zarputilost a zoufalstvi doktoru, me donutilo experimentovat a vyplatilo se :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Moto » čtv 26. úno, 2009 0:25

Na yogu nedam dopustit...S BU jde ruku v ruce. Sam vedle BU praktikuji dynamickou yogu a musim rici, ze to memu BU rozhodne jen a jen pomaha. Samozrejme i z hlediska zdravotniho ma yoga u mne zelenou! Je mnoho skol yogy a kazdy si muze vybrat smer, ktery je mu nejblizsi, takze opravdu hodne univerzalni zalezitost :wink:
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod graver » ned 27. pro, 2009 10:27

Chtěl (spíš měl) bych zkusit kógu jako doplněk k BU - hlavně kvůli udržování flexibility (přesně řečeno jejích ubohých rudimentů :cry: , řešení problémů se zády a pohybovým ústrojím vůbec. Takže uvítám pár dobrých rad od těch, kteří jógu cvičí - co, jak...
Vygooglil jsem pár obrázků z viniyogy a většina z toho mi přijde dost podobná tomu, co už v podstatě dělám. Nehledám nic typu 3x týdně v kolektivu oddaných soudruhů - to už nedám (hlavně časově). Je mi jasné, že to ze začátku bude chtít nějaké koučování (z obrázků nikdo nepozná, jak to správně dělat), ale výsledkem by měla být určitá samostatnost, abych si mohl sám určit, kdy a jak dlouho.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 27. pro, 2009 11:34

Podľa mňa je problém v podstate obdobný ako u BU - bez učiteľa je to problém. Mám 2 knižky od chlapíka u ktorého cvičím a čisto podľa knižiek by som si s tým vypichol oko... :? Keď ich čítam, tak je tam presne to, čo hovorí, ale opačne keby to bolo, tak sa bojím, že by som cvičil asi nejaké tantrské sexuálne cvičenia... :wink: Keď si zoberiem ten nedávno riešený suzukiho strečing, tak kvantum polôh je s jogou rovnakých, napriek tomu mi joga funguje a hento nie. Prečo? No lebo tí, ktorí tú "rozcvičku" ukazujú vôbec netušia ako ten cvik vlastne má byť robený. Taký malý príklad - kobra - vždy nám vtĺkali, že je to naťovanie brucha, ale pritom je to posilovanie chrbta... netlačím brucho dole, ale hlavu ťahám hore... blbosť, ale na demonštráciu problému to stačí... :?
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » ned 27. pro, 2009 12:03

Jo, je mi jasné, že bez vedení to nejde. Spíš mě zajímalo, jestli je nějaká cesta mezi pólem samouka a pólem pravidelných a trvalých návštěv nějakých kurzů či co. Já to beru výhradně jako zdravotní záležitost a nerad bych naletěl. Na jedné straně duchovní zasvěcenci a energetici, na druhé zlatokopové, kteří to mají sami vyčtený z nedělní přílohy Blesku a tahají prachy z postklimakterických hysterek.
Takže mě nejdřív zajímá, jaká jóga je vhodná pro moje účely a pak se pokusím najít něco v Brně. Pokud má někdo nějaké reference, tak uvítám.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » ned 27. pro, 2009 12:24

Před lety,jako kluk,jsem jógu taky praktikoval (sice hlavně tu psychickou,ale i trochu hathajógu) A výsledek?Snažil jsem se sice dělat to samé co mi bylo doporučeno,ale dopadlo to stejně jak psal ukrop... :roll: Cviky měli být sice schopni dělat bez sebemenší újmy i velmi staří lidé,ale mě to pěkně dostalo...takový křeče,jaký jsem dostával do nohou jste prostě neviděli :cry: :oops: Takže jógu zásadně pod odborným dohledem :!:

Zkus napsat tomuhle týpkovi,osobně se s ním sice neznám,ale vím,že hathajógu u nás učil už za komančů a to nepřetržitě od 70 let až doteď,takže přinejmenším bude mít značné zkušenosti.Napiš mu ať ti někoho doporučí v tvém akčním rádiusu :lol:

http://www.jogaplzen.cz/cvicitele.php?j ... vicitele=1
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 27. pro, 2009 12:50

Ešte som si spomenul, že vydal aj video - http://www.joga.sk/event.php?ItemID=123
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Moto » ned 27. pro, 2009 13:06

http://www.youtube.com/watch?v=Hu9Sq1RvuoA

Toto je dynamicka yoga, smer Ashtanga vinyasa...Tento smer je velmi narocny, ale pro telo a nejen pro nej je opravdu prospesny...U ashtangy se clovek neskutecne poti a tak zbavuje telo toxinu.... U vinyasy se praktikuje specialni ocistny dech (udzaji).. Ashtangu ci jiny smer dynamicke jogy mohu jako doplnek k BU jen doporucit...

PS: na tomto videu je samozrejme ashtanga v mistrovskem provedeni, ale muze ji cvicit kazdy smrtelnik, ktery nema vetsi zdravotni potize...
Moto
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 13:09

graver píše:Jo, je mi jasné, že bez vedení to nejde. Spíš mě zajímalo, jestli je nějaká cesta mezi pólem samouka a pólem pravidelných a trvalých návštěv nějakých kurzů či co. Já to beru výhradně jako zdravotní záležitost a nerad bych naletěl. Na jedné straně duchovní zasvěcenci a energetici, na druhé zlatokopové, kteří to mají sami vyčtený z nedělní přílohy Blesku a tahají prachy z postklimakterických hysterek.
Takže mě nejdřív zajímá, jaká jóga je vhodná pro moje účely a pak se pokusím najít něco v Brně. Pokud má někdo nějaké reference, tak uvítám.

Ahoj,

cvicil som MBF rehabilitacny sytem kt. ma vela cviceni Yogy cize kopec pozicii z Yogy su mi zname..

..teraz cvicim podla tohto DVD od tohoto manika..vydava jedne z najlepsich vyukoviek ohladom BJJ a grapplingu a tuto sa spojil s jednou yoginkou a urobili spickovy produkt pre ludi od BU/BS..hlavne zapasove BS ktory dost trpia na krize a oblast panvy a hamstringy..

http://www.amazon.com/Introducing-Yoga- ... B0000D151U

..inak vela ludi si mysli ze yoga je na flexibilitu,ale ono yoga podobne ako pilates posilnuje aj hlboke svaly pasu,odstranuje dysbalancie atd..plus ta flexibilita

.. cvicit yogu pod odbornym odhladom je najlepsia vec,lenze su rozne smery yogy,vacsina obtazuje s duchovnym balastom..vela cviceni mozu byt kontraproduktivne...treba si zohnat sportovo specializovane cvicebne systemy...ako je pilates pre atletov,yoga pre atletov atd..je to moj osobny nazor

..som pred tyzdnom porovnaval cvicky z Yogy pre BU s beznymi cvikmi z yogy na slovenskych strankach a co ja viem..kopec pozicii ktore su mi naprd..no neviem tradicnu yogu so vsetkymi tymi serepetickami povazujem ja osobne za stratu casu...treba fundamentalne cvicky ako Macka,Kobra,Pes,Zaba,Motyl,pozicia bojovnika s lukom,Plank,Pigeon,Triangle atd v urcitych sekvenciach...za mna to urobil Kesting s tou Joginkou v tom dvd...staci mi to ze sa trasiem,funim a potim ako prasa..ziadne krce a bolesti klbneho aparatu..ale to moze byt aj tym ze mam za sebou 4 levely Posturalnej MBF terapie...

..treba skusat a testovat
Naposledy upravil marcelo dne ned 27. pro, 2009 13:31, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 13:26

:D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj