Pěsti, pěsti, pěstičky - jak omlacujete?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Pěsti, pěsti, pěstičky - jak omlacujete?

Příspěvekod Ji31 » úte 11. dub, 2006 16:39

Ještě jsem to tu neviděl, pokud to tu někde je, omluvte mě a pošli te mi link.

Jak omlacujete pěsti - resp. jak trénujete úder pěstí?

Do zdi to asi nebude to pravé - aspoň pro začátečníka v tomhle ohledu určitě ne..

A makiwaru nemám - do bytu težko a zahradu nemám

A boxovací pytel je kvůli našim vysokým stropům (žiju ve starým bytě) taky neuskutečnitelný sen..
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod graver » úte 11. dub, 2006 16:50

Omlouvám se, že odpovídám jako začátečník, ale možná právě proto:
- do zdi opravdu ne - úder se nesmí absorbovat v ruce, ale v cíli
- makiwara: právě to zkouším: stačí hranol na zeď, na něj prkno, průhyb podle délky a pružnosti prkna - dá se to i v malém bytě. Třeba Kaze tuším něco takového prodává.
- pytel: šla by hruška na stojanu, ale to leze do peněz a hlavně okolo pytle to chce trochu místa, protože budeš chtít i kopat atd...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Pěsti, pěsti, pěstičky - jak omlacujete?

Příspěvekod Zigi » úte 11. dub, 2006 23:11

Ji31 píše:Ještě jsem to tu neviděl, pokud to tu někde je, omluvte mě a pošli te mi link.

Jak omlacujete pěsti - resp. jak trénujete úder pěstí?

Do zdi to asi nebude to pravé - aspoň pro začátečníka v tomhle ohledu určitě ne..

A makiwaru nemám - do bytu težko a zahradu nemám

A boxovací pytel je kvůli našim vysokým stropům (žiju ve starým bytě) taky neuskutečnitelný sen..



Hele, pokud máš v bytě nějaké to místo, ale hlavně dost peněz nazbyt, vyřešíš to pytlem co stojí na zemi, ale ty jsou fakt dost drahý, cca tak okolo 9tis. Já mám třeba ve sklepě pytel zavěšenej na rámu na zdi. Tím pádem mi je výška stropu ukradená 8)
Zigi
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 29. led, 2006 0:00
Bydliště: Ostrava

otuzovani

Příspěvekod kachna » úte 11. dub, 2006 23:19

z vlastni zkusenosti hlavne doporucuju POMALU a POZVOLNA, ono se to lehce prezene a mit (v lepsim pripade) rudy puchejrovity klouby nebo (v horsim pripade) rozprasenou ruku -> tak ma clovek na paar let regeneraci zajistenou...
jinak kliky na pestech, popr. opirani se pestma o neco pevnyho (zed, skrin, egal) a pak pytel (pomalilinku a lehce a den po dni, spis tyden po tydnu pridavat), no a pak trebas tu zed, stromy etc. :)
kachna
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sai » stř 12. dub, 2006 10:41

jo do zdi urcite ne.. taky jsem to zkoušel a regeneruju uz od listopadu :lol:
jinak doufam ze kachna kecá a těch pár let není myšleno vážně.. :? :P
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kachna » stř 12. dub, 2006 13:58

sai: no jasnacky ze to nemusi bejt rovnou nekolik let, zalezi natom, jak moc si to rozrasis + jak to pak vopecovavas, muze to bejt paar dni, tydnu, mesicu, trebas i let (v mym pripade okolo jednoho roku)..
kachna
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř 09. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sai » stř 12. dub, 2006 15:18

kachna: tak to se mám ještě na co těšit.. :P :lol:
®ij jako by každá minuta byla tou poslední...
Sai
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 308
Registrován: pon 04. dub, 2005 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod scarrobu » čtv 13. dub, 2006 6:21

existuju aj nastenne konstrukcie, ktore si pripevnis do vysky aka vyhovuje tebe a na to si zavesis vrece. zapoj svoju fantaziu a nieco si vyrob hlavne aby to truchu perovalo a nesmie to byt pripevnene napevno k niecomu!

-------------------
scarrobu
scarrobu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 23. úno, 2006 0:00

Příspěvekod unichytrak » čtv 13. dub, 2006 20:42

DOPORUCUJU KOUPIT SI KLASICKYHO BOXERA A NOSIT PORAD NA RUCE NEBO SI HO TAM ZAMKNOUT NATRVALO :!:
unichytrak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 12. dub, 2006 23:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pát 14. dub, 2006 8:40

A nebo ostnatý drát na boxerky, říkalo se tomu žihadlo :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

 

Otužování udetrových ploch

Příspěvekod m-pet » pát 14. dub, 2006 9:31

Na otužování úderových ploch lze zavěsit pytel na stěnu, lze zakoupit nebo vyrobyt i speciální trojdílný vak na stěnu, který odpovídá pásmům zásahů. Naplní se např. zrním jehož je potřeba několik kg. Cvičení s touto pomůckou má tu vlastnost ( výhodu či nevýhodu dle vkusu každého soudruha ), že se na rozdíl od boxerského pytle nehoupe. Zrní pohlcuje nárazy, ale ze začátku je nutná opatrnost, hrozí úrazy hlavně zápěstí. Podle mě lze trénovat i na stromech, velice se mi osvědčila borovice, která má pružnou a na povrchu hladkou kůru, která netrhá kůži na kloubech a nepatrně pohlcuje nárazy, ale musí se cvičit opatrně.
m-pet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 13. dub, 2006 23:00

kloby

Příspěvekod Mara275 » sob 04. črc, 2009 12:21

uplne lehučko docela to sice bolí ze začátku ale pak si uděláš takové klouby že ti nebude dělat problém buchnut do ničeho:bez po ulici a buchni si do slupu bubech ale hlavne nebuchaj do dřeva to fatk ne to udělá víc škody než užitku
Mara275
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02. črc, 2009 23:00

Příspěvekod fakt » pon 06. črc, 2009 7:32

Co zkusit švihadlo?
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Re: kloby

Příspěvekod NOKT » pon 06. črc, 2009 9:18

Mara275 píše:uplne lehučko docela to sice bolí ze začátku ale pak si uděláš takové klouby že ti nebude dělat problém buchnut do ničeho:bez po ulici a buchni si do slupu bubech ale hlavne nebuchaj do dřeva to fatk ne to udělá víc škody než užitku


Jasný betonovej sloup vs. strom :D Ehm. Stejnej efekt na posranou ruku.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pm » pon 06. črc, 2009 10:02

uzasny! jeden ctrnactiletej, co uz cvici 2 mesice, si necha poradit od dvanactiletyho, co uz videl 2 filmy, aneb jak sverit svoje zdravi do rukou zarucenych odborniku! at zije informacni vek! :lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod El_Commandante » stř 21. črc, 2010 21:44

Dělej kliky na pěstích, to už ti bylo v tomto vlákně navrženo. Důležité je zdůraznit, že tím získáš i cit pro to, jak máš ruku držet při úderu bez rukavic, což hodně lidí podceňuje.
El_Commandante
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 61
Registrován: stř 18. lis, 2009 0:00

Příspěvekod nick1234 » pon 29. lis, 2010 22:08

A pokial spojíš kliky na pästiach+ si vyrobíš "minikatsudo" naplnis ponozku tvrdou fazulou, po case mozes prejist na obly strk. Do ruky chytis tento pytlik a druhou rukou do neho udieraš, to sa da aj pri kukani tv. Znie to smiešne ale funguje to, kazdy vecer 5 min, a po mesiaci rozdiel pocitis.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Jamamba » úte 30. lis, 2010 1:00

Hele, nechci poucovat, ale po otloukani do pytliku rozhodne nutne pouzivat Dit da, no a rozhodne nedoporucuji, koukat pri otloukani na TV. Je hodne dulezity, myslet na to co delas. Pokud si tedy nechces zdravotne ublizit.

Ber to jako radu, opravdu je dulezity pro tvoje zdravi jak otloukat.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Sephy » čtv 20. led, 2011 17:09

Taky doporučuju dělat kliky na kloubech...bokud to bude zzezačátku bolet, dej si pod ně sešit...Ale hlavně to nedělej na koberci!

Jinak stojací pytle nestojí nad 9 klacků, jak tu někdo postoval. Tenhle http://www.mma-shop.cz/stojaci-pytel-johnny.html je už za 7 :D:D. Ale pokud nemáš chechtáky, tak zbejvaj jen kliky :D
Sephy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 20. led, 2011 0:00

Příspěvekod pm » čtv 20. led, 2011 17:24

kliky na pestech se delaji kvuli klikum (ruce, jadro... ) a zapestim, s otuzenim kloubu to nic extra nepomuze...
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků