Jóga a BU

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 14:33

Ukrop- tu postujem prispevok z tej stranky co si daval>

Joga je populárna a tak sa stala predmetom kšeftu, výhodné lákadlo na konzumne zameraných ľudí. Pravá joga je len pre ľudí, ktorí si vedia rozkázať a kadečo odrieknuť, je náročná na prácu na sebe. Bez toho je to len "obsmŕdanie" okolo jogy a neprináša to takmer žiadne výsledky....

No pan sa citi byt papezskejsi ako papez...vacsina ludi so mnou na cele sa mu moze v.srat na tie elitarske kecy..vacsine ludi staci to ze ich nebude boliet chrbtica,krk,krize a ze sa budu citit dobre...tie jeho pripoviedky o konzumacii masa ma tiez pobavili... :roll:

Uregenerovat na vegetarianskej strave napr. take zapasenie plus posilku..si moze clovek vydelit okolo 500 euro na pripravky a stravu iba pre seba.. a aj potom si nie som isty vysledkom..max. ked k tomu clovek nasadi vcielky..potom hej

:roll:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 27. pro, 2009 15:39

To sú pravidlá pre udržanie dlhého života a zdravia. Nie je to stavané na športovca. Ja som si tiež musel niektoré veci vydiskutovať, kým som začal byť braný vážne... :wink: Ale po pár sedeniach bolo jasné, že box a jóga sú jedno... :wink:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » ned 27. pro, 2009 16:08

ukropcany píše:po pár sedeniach bolo jasné, že box a jóga sú jedno

KO v prvním kole, jo? :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 27. pro, 2009 19:18

graver píše:KO v prvním kole, jo? :wink:
Neeeeeeee... :wink: vďaka pravidelnej ekvilibristike na bu.cz som to vybavil s úsmevom... 8) Ako vzťah k športu, tak k mäsu... :twisted:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » ned 27. pro, 2009 19:41

[quote="mao"]
...Kazdopadne "svami Mahéšvarananda" nerozumi evropske kulture a to je tu uz desitky let. Tak si rikam, ze jestli nase pochopeni jogy je patrne o neco horsi nez jeho evropske kultury, tak to teda musi bejt. A co se tyka "bani na prachy" tak to je zhruba podobne drahy jak konkurence./quote]
Naopak, Svámídží evropskou kulturu pochopil velmi dobře, o čemž svědčí právě založení systému Jóga v denním životě. Sleduji ho již hodně více než dvě desítky let. Kdysi (ještě 80. léta) to vypadalo, že mu jde o šíření jógy a rozhodně měl velký vliv na rozvoj jógy v tehdejším Československu. Dnes jde již jen o byznys a tahání peněz z lidí, i když možná pro vznešené cíle a účely (budování nemocnice v Indii apod.)
Pro info - můj dobrý známý vedl několik let pobočku JD®, takže mám dostatek info od zdroje i v současné době.
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » ned 27. pro, 2009 20:00

Mahesmarjadada ma v sousednim rakousku postaven palac z toho jak siri lasku a porozumeni mezi lidmi, ale nezna odpovedi na trivialni otazky. Jednou jsem mu obycejnejma otazkama zmaril prednasku v K.Varech ... chudak!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » ned 27. pro, 2009 20:05

Asi tak, jak chudák z Indie ke štěstí přes lásku k bližnímu v Evropě přišel :wink:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 20:20

Luen- tak to musel byt rachot..vacsina europanov z radov BU, Yoga,Newage atd su z vacsej miery slaboduche a dovercive ovce...potrebujeme tu vselijakych ciganov z Indie, Sifonov z Ciny a Azie a zerieme im tie kecy..povacsinou sa ti sraci tu prisli len pragmaticky nabalit na doveryhodnych europskych oveckach..

..clovek ktory potrebuje hladat zivotnu pravdu u vselijakych samanov,indickych ciganov atd je povacsinou psychicky labilna džuva..a dobre im tak..hlupe ovce potrebuju mat svojho pastiera..vlk to nepotrebuje..chodi,zerie a spolcuje sa s vlastnymi z vlastneho rozhodnutia.. vie ze je vlkom a nie ovcou :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » ned 27. pro, 2009 20:31

Vraj mu nejaká ženská darovala zámok na Morave... 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Angus » ned 27. pro, 2009 20:37

Ve Střílkách vybudovala organizace JD® ašrám.
http://www.joga.cz/strilky/o-asramu/zamek_strilky/
Historie zámku dle ofic. stránek JD®:
"...Po roce 1989 byl zámek vrácen v restitučním řízení rodině Černých a na podzim roku 1994 ho odkoupila Nadace ®ivoucí světlo Maháprabhudíp satsang. ..."
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » ned 27. pro, 2009 20:49

On si uplne nepochopitelne nabehnul sam. Neznalost zakladnich otazek Indicke nauky o sangsare povazuji u cloveka, ktery se prezentuje jako duchovni vudce za vrchol kretenismu - damy prominou.

Zacal prednasku tim, ze duse kazdeho cloveka je dokonala a bla, bla, bla ... pak se nejak dostal k tomu, ze ji musime z5 ocistit a dostat do puvodniho dokonaleho stavu. Tenkrat mi bylo max. 17 roku ... tak jsem se zeptal, jak vlastne doslo k tomu, ze se ta nase dokonala dusicka tak zprasila a dostala do kola sangsary, kdyz zila v naprostem souladu s jednotou a uzivala si blazeneho stavu dokonalosti. Ten blboun nevedel a zacal neco mektat o tom, ze je jen jeden mesic a odraz v tisice miskach s vodou je porad jen jeden mesic. Ja byl s kamosema vykazan :lol:

Nedalo mi to a pak jsme se propasovali na tajnou seanci pro zasvecene, kde rozdaval tajne mantry (kazde osobe jine, podle jejich energie), ktere jsme nikomu nesmeli vyzradit ... hned jsme si to rekli, pridali se i ostatni a zjistili jsme, ze zna jen 4 (ze stovek) a dal nam stejne bez ohledu na rozdilnost naseho zareni :lol: :lol: :lol:

Proste morgos z vychodu :evil: :evil:

Mahesvarananda je nic proti takovemu Saibaba :lol: Me je pri zvraceni spatne, ale tenhle frajer "zvraci" zlato :lol: :wink:

http://www.sathyasai.org/movie/movie.html

a tady neco k nemu bez fanatickych fanousku. ma byvala kolegyne v praci (top modelka, tak se to da pochopit, ale nebyla to blondira) byla pres svou maminku hodne angazovana v teto organizaci v CR, snad ji i vedla ... asi si dovedete predstavit ty rozhovory :lol:

http://www.saibaba.estranky.cz/
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » ned 27. pro, 2009 21:12

Satja Saí Bába,nebo tak nějak,byl dokonce jeden čas stíhán za pedofilii...satguru zkur...enej :evil:
Největší borec byl,ale u mě vždycky Osho Rajneesh,to byl týpek,který měl úplně všechny v pr..eli.Dělal a říkal absolutně co chtěl,bylo na něj milion zatykačů,ale vždycky se z toho v pohodě dostal,protože byl vynikající řečník.Měl tisíce stoupenců,nikdy nepracoval,měl desítky aut a přitom pouze přednášel a vedl meditace.Některý jeho výroky jsou naprosto dokonalý..Prostě borec :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 21:14

Luen-- ked som bol mladsi taksom cital jednu knihu od Saibabu..celkom maso...tusim sa vyhlasil za avatara a vtelenie tusim aj Krista,plus neviem koho este..celkom drsne.. a kolko ma bohatych donatorov...hmm..cim bohatsi,tym vypatlanejsi :lol: Vies o nom nieco viac,este zije..?
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 21:20

Defendu- mam kopec kniziek od Osha..nechal som si ich ako spomienku na bezstarostne mladi 8) :lol: Viacero myslienok sa mi pacili,to jeho rebelanstvo,volnomyslienkarstvo atd... len problem je vsetky tie krasne myslienky z Indie aplikovat do bezneho zivota ked v nom chcete byt materialne uspesni...tak som sa na to vykychal a stal som sa bonvivanom,nechal som svojim uchylkam, nerestiam a slabostiam volny priebeh a moj zivot je pokojnejsi :lol: :twisted: 8)
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » ned 27. pro, 2009 21:28

marcelo píše:Defendu- mam kopec kniziek od Osha..nechal som si ich ako spomienku na bezstarostne mladi 8) :lol: Viacero myslienok sa mi pacili,to jeho rebelanstvo,volnomyslienkarstvo atd... len problem je vsetky tie krasne myslienky z Indie aplikovat do bezneho zivota ked v nom chcete byt materialne uspesni...tak som sa na to vykychal a stal som sa bonvivanom,nechal som svojim uchylkam, nerestiam a slabostiam volny priebeh a moj zivot je pokojnejsi :lol: :twisted: 8)

:D :D
Tak pokud žiješ právě tímhle způsobem (mimochodem stejně jako já :D ),tak žiješ přesně podle Oshovo teorie Zorba-Buddha akorát,že mi jsme zamrzli u toho Zorby :lol: :lol:
Jeho knížky jsem si taky nechal....už mě nepřekvapuje,že si tak rozumíme :lol: :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » ned 27. pro, 2009 21:31

defendu píše:
marcelo píše:Defendu- mam kopec kniziek od Osha..nechal som si ich ako spomienku na bezstarostne mladi 8) :lol: Viacero myslienok sa mi pacili,to jeho rebelanstvo,volnomyslienkarstvo atd... len problem je vsetky tie krasne myslienky z Indie aplikovat do bezneho zivota ked v nom chcete byt materialne uspesni...tak som sa na to vykychal a stal som sa bonvivanom,nechal som svojim uchylkam, nerestiam a slabostiam volny priebeh a moj zivot je pokojnejsi :lol: :twisted: 8)

:D :D
Tak pokud žiješ právě tímhle způsobem (mimochodem stejně jako já :D ),tak žiješ přesně podle Oshovo teorie Zorba-Buddha akorát,že mi jsme zamrzli u toho Zorby :lol: :lol:
Jeho knížky jsem si taky nechal....už mě nepřekvapuje,že si tak rozumíme :lol: :wink:

Defendu= JJ presne ten terminus technikus..Zorba-Budha...mne sa stava ze som obcas Budhom..asi 5 sekund pri ejakulacii...potom to zmizne do dalsej "nocnej" meditacie :twisted: :lol: :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » ned 27. pro, 2009 21:39

marcelo píše:Luen-- ked som bol mladsi taksom cital jednu knihu od Saibabu..celkom maso...tusim sa vyhlasil za avatara a vtelenie tusim aj Krista,plus neviem koho este..celkom drsne.. a kolko ma bohatych donatorov...hmm..cim bohatsi,tym vypatlanejsi :lol: Vies o nom nieco viac,este zije..?

Tak to nevim ... nejak uz babu nesleduji, ale osho byl skutecne v jednom frajer, nezakryval jakej byl :wink: Take mam od nej par publikaci :lol:
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » ned 27. pro, 2009 21:39

4marcelo

Přesně :lol: :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod PC » pon 28. pro, 2009 11:37

luen píše:
marcelo píše:Luen-- ked som bol mladsi taksom cital jednu knihu od Saibabu..celkom maso...tusim sa vyhlasil za avatara a vtelenie tusim aj Krista,plus neviem koho este..celkom drsne.. a kolko ma bohatych donatorov...hmm..cim bohatsi,tym vypatlanejsi :lol: Vies o nom nieco viac,este zije..?

Tak to nevim ... nejak uz babu nesleduji, ale osho byl skutecne v jednom frajer, nezakryval jakej byl :wink: Take mam od nej par publikaci :lol:

8O 8O
http://www.saibaba.estranky.cz/clanky/n ... sai-babovi
By me zajimalo co na todle řekne Chuck?! :-D
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » pon 28. pro, 2009 12:18

PC píše:
luen píše:

8O 8O
http://www.saibaba.estranky.cz/clanky/n ... sai-babovi
By me zajimalo co na todle řekne Chuck?! :-D

Myslis toho chucka z nasi skoly :?: :lol: :wink: Tak to vim presne 8)
Jan Novák
+420608172785

luen
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj