Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod NOKT » čtv 25. srp, 2011 18:07

kamiwaza píše:4 Defendu

S tím žádná sláva ohledně KM a Kapapu, jestli se tedy chápeme, jsem měl na mysli, že pokud někdo dělá pořád to samé a prohlašuje se za mistra a experta v IBU, tak by to mělo trochu vypadat. Pokud Galisko (Liven, ...) udělí instruktora někomu a ten stejně dělá stále "aikido, karate, ..." a akorát má na sobě triko Kapap (KM), tak to v mých očích degraduje systém a i hlavní představitele. Jestli to někdo vidí jinak, tak proč ne.

Ehm to je dle mého soukromého názoru blbost. Nedávno tu byl Itay Gill. Ten má za sebou zkušenosti v různých bojových sportech a nemyslím si, že to jeho schopnosti degraduje. Když účinkoval v Human Weapon, tak tam bylo řečeno, že jeho instruktoři Krav Maga jsou často držitelé černých pásů nebo instruktoři věcí jako karate, kung fu a thai box. Nemyslím si, že když děláš sebeobranu, tak se musíš oprostit od "nečistých stylů" když nepleteš jablka a hrušky.

Třeba můj kamarád je černý pás v Aikido, učí Aikido a zároveň závodí jako white belt v BJJ a je docela úspěšný. Nevidím problém v tom dělat Karate a sebeobranu dohromady.

Je docela vtipné, že se na tahle diskuze rozhořela nad jedním odkazem klubu KM ve Velké Býteši (doufám, že to píšu dobře) a zmutovala v ukrutné monstrum. Už to chce jen nějakou mezi klubovou bitku a bude to dokonalý :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NOKT » čtv 25. srp, 2011 18:07

double post :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » čtv 25. srp, 2011 19:04

Makoto píše:Jendis: mas pravdu, skutecne jsem se spatne vyspal a proto ta neprimerena reakce a proto pote i neprimerena odpoved na tu reakci od defendu a Martina.

Panove omlouvam se, prestrelil jsem.

Priste uz nebudu vstupovat do diskuze a priori nasranej.

Hezky vecer, jdu se vyspat.

Jarda

Někdo na tolik "rozvážný" učí lidi jak jednat v krizové situaci...k popukání...

Dobrou noc...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » čtv 25. srp, 2011 19:06

Dalt píše:zlatej x-box :D

ps.: pozorne to tu sleduju :D

Máš naprostou, až elementární pravdu...ku.va...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » čtv 25. srp, 2011 19:51

NOKT píše:
Ehm to je dle mého soukromého názoru blbost. Nedávno tu byl Itay Gill. Ten má za sebou zkušenosti v různých bojových sportech a nemyslím si, že to jeho schopnosti degraduje. Když účinkoval v Human Weapon, tak tam bylo řečeno, že jeho instruktoři Krav Maga jsou často držitelé černých pásů nebo instruktoři věcí jako karate, kung fu a thai box. Nemyslím si, že když děláš sebeobranu, tak se musíš oprostit od "nečistých stylů" když nepleteš jablka a hrušky.

Třeba můj kamarád je černý pás v Aikido, učí Aikido a zároveň závodí jako white belt v BJJ a je docela úspěšný. Nevidím problém v tom dělat Karate a sebeobranu dohromady.

Když ono je to myšleno tak, alespoň tak chápu Kamiwazův příspěvek já, že ty lidi to KM NECVIČEJ A NECVIČILI. Prostě maj černej pás v karate, nosej triko KM/Kapap a dál cvičej to karate - akorát to vydávaj za KM. V tom je jádro pudla.
Kdyby ten člověk cvičil karate a KM zároveň, asi by to nikdo nekomentoval.....stejně, jako neokomentuju Tvého kamaráda, protože pohoda....black belt aikido, white belt BJJ.....prostě pohoda. Ale netvrď mi, že na bjj jede svoje aikido ( a představuje ho jako bjj) , to Ti nesežeru.

EDIT -

4 Makoto - já to dělám tak, že když jsem krklej, radši nic nepíšu, nebo si to po sobě x-krát přečtu, než to odešlu .

EDIT 2 -

4 Gino - Tome, za tu větu " je mi dobře....blablabla " si dej pár facek.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod kamiwaza » čtv 25. srp, 2011 20:05

NOKT píše:
kamiwaza píše:S tím žádná sláva ohledně KM a Kapapu, jestli se tedy chápeme, jsem měl na mysli, že pokud někdo dělá pořád to samé a prohlašuje se za mistra a experta v IBU, tak by to mělo trochu vypadat. Pokud Galisko (Liven, ...) udělí instruktora někomu a ten stejně dělá stále "aikido, karate, ..." a akorát má na sobě triko Kapap (KM), tak to v mých očích degraduje systém a i hlavní představitele. Jestli to někdo vidí jinak, tak proč ne.

Ehm, přečti si ještě jednou a pomalu můj příspěvek, abys pochopil, jak to myslím. Nemám výhrady proti tomu, že někdo cvičil či cvičí TBU a BS (viz. Itay Gil) a pak se začal věnovat nějakému ryze sebeobrannému systému, ať už mu říká jakkoliv. Jen jsem upozorňoval na to, že např. karate, aikido, judu ... (což byl ale jen příklad) není totéž co KM a Kapap, a proto prezentovat tyto systémy např. na technice karate (postoje, krytí, hikite ...) není v izraelské terminologii úplně kosher :wink:

A od jednoho důvěryhodného zdroje mám informaci (možná to sám zde osvětlí), že si skupina lidí z ČR a SK pozvala Raffi Livena a chtěli se od něj učit krav magu. Ten je požádal, ať něco odcvičí a po odcvičení karate řekl, toto je krav Maga :wink:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » čtv 25. srp, 2011 20:14

kamiwaza píše:
A od jednoho důvěryhodného zdroje mám informaci (možná to sám zde osvětlí), že si skupina lidí z ČR a SK pozvala Raffi Livena a chtěli se od něj učit krav magu. Ten je požádal, ať něco odcvičí a po odcvičení karate řekl, toto je krav Maga :wink:

Tak nebuď máčka a prskni sem , o koho šlo. Páč takhle v tom bude zas jen bordel a je mi líto všech, kteří si poctivě odcvičili to, co opravdu KM je, že budou s nimi v jednom pytlíku.
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NAIA » čtv 25. srp, 2011 20:45

Makoto píše:Jendis: mas pravdu, skutecne jsem se spatne vyspal a proto ta neprimerena reakce a proto pote i neprimerena odpoved na tu reakci od defendu a Martina.

Panove omlouvam se, prestrelil jsem.

Priste uz nebudu vstupovat do diskuze a priori nasranej.

Hezky vecer, jdu se vyspat.

Jarda

Za me v pohode, stane se. Myslim ze bys udelal to same kdybych pri nevyspani vykazoval podobne symptomy.

Priste radsi neco konstruktivniho, nemam v zajmu se handrkovat s lidma co znam....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NOKT » čtv 25. srp, 2011 21:55

2Jendis, kamiwaza: jasan panove mate pravdu a vsichni to chapeme dobre. Jen jsem chtel poukazat ze se to nevylucuje. To ze nekdo navlikne triko km a uci to s minimalnima znalostma je vec druha.

Ad kamarad. Samo ze nejede aikido v bjj, ikdyz by to bylo zajimave :-D

p.s. Ja cvicil v te skupine co zvala Livena sem od zacatku vzniku. Vim zhruba jak to bylo :-)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pát 26. srp, 2011 8:32

Ty voe... a je po srandě. No teda kluci.
Makoto, to už netrváš na svém, protože tě oponenti přesvědčili, nebo jen v zájmu zachování "klidu zbraní"?

EDIT: Jendisi, nevidím jediný rozumný důvod, proč bych měl. Jsem rád za trochu rovnováhy a nesnažím se jí tak urputně nabourávat, jako ty :wink:
Naposledy upravil Gino dne pát 26. srp, 2011 10:29, celkově upraveno 2
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 26. srp, 2011 9:56

4dalt - ale to je zas moja ochranná známka... :evil: :twisted: :wink: 8)
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Makoto » pát 26. srp, 2011 10:31

Gino píše:Ty voe... a je po srandě. No teda kluci.
Makoto, to už netrváš na svém, protože tě oponenti přesvědčili, nebo jen v zájmu zachování "klidu zbraní"?

EDIT: Jendisi, nevidím jediný rozumný důvod, proč bych měl.

Ne ne, opravdu jsem prestrelil. Nektere veci mohly byt receny jinou formou. Vcera jsem mel fakt "hovno den" (za poslednich 4-5 let) - nevyspalej, do toho se mi posral (a jeste ne moji vinou ale neskutecnou debilitou jednoho zamestance) projekt, na kterem jsem delal asi tri roky a cely vztah se zakaznikem se vratil do doby kamenne....plus jeste par dalsich veci. Takze jsem pak vecer prijel domu, zacvicil si poradne, abych si vycistil hlavu, pak sednul a precetl si to znovu a uznal jsem, ze jsem prestrelil. Nic vic v tom neni.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pát 26. srp, 2011 10:41

Makoto píše:Nektere veci mohly byt receny jinou formou.

No bóže.... nejsme přece stroje, ne?
Pan Hlinka, uznávaný trenér hokejové reprezentace svým svěřencům rád říkával "hlavně se z toho neposerte" :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » sob 27. srp, 2011 10:05

..no po dlhsej dobe som sa dostal na BU.CZ forum,precital tuto diskusiu a v podstate musim aj ked nerad uznat ,ze v Reality Selfdefense kruhoch sa podobne ako v TBU kruhoch toci podobna smradlava zumpa az na par svetlych vinimiek..zacinam suhlasit s Ukropom,ze je to dane marketingom a metodikou,kde vdaka ohrnovaniu nosom nad sparingom a treningom s nespolupracujucim superom ,nastava situacia pre vselijakych guruov a samanov,na vselijake teoremy,ojeby,kulehy,motanice a politikarcenie...

..zlaty x-box, zlate-zapasenie,zlaty grappling...tam sa to neda ojebat..dostanes bodku a sadnes na rit,hodia ta o zem ako mech zemiakov a nevies kde je sever,alebo ta prispendlia a potom uskrtia-upacia..bez vytaciek,vyhovoriek atd
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » sob 27. srp, 2011 13:04

marcelo píše:...zacinam suhlasit s Ukropom, ze je to dane marketingom a metodikou, kde vdaka ohrnovaniu nosom nad sparingom a treningom s nespolupracujucim superom, nastava situacia pre vselijakych guruov a samanov, na vselijake teoremy, ojeby, kulehy, motanice a politikarcenie...

No že ti to tak trvalo... :lol: To jsou ti východňári, pořád samej chlast, mozkový buňky odumírají a tak jim to holt pomalejš spíná... :twisted: :lol: :wink: Ano, tam kde se doopravdy plnokontaktně bojuje (alespoň cvičně s pravidly a chrániči), tam to neokecáš :idea:

Zlatej x - box! Ucrop ®

Myslím, že už jsem to tady psal - trénink plnokontaktních BS a realistický sebeobrany bolí. A to nejen fyzicky, ale i psychicky - zraněný ego :lol: A to je důvod, proč se mu věnuje relativně málo lidí. Měkkejš (fyzickej i duševní) takovej trénink nevydrží, ten radši slyší na zázračný techniky, případně duchovno a tak... :roll: Proč se např. KM někde cvičí včetně sparringů a aparátů a někde pouze jako nácvik technik proti spolupracujícímu soupeři, občas proloženej nějakou "akční" modelovkou v přátelský hihi - haha atmosféře? Komerce... Na tu "hihi - haha KM" totiž bude chodit mnohem víc platících cvičenců, než na tu tvrdší verzi, přičemž budou věřit tomu, že trénujou ten nejfunkčnější a nejzabijáčtější styl sebeobrany na světě, stejně jako ten mamlas, co založil tohle vlákno. :roll: A v tomhle prostředí, kde nedochází k žádným konfrontacím (boji), který by během několika vteřin vrátily ty bojový impotenty zpět do reality, se objevujou různí přechytralí mistři teorie, kteří vesele učí bojovat, přičemž o boji ví naprostý hov*o :evil: Tím se dostávám k tomu, co se tady taky zmínilo a to zda teoretik bez "bojových" zkušeností může být dobrým učitelem. Podle mýho názoru může (teoreticky :lol: ), ale má to mnohý omezení. Může totiž akorát tak učit základní level nějakýho systému, jehož funkčnost za něj v praxi (boji) ověřili jiní. Jenže jak takovej bojovej teoretik pozná, že nepřejal a neučí nějaký srač*y? Aha? :idea: Dalším limitem takovýho učitele - teoretika je to, že se každej systém musí průběžně aktualizovat ohledně době poplatných rizik. A tohle "ladění" musí dělat nějakej praktik, teoretik se akorát pokusí vymyslet něco, co by podle něj mohlo fungovat, ale v reálu většinou nefunguje :!: Spousta v praxi nepoužitelných BU škol techniků, dejchačů a energetiků je důkazem toho, jak dopadně BU učený a předávaný z teoretika na teoretika... :roll: Že se vše neustále vyvíjí je holej fakt. Podívejte se na armádní systémy střelby a sebeobrany - v období 2. sv. války (přímých zkušeností z boje) se velice rychle vyvinuly a doladily na svou a dokonce i dnešní dobu vcelku moderní styly. Např. bojová střelba z pistole - na začátku války vypadala prakticky jako sportovní, tedy pomalé mířené rány jednoruč v bočním postoji. No a v praxi velice rychle přišli na to, že jeden zásah k vyřazení nepřítele obvykle nestačí, protože i s průstřelem srdce dokáže někdy fungovat (střílet) až 15 vteřin! Takže se objevila střelba obouruč (lepší kontrola zbraně při rychlý střelbě), fenomén tzv. dvouran a taktika "sypat" to do něj tak dlouho, dokud nelehne. Stejně tak boj z blízka, např. Defendu - i pro amatéra rychle naučitelný jednoduchý, tvrdý a na pohyb nenáročný funkční věci, který fungovaly i v polních podmínkách. A jak to pokračovalo po válce např. v ČR? V našich ozbrojených složkách se těsně po válce sebeobrana a bojová střelba prostřednictvím ze zahraničí se navrátivších instruktorů vyučovala. Ale pak přišly odchody do zálohy, politický čistky, předávání z bojovýho teoretika na teoretika a výsledek? Z původního provedení se stalo jakési x - krát teoretikama předělávaný torzo, takže AČR musela v roce 1994 "importovat" Musado, aby měla alespoň nějakej ucelenej systém boje z blízka a moderní bojovou střelbu přejímáme od zemí, který mají bojový zkušenosti, zejména USA a Izrael... Příkladem neustálýho vývoje je i např. klasický box - když se podíváte na nejtarší černobílý záběry boxerských zápasů okolo roku 1900, tak se soudobej boxer musí pousmát nad tím tehdejším příšerným stylem a technikou... :lol: Jsem si jistej, že to byli tvrdí chlapi, ale soudobej boxer by si je slušně dal. Ale to bylo tenkrát v boxerským pravěku, box se poměrně rychle doladil zápasovou praxí, takže v něm nic nefunkčního nemá místo a to tehdy rozhodně neměli k analýze takový možnosti jako dnes (video, internet). Z důvodů popsaných výše rozhodně nevěřím pohádkám o prý původních funkčních asijských BU, který učí různý školy tradičních BU... :roll: V drtivý většině případů je to zase jen komerce, schovat se za různobarevný saténový pyžámka / kimonka a za peníze učit nějakej x- krát z matláka na matláka předanej nefunkční shit plnej tanečků, hlavně žádná konfrontace, ať na to nepřijdou... :? Některý tradičňáci se sice snaží svůj impotentní styl např. s pomocí věcí okoukaných z internetu zmodernizovat, ale stejně se z komerčních důvodů přetvařujou, že to všechno v jejich stylu vlastně už bylo a oni to jen oprášili a ne okoukali z MMA a podobně, že? :roll:

Závěrem rada pro začátečníky, co váhají nad tím, jaký bojový umění si vybrat: Pokud se chcete opravdu naučit bojovat / bránit, tak se v dnešní době s výjimkou bojových sportů (box, kickbox, thaibox, judo, zápas...) už vůbec neřiďte podle názvu, i pod např. dnes celkem moderním názvem krav maga se může skrývat nějakej shit. Jděte se podívat na trénink a pokud uvidíte, že se tam fyzicky maká, mlátí do aparátů (box. pytle, lapy...) a lidi si tam s chráničema dávají do držky, tak je to na 99% to, co hledáte.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod zbek » sob 27. srp, 2011 18:04

V reálu jde stejně jenom p správný načasovaní , stabilní postoj a k tomu dobra rána :D Nakonec je jedno jestli cvičíš kung fu nebo aikidó , připadaně judo atd mělo by vás to bavit kolik z vás se reálně pere ? Ja už se nepral takových 20 let tedy pokud nepočitam tréning a ten už taky ochrchlavam přeci jenom zdrávi je jedno . Důležitý je nepodcenit protivníka.
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod hor » ned 28. srp, 2011 13:14

Souhlasím s tím, co napsal TongPo. Žádné bojové umění a žádný bojový systém ( je jedno jak se jmenuje), nemůže být reálný bez tvrdých sparringů.
hor
hor
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Jendis » úte 30. srp, 2011 18:26

pořád nestíhám, důvody jsou irelevantní. Ale myslím na vás, pánové, co jsem slíbil, splním, akorát se ještě opozdím. Omlouvám se !
Jan Niesyt

Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně