Wing Chun videa

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod TongPo » čtv 13. zář, 2012 21:46

mnich píše:Ahoj asi mě vůbec neznáš ale já vím kdo jsi máme stejného kamaráda.Tvoje srovnáni Mikeho a WCh praktika?Tak předně srovnáváš zde špičkového vrcholového sportovce z nějakým clapíkem co normálně chodí do práce a k tomu cvičí.Potom nikdy se to nestalo tak proč o tom mluvit?Já byl svědkem kdy můj první sifu /a Honza ho zná/ seskal kluka o 20cet let mladšího praktika ThaiBoxu.Pozor neříkám že ThaiBox je proto špatný.Jinak ten pán je stejně starý jako moje Máma.Ten souboj z Macao?Hele bojuješ jak máš natrénováno.To platilo včera jako dnes.To že to byli slavní mistrové?Hele já je vůbec neznám?Jinak najdi si na You Toube tohle Kuoshu Leitai Championship Tournament 1986.Jeli to pěkně bez rukavic pak to vláda zatrhla.I když si myslím že to stejně pomluvíš ahoj]

Tvoje citace jsou fakt soda, ale stejně jsem to vyluštil, heč! :D A odpovím navzdory tomu, že v následujícím příspěvku píšeš, že seš tu naposledy. Takže: Mika jsem uvedl jako příklad a protiargument k Arimovu tvrzení, že pro bojový umění "je svalstvo jen na obtíž". Mike byl v nejtěžší váhový kategorii se svou výškou 178 cm prckem, jeho soupeři byli ve většině případů chlapi přes 190 cm. Tím, že byl Mike mimo rychlosti a pohyblivosti i svalnatej = silnej a disponoval tak zdrcujícím úderem a něco vydržel, dokázal i těmto vyšším soupeřům s delšíma rukama úspěšně čelit. Kdyby měl hmotnost cca 70 kg, tak by ho ti samí soupeři vystřelili z ringu. Tohle je prostě fyzika, když vezmeš dva naprosto technicky, takticky i výškově identický bojovníky a jeden bude mít 70 kg a druhej 90 ve svalech, tak je asi jasný, kdo koho sejme :idea: Proto taky v bojových sportech existujou váhový kategorie. Zaklínání se tím, že na ulici je to jiný než v ringu, je ohraný jako stará gramofonová deska... :roll: Jasně, že je to na ulici jiný, neplatí tam žádný sportovní pravidla, ve hře jsou i špinavý techniky, zbraně, víc útočníků atd... Ano, "čistokrevní" bojoví sportovci mají na ulici nevýhodu, že na tyto věci nejsou připravení. Z praxe však vím, že navzdory tomu dokážou díky svý fyzický a psychický odolnosti takový situace vyřešit mnohem účinněji, než drtivá většina lidí ze škol "bojových umění", kde se ulítává na technikách, prací s energiema, použití síly útočníka proti němu samotnému atd. Ano, naprosto souhlasím s názorem, že není důležitý co se cvičí, ale jak a kdo to cvičí. Je úplně jedno, jestli jde o wing chun, karate, krav magu nebo třeba musado. Když se tam bude pořádně makat na fyzičce (včetně síly), plnokontaktně bouchat a např. obrany proti zbraním zkoušet plnou silou a rychlostí, časem se zrno od plev oddělí = přestanou se učit nefunkční píčov*ny a doladí se to, co funguje. Pokud tady ale někdo napíše, že cvičí styl XY a že svalovina je pro boj špatná, tak je mi jasný, z jakýho druhu školy to má. Ty YouTube videa na téma "Kuoshu Leitai Championship Tournament 1986" jsem si prohlédl, jak píše Ukrop, jedno je sestřih pár věcí co se povedly, když se ale člověk mrkne na nějakej kompletní fight, tak slabota. Podivný pravidla, úroveň bídná, za příklad účinnosti wch bych to teda já osobně nedával. Je tohle moje hodnocení pomluva? Já osobně význam "pomluva" a "kritický názor" rozlišuju. Jinak nějaký videa s x-boxery velice mizerný úrovně by se taky určitě našla, o tom nepochybuju.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » čtv 13. zář, 2012 21:58

Arim píše:Vůbec jsem se neurážel, jen jsem byl znechucen TongPo
odpovědí, kterou má na rtech dnes každý druhý, než se Tě zeptá co znáš, co ovládáš. Což bohužel bývá často pravda, protože je dnešní "nemoc" začít se učit kung-fu, a být si jist tím, že se mnou nikdo a nic nepohne, tento přístup rozhodně nemám. Prošel jsem 3základní školy, od 7do 9tř. jsem se snažil něco naučit na aikidu, a až do 18let jsem se neustále rval. Ano, jen pouliční bitky, bez ladu a skladu, ale zažil jsem i tři typany najednou, kdy jsem nevěděl kde mi hlava a končetiny stojí, a jestli takovou záležitost rozdýchám. Čili vím co je realita, děcka bývají daleko krvelačnější kolikrát než týpek, kterej něco ovládá. Ve škole kam chodím jsem měl i možnost si vyzkoušet kasr na ostro (a nyní na něj nedám dopustit), vím co jsou chladné zbraně a teleskop, jelikož mistr vyučuje i Kali.

A co bys jako čekal za odpověď, když tady napíšeš takovou hovadinu, že jsou svaly pro boj na obtíž? Proč myslíš, že prakticky všichni, kdo se vážně věnujou bojovým sportům či funkční sebeobraně, nějak posilujou? Aby v létě na koupališti předváděli bicepsy? :roll: Jinak to o těch "krvelačných" dětech je dobrý, ještě že ve světě dospělých už je to v pohodě... :lol: :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Arim » pát 14. zář, 2012 8:39

TongPo, sice máš zajímavé názory (dle mého mínění ale jen některé :) ), ale furt mi tam něco chybí. Očividně, jelikož Tě tu nikdo neklidní ze "starších" členů, tak máš respekt, nebo je to nebaví, to nevím. Mě vážně nebaví se dohadovat, ale prostě mi tu chybí jedna věc, musím se Tě zeptat, jestli jsi dělal Wing-chun konkrétně, jestli ano, jak dlouho a jak moc intenzivně. Ptám se z toho důvodu, protože se stále opíráš o Box. Box (ať již Thai, nebo evropský)pokud vím a Wing-chun je opravdu naprosto odlišný styl. Proto mi furt na Tvých odpovědích něco nesedí. Jestliže si dobíráš využití energie útočníka proti jemu samému, tak by bylo dobré uvést, mám s tím takové a takové zkušenosti.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod hellas » pát 14. zář, 2012 9:07

Využití energie útočníka při čem, při úderech 8O , nebo při zápasení (tady ok, hale nic čim by vyčnívalo nad jiný úpolový BS/BU).
P.S. Škoda, že nemá čas luen, ten by Tě to vesvětlil ;-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pát 14. zář, 2012 9:37

Arim píše:Jestliže si dobíráš využití energie útočníka proti jemu samému, tak by bylo dobré uvést, mám s tím takové a takové zkušenosti.

Je na to v boji opravdu čas?
Není lepší být silnější a větší a prostě do toho vlítnout?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Kressenbrunnu
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » pát 14. zář, 2012 10:27

fakt píše:
Arim píše:Jestliže si dobíráš využití energie útočníka proti jemu samému, tak by bylo dobré uvést, mám s tím takové a takové zkušenosti.

Je na to v boji opravdu čas?
Není lepší být silnější a větší a prostě do toho vlítnout?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Kressenbrunnu

Mesliš železný pány vs. uherská lehká jízda? To néni dobré příklad :-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Arim » pát 14. zář, 2012 11:15

Pánové, jste hodní že se mnou komunikujete, ale můj poslední dotaz byl směřován konkrétně na TongPo. Ale když už jste napsali.

Hellas: Pokud se nemýlím, tak Luen je pan Novák, a můj mistr s ním stál u zrodu české federace Wing-chun Kuen Tsu, takže jeho bych s tím neobtěžoval.

Fakt: otázka jestli je lepší být větší a silnější... Bohužel mi nikdo neporadil, když mne příroda utvářela, jak jí nařídit, ať mi dá výšku a svalové proporce pro to, abych do toho mohl bezmyšlenkovitě vlítnout...A jestli je na to v boji čas nebo ne, tak to se dá zodpovědět, samozřejmě že není. Věci které Ti mají fungovat, se shrnují pod jedním souslovím a to je: svalová paměť. Čili, když má člověk správné vedení, cvičí naplno a má to štěstí že se mu to podaří dostat do krve, tak mu to potom v boji má fungovat automaticky.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod fakt » pát 14. zář, 2012 11:25

Zařiď si to jako Tyson. Prcek, ale jak se vypracoval.
Ale vážně. Uvědom si jednu věc. Orel se může srovnávat s orlem a orlík s orlíkem. I rytíři se takto dělili a měli svoje kategorie. V každém případě se snažili dorůst do orlů.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 14. zář, 2012 12:31

Arim píše:...a má to štěstí že se mu to podaří dostat do krve, tak mu to potom v boji má fungovat automaticky.
Toto nie je otázka šťastia. Na to sú vypracované a hlavne funkčné postupy. A tie príve vo väčšine tradičných BU nie sú, pretože nemôžu - ono to totiž potom nesype... :idea: Je veľmi rozdielna motivácia človeka typu Kerspecht a trénera boxerského družstva. Kým prvý potrebuje aby žiačikovia chodili na tréningy čo najviac rokov (=zaplatili čo najviac) a ich postup je zámerne spomaľovaný sprostosťami, tréner boxu potrebuje mať štípača našlapaného za čo najkratší čas, pretože prachy sú za výsledky, nie za čas strávený tréningom.

No a dovolím si odpovedať za TongVonPo-a - myslím, že WCH netrénoval, načo aj, keď vie boxovať aj "džudovať"? A využitie sily protivníka? Choď si zaklinčovať do Hanumanu a potom napíš, ako si s ich silou poradil... chkapci silní sú, využívať by bolo čo... :twisted: Len či bude na to dosť skúseností... :?
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Wing Chun Vs Muay Thai

Příspěvekod EdaOmacka » pát 14. zář, 2012 16:35

EdaOmacka
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Wing Chun videa

Příspěvekod mnich » pát 14. zář, 2012 17:08

Tong Po..No a proč jsi to takhle nenapsal hned.Dobrá kritika souhlasim :) .Co se týká toho Lei Tai?Jo nic suprovýho,Kungfu prostě do ringu není a ti lidé na to prostě nejsou trénovaní.Ono kdybys postavil proti sobě dva bitkaře kteří něco cvičí dal jim rukavice a pravidla tak to bude možá vypdat stejně néli hůř.Když někdo kdo cvičil kungfu např Cung Lee kluci z White Lion chtěli do MMA nebo ringu museli od základu změnit trening.Protože doba už je dnes dávno jinde uznávam.Ale nikdy jsem neslišel tyhle lidi říkat že kungfu je na ho..no.Tak trochu jsem nepochopil to tvoje video.Jak víš že ti dva xxlet trénovali?Podle mě jsou to totální ho..na kteří žili z velkých jmen svých tátů nebýt pod ochranou triád tak v té době na Macao školy nemají.Ale dávat je za vzor starého kungfu?Je velký rozdíl říct pán XY umí kungfu na ho.no.Říkat kungfu stojí za ho...,A sory mě to tak od tebe přišlo.
Arim-Ono platí jedno pořekadlo.Deset let o tom nikde nemluv že něco cvičíš.To co píšeš je a není pravda.Ono je to všechno trošku jinak.A když se dostaneš do mely tak zapomeneš že nějaký chisao umíš.Ale tím nechci říct že to není dobré.Je to prostě jenom jinak než si myslíš.
To že sem už přispívat nebudu není tím že jsem naštvanej ale mě už tyhle diskuze nebaví. Jinak odemě vše v dobrém krásý den všem
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Re: Wing Chun Vs Muay Thai

Příspěvekod mnich » ned 16. zář, 2012 17:54

EdaOmacka píše:http://www.youtube.com/watch?v=jU8B6eNm2zs

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod roza » ned 16. zář, 2012 22:57

mnich - Edo,vzhledem k tomu,žes několikrát avizoval odchod z diskuse a pak zase psal,myslím,že si tohle přečteš .
Meleš sračky.
Kungfu do ringu není?
Proč?
Vysvětli mi,co na tom geniálním a sofistikovaným systému,který pracuje zevnitř ven s úžasnejma silama,s náměrem,timingem a na setinu vteřiny a milimetru přesnejma koordinacema je špatně do tý míry,že by ho v ringu rozhodily sekundy do gongu a centimetry pryže na úderovejch plochách.
Že by se bojové umění čítající stovky kombinací technik cítilo zahnaný do kouta primitivem,opakujícím direkt-hák-zvedák-lowkick?
Nepiš že se cítíš v ringu s rukavicema ochuzen o smrtící techniky bez rukavic,protože ty bez rukavic natrénovat nejdou.
Léta jsme spolu trénovali a na žádný mrtvoly si nevzpomínám.....pokud jste přede mnou nic netutlali.....
...........
A vůbec,teď jsem smazal celé odstavce,protože buď budeš papouškovat sračky,nebo po letech zapojíš mozek......

Michal

PS :možná by mohl být problém v rozdílu mezi tím,co kungfu je a co si jako kungfu představuješ už leta ty......nebo si necháš nakecávat.......

PPS: a nebo jinak - všichni před tebou jsme odešli,abychom mohli cvičit správně a reálně...no a jak jsem se doslechl,teď jsi číslo jedna - s kým bys teda nejraději potvrdil svoji kvalifikaci?S Mílou,s Honzou,Kamilem,Růžou,Márou,Štětináčam,Denym,Mártym?
Já jako lůzr jsem ti samozřejmě taky k dispozici.
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod pm » pát 21. zář, 2012 17:38

Be water, my friend, aneb Bruce Lee mix 2012 :-)

http://naamkyun.com/2012/09/bruce-lee-r ... my-friend/
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pát 21. zář, 2012 19:39

roza píše:Že by se bojové umění čítající stovky kombinací technik cítilo zahnaný do kouta primitivem,opakujícím direkt-hák-zvedák-lowkick?

Prozradils nejhlubší tajemství xboxu.
Zvu tě k nám na čaj.
Chci si s tebou promluvit mezi osmi očima.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod MartinCZ » pát 21. zář, 2012 21:35

MartinCZ
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod hellas » sob 22. zář, 2012 14:17

Dobry, mohlo ho UFC angažuvat na event v Macau jako co-main event ;)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod roza » ned 23. zář, 2012 23:00

fakt - dik za pozvání,ale letos to asi nevyjde,do Písku jezdím jenom v létě.
Navíc,když jsme tam spolu naposledy diskutovali ,rum byl ještě legální.
Mohli jsme to spolu probrat v Příbrami,ale to bys nesměl mít oči jen pro stoly vystavujících :-)
Takže snad na další akci knife to klapne......
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 24. zář, 2012 7:08

Dobrý qiqong... 8)
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 24. zář, 2012 8:04

roza píše:Mohli jsme to spolu probrat v Příbrami,ale to bys nesměl mít oči jen pro stoly vystavujících :-)
Takže snad na další akci knife to klapne......

Nezavoláš, nenapíšeš a když jdeš kolem ani čau vole neřekneš.
Zvu tě na II. setkání otrokářů. Kdybys viděl, co všechno jsem tam přeříz a vypil, poznal bys, jak jsem silnej zvenku i zevnitř.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...