Potenciálně globální hnus

všechno ostatní sem

Příspěvekod mirsv » stř 16. kvě, 2012 14:48

Clanek v deniku metro o chemtrails o kterym jsem se tu zminoval

http://www.metro.cz/diskuse.aspx?iddisk ... e-deje_ava

podle me ta foto na uvodni strane mluvi za vse,ale kez bych se pletl...
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 16. kvě, 2012 15:17

nejvtipnější je, že stejně jako zde my píšeme, jak nám dotyční kazí život a znepříjemňují existenci, "oni" se nejspíše baví o tom samém, o nás. Bojím se, že je to otázka moci, ne morálky, protože nic jako morálka neexistuje. Morálku beru jako dost misinterpterovaný pojem. Není to nic než kód, který lidé vyžadují, aby věděli, co mají dělat. Jsou lidé cítící co je dobře a co je špatně, jenomže ono žádné dobře ani špatně není - jsme nějací, a pak je tu většinový názor, který se může snadno změnit. A kdokoli kdo má na to, aby myslel za sebe, hledá další lidi, kteří mu onen názor verifikují, protože nikdo nechce být ten nešťastný kretén, co je sám se svojí pravdou.
Pravda lidí myslících v číslech a položkách je alespoň z mého pohledu dost zvrhlá, což si dotyční myslí asi i ze svého úhlu pohledu, akorát ne o sobě (nebo jim je to jedno) Jenže s jejich způsobem myšlení je o dost snažší ovládat a odepisovat položky.
Chci tím říct, že na nic "lidského" se u těchto lidí apelovat nedá. Ale jak tedy situaci změnit, pokud se nechceme stát stejnými nebezpečnými psychopaty? Jinými nebezpečnými psychopaty?
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 16. kvě, 2012 15:32

A neni to treba tak, ze moralni zasady jsou cloveku vrozene, a ti, co tvrdi, ze moralka je "vymyslena" a kazdy si muze vymyslet jakou chce, jenom hledaji vymluvu, aby je mohli porusovat? ;-)

(Zajimave je, ze jsem jeste neslysel nikoho tvrdit, ze hudebni sluch je vymysl jenom proto, ze jsou lide, co ho nemaji ;-))

Jinak je samozrejme nesmysl apelovat na moralni citeni toho, kdo ho nema; v tomto pripade je jedine reseni hruba sila.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 16. kvě, 2012 15:48

FrajerKohoMihule:
Člověku je vrozený určitý setting, který se buď shoduje nebo liší od settingu oficiálního. Tedy - "oficiálního" v rámci státu, planety, rodiny,....
Výmluvu pro porušování morálky v rámci státu, resp. planety, o kterých je tady řeč, hledat nemusím, já jí prostě porušuju, jelikož ji pokládám za zrůdný prostředek ke svazování lidí. Netvrdím, že není potřeba, protože 90% lidí má otrockou mentalitu a někdo jim bohužel opravdu musí říkat, co mají dělat. Beru to jako dost bolestnou skutečnost, kterou ovšem v žádném případě nehodlám sdílet z první osoby.
Bohužel se nevyhnu tomu, abych nějakou morálku měl, pokládám to za formu otroctví. Svojí morálku sdílím, nebo se o ní dohaduju s lidmi, kteří jsou mi nějakým způsobem blízcí, ale nikdy jsem jí nikomu nenutil.
Hudební sluch nepovažuju za dobrý příklad, protože stejně tak můžeš dosadit zrak, inteligenci, cokoliv. Jediná spojnice mezi hudebním sluchem a morálkou je ta, že obojí je abstraktní.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 16. kvě, 2012 16:44

Zda se mi, zes me nepochopil - jde mi o to, zda to neni tak, ze moralka je pro vsechny lidi stejna - proste proto, ze maji stejnou prirozenost, tj. ze jsou lidmi; neboli, ze moralka nezavisi primarne na konsensu,uzitku ci nejakych historickych souvislostech.

Koneckoncu uz to, ze podle svych slov povazujes neco za zrudne, pravdepodobne znamena, ze veris, ze neco muze byt (jaksi 'objektivne') zrudne. Je tedy poznani toho, ze je neco zrudne, skutecne, nebo je to jenom (jako podle tebe moralka) jakesi dilo nahody, spolecenskeho konsensu? ;-)
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 16. kvě, 2012 21:39

Ale sama morálka je přeci nemorální. Je to obří sebeospravedlnění lidského druhu, aby vůbec mohl existovat, aby se vůbec (alespoň někdy) mohl cítit ve své přirozenosti šťasten.
Já nejsem hrdý na to, že jsem příslušník lidského druhu. Myslím si, že s lidskou přirozeností by se mělo spíš bojovat.
Je přirozené nepřijmout svou přirozenost? Pro člověka, jako pro myslící druh, by to dávalo logiku.

Rozhodně jsem třeba pro eugeniku. Škoda že se jí zneužívá tak nechutným způsobem.
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » stř 16. kvě, 2012 22:06

Vrozkrokkop píše:Ale sama morálka je přeci nemorální. Je to obří sebeospravedlnění lidského druhu, aby vůbec mohl existovat, aby se vůbec (alespoň někdy) mohl cítit ve své přirozenosti šťasten.
Já nejsem hrdý na to, že jsem příslušník lidského druhu. Myslím si, že s lidskou přirozeností by se mělo spíš bojovat.
Je přirozené nepřijmout svou přirozenost? Pro člověka, jako pro myslící druh, by to dávalo logiku.

Rozhodně jsem třeba pro eugeniku. Škoda že se jí zneužívá tak nechutným způsobem.

To jsou teda názory :lol:

Ty víš co je to morálka (nemyslím učebnicovou definici)? Ty víš co je to být nemorální? Ty víš co je lidskou přirozeností? Ty víš co je podstatou lidského štěstí?
Máš obrovský problém...Moc přemýšlíš. Pusť to z hlavy a bude ti líp i bez přirozeností, nepřirozeností, myslících druhů a logiky...

Život je jen to co si o něm TY myslíš, nic víc..., když budeš myslet na hovna, bude tvůj život taky hovno...Je to tak jednoduchý...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Vrozkrokkop » čtv 17. kvě, 2012 8:03

Myslím si že vím, ale že je to jen úhel pohledu, s tím nic neudělám. Nikdo ne... Teda co je podstatou lidského štěstí netuším, protože jsem ještě nikdy v životě opravdu šťastného člověka nepotkal. Proto si myslím, co si myslím.
Ale jinak díky.
S přemýšlením se snažím, hubím neurony jak to jen jde :lol:
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod defendu » čtv 07. čer, 2012 20:57

Tak to neskutečné svinstvo ty naše kurvy, jiných slov nemám, skutečně schválili.
http://www.reformy.cz/zpravy/esm-schvaleno/
Rath se jim dokonale hodil na odvedení pozornosti...V úterý se schválil nejdůležitější zákon od vzniku republiky nebo Protektorátu a nikde v médiích sebemenší zmínka...Žijeme to, ale v podivně zamrdaném světě...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pát 08. čer, 2012 7:16

No a najdi hlasování sněmovny. Uvidíš jak postoupili církevní restituce. Oni dělají vše pro to, aby lidi vzali svojí zemi zpátky.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod mirsv » pon 01. říj, 2012 12:00

starsi zabery z ceske televize,cipi jsou skutecne realita dnesniho dne:

http://www.youtube.com/watch?v=nLsRwD6mWq0

a mluvi tam i prezidentskej vicekancler Hajek o 11,zari,zajimave video
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Jian » pon 01. říj, 2012 12:38

Hajek je ostudou tehle zeme. :?
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 01. říj, 2012 13:16

Hájek je kotroverzní osobnost.
Na druhou stranu je v příspěvku spojen s 9/11. Ono hodně lidí nevěří na neporušený cestovní doklad Mohammada Atty v apocalypticky zbrázděném Manhattamu. Lidé, kteří věří, jsou věřící. A Hájek se označuje za věřícího. Ne však v každém případě. Proto je kontroverzní.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » pon 01. říj, 2012 13:41

fakt: mozna mam o nekterych lidech jen zbytecne vysoke mineni, ale zrovna toto (ten neporuseny cestovni doklad etc.) jsou takove detaily, o kterych zase ja az tak uplne neverim, ze by je nikdo predem nepromyslel. Tedy za predpokladu, ze by to cele bylo skutecne naplanovane. Urcite by se to dalo udelat mnohem verohodneji a myslim, ze nekoho by to napadlo...

Jinak o Hajkovi od jisteho dubnoveho seminare nechci nic moc slyset.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 01. říj, 2012 13:51

O dubnovém semináři nic nevím.
Mohl bys to přiblížit?
Hájek je opravdu kontroverzní (v daleko menší míře, ale přece, připomíná Čerčila).
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » pon 01. říj, 2012 14:06

fakt: to byl ten seminar CEP o darwinismu pred par lety... Jako nekde v Polsku bych to mozna jeste pochopil, ze takovy clovek pracuje v prezidentske kancelari, ale u nas v CR... jestli to nebude tim, ze tak nekriticky obdivuje Klause, tak uz nevim cim jinym.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 01. říj, 2012 15:05

Tak tahle kontroverze mi unikla. Tohle je kontroverzní, jako Darwin sám. Buďme rádi, že inkvizice nepřežila do dnešních dnů. Hájek by byl jejím proslulým představeným. Stejně jako Havel ve 14. století.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » pon 01. říj, 2012 15:10

fakt: pro me je to denni chleb a navic na takove akce take obvykle jezdim, takze mi to uniknout nemohlo ani kdybych sam chtel (coz bych mozna i chtel, protoze bych to pak nemusel poruznu resit).
A Darwin, tak ten ve sve dobe jeste asi kontroverzni byl (spoustu veci jsme tenkrat nevedeli), nicmene na ET jako takove nic moc kontroverzniho nevidim.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod fakt » pon 01. říj, 2012 15:38

ET rozhodně ne.
Narážel jsem na jeho členství v ... asi víš.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na off-topic