Wing chun

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Re: Wing chun

Příspěvekod will » pát 20. zář, 2013 18:34

Dalt píše:will: v trestnim pravu moc kovanej nejsu ale myslim, ze se taky hlavne posuzuje kontext situace ne? Pac i jako boxer si muzu vybrat, zda agresorovi rozsmelcovat usmev (pokud cejtim opravdovy ohrozeni) nebo dat vychovnyho facana anebo pozapasit (tu fyzicku clovek z boxu ma kdyz ne hmaty a chvaty) s ozralym agresivnim kamaradem... Navic se tu uz parkrat resilo zda je spolecensky prijatelnejsi nekomu vypalit (a uspat ho/zlomit mu treba nos nedejboze sanici) nebo zda ho hodit hlavou na dlazbu ci zlomit pakou ruku v kloubu apod...ja mam celkem jasno :)

No, když dáš někomu výchovnýho facáka a nic mu neuděláš, tak ok, ale jiná situace bude, když se mu při tom facáku podvrkne krční páteř a dostane tzv. límec, tam už to většinou bývá ublížení na zdraví, kde je sazba až tři roky. U toho nosu to samé, když bude pohmožděný, tak ok přestupek,jde to na komisi, když bude přeraženej léčba delší než cca 10 dní zase trestný čin ublížení na zdraví. No u přeražený sanice, tak tady je to už zajímavější, zde se předpokládá, tak cca 1 měsíc příjem tekuté stravy, tzn. s velkou pravděpodobností těžká újma na zdraví, zde je sazba cca 3 až 10 let. Obecně má boxer v ruce velkou páru, když trefí na hlavu nemusí to skončit jen přeraženou sanicí, ale může klidně i zabít. Takže mlátit na hlavu nedoporučuji, je zde hodně vitálních míst, když už není zbytí, tak radši na žrádlo. Co se týče okolností, tak ano na těch záleží a může jich být opravdu hodně, je to na rozsáhlou právní debatu, jednou okolností je to, že jsi boxer a je to přitěžující okolnost, protože jsi někoho uhodil na hlavu, a protože jsi boxer tzn. osoba školená měl si předpokládat co všechno mu tím úderem můžeš způsobit. Není to sranda někomu něco udělat.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Dalt » pát 20. zář, 2013 19:35

Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér