Tradicní karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » sob 12. srp, 2017 19:30

Frajere je to hloupost a velká, ano karate obsahuje i jak ty říkáš grapplingové techniky, ale je to asi to samé jako, že obsahuje strečink atd., prostě to není to fundamentální. Tvůj problém souvisí s tím a budu se opakovat, že nerozumíš základům. Kdybys věděl co je podstatou karate v životě bys nepsal tyto nesmysly. Nevím kam chodíš na tyto rozumy, ale jsou to ptákoviny, já mám tušení, že to je všechno jinak :D . To proč má karatista patu na zemi by měl vědět i úplný začátečník, ty to nevíš jestli ti to tady někdo neprozradí, tak se to ani nedozvíš :wink: . A zase jsme u toho co tvrdím od začátku, prostě je potřeba učitel (odborník), který to vysvětlí. Tak to prostě je. Neviděl si nikdy špičkové karate a o tom to je, špičkový karatista ti i v základní technice a nízkém postoji vystartuje takovou rychlostí, že klidně i knokautuje. Ale znovu ti opakuji tvrzení Funakošiho i Egamiho nízké postoje jsou pouze pro cvičební účely !!!. Ale to bys zase musel vědět co jsou to ty cvičební účely, je to furt dokola. Karate je náročné bojové umění je spousta šikovných karatistů s vysokými mistrovskými pásy s léty tvrdého tréninku za sebou, ale ani ti neví všechno, co potom ty jako laik :wink: . Spoustu věcí pochopíš při praktikování. Jak říkám začíná to rozcvičkou a průpravným cvičením už to samo o sobě je disciplína co potom techniky, atd. Vzdej to jsi vedle jak ta jedle, ber to v dobrým :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 573
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » pon 21. srp, 2017 12:24

Jo jo ono je těžký dělat univerzitu, když člověk nebyl ani ve školce :wink: . Karate, když mu rozumíš je primitivně brutálně funkční, ale je tady to ale, musíš vědět. Je to přesně ten případ třeba z jiného odvětví lidské činnosti, když člověk nemůže na něco přít a pak mu to někdo ukáže a pak říká to jsem, ale blbej, že jsem na to sám nepřišel, když je to tak jednoduchý. Ale proč píšu, k těm krytům tuhle jsem se nachomejtl na trénink sebeobrany, kdy zkoušely útoky tyčí shora. Statný chlápek, tak mu povídám zaútoč na mě tou tyčí, chlápek cca 120 kg nevěděl nic jak budu krýt, zaútočil použil jsem variantu horního krytu bez problémů bylo vykryto a pak znova. Pak čuměli a říkám jim jestli ví odkud ten kryt je a oni, že ne. Tak jsem jim ukázal, v které katě je tento kryt, no a pak z nich vypadlo, že dělají taky karate a dokonce cvičí předmětnou katu, ale nikdy je nenapadlo, že je to kryt :D . Kryt jsem použil lehce, ale leze ho použít i tvrdě to pak letí klidě člověk metr dozadu. To je právě ono lidi to nechápou a pak študují, že to v katě nevychází atd., ale je to jenom proto, že tomu nerozumí.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 573
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod ToraKan » čtv 24. srp, 2017 7:38

Ahoj všem,

omlouvám se a neberte to prosím jako nevhodnou relamu, ale dlouho jsem tak hledal co je to tradiční karate a souhlasím, že to mnoho karatistů nepoznalo. Já jsem měl to štěstí, že jsem poznal pana Hanshi Miura a jeho žáka Paola Lusvardiho. Info o jejich seminářích jsou na https://www.facebook.com/skif.cz/. Jejich pojetí je opravdu použitelné na ulici, ale člověk se k tomu musí propracovat. Nefunguje to jako nějaké komerční záležitosti slibující, že z vás udělají bojovníka za měsíc :0). Oss!!
ToraKan
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24. srp, 2017 7:14

Re: Tradicní karate

Příspěvekod Mikael » pon 11. zář, 2017 13:30

Ahoj

Rád bych se zeptal, které karate byste doporučovali víc?

http://karatebrno.cz/

Dobré Karate (zkoušel jsem) a kamarádem doporučované

http://www.shobukan.cudk.cz/

Dobré karate(zkoušel jsem) a taky doporučované

Děkuji za odpověď
Mikael
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 28. úno, 2013 13:57

Re: Tradicní karate

Příspěvekod will » pon 06. lis, 2017 17:13

Jestli je ten čin onen klub dobrý se odvíjí od jedince, který to vede, nelze se orientovat třeba podle toho jestli tam třeba chodí kamarád nebo to mám kousek od baráku. Dobrý klub se pozná zpravidla podle toho, že trenér dokáže sestavit trénink, tak že se projede "všechno" což je opravdu uměním a vyžaduje to prakticky přípravu jako u učitelů, tak by to mělo být aspoň v 90 procentech. Takže, když to zjednoduším v tréninku by se měla stihnou rozcvička včetně průpravných cvičení, kata, kihon, kumite, to je úplný základ. Jakmile se v tréninku zaměřím třeba jenom na kata a jejich aplikace a takovýchto tréninků následuje třeba více za sebou, tak je to špatně a na tom si trvám a trenér může být milý, hodný, šikovný, atd., prostě je to špatně. Jsou určité fundamentální věci, které prostě v tréninkové jednotce musí být, jinak se to někde projeví. To co teď píšu se vztahuje k tradičnímu přístupu, nikoliv ke sportu, to je jiná kapitola.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 573
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Tradicní karate

Příspěvekod Niké » úte 12. pro, 2017 17:36

Obe moznosti jsou dobre. Osobne bych sel ale do Shobukanu.
Uživatelský avatar
Niké
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 29. črc, 2014 21:16

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník