MUSADO

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

MUSADO

Příspěvekod balki » sob 03. pro, 2005 12:50

Rád bych poznal zkušenosti jiných lidiček (cvičících musado,cvičících jiný styl či system bojového umění i necvičících žádné bojové umění).Jde mi o zkušenosti s tréninkem,instruktorama,využitelností technik musada a vůbec pohled a pocity na tento systém sebeobrany - civilní i military verze.
Těším se na příspěvky.
balki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

 

Musado

Příspěvekod Moshe » sob 03. pro, 2005 21:23

Balki,
a co bys tak chtěl vědět? Zkus to konkretizovat, obecně se dá tlachat hodiny a hodiny. A život je krátký.
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

musado

Příspěvekod balki » ned 04. pro, 2005 15:39

Už jsem četl někde na webu od policistů,že techniky musado nejsou až tak účinné a že radši cvičí nějaké styly kung fu.Nejsou tak vhodné prý pro jejich práci.
U nás není žádný oddíl musada a tak uvažuji,že bych jezdil do Prahy na semináře,které na www stránkách musado nabízí.Nerad bych ale cvičil něco,co nefunguje dostatečně dobře. :cry:
balki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » ned 04. pro, 2005 15:56

koukáš na to špatně...každému vyhovuje něco jiného,pokud jim technika nefunguje,může to být také proto,že nemají natrénováno,že neumí.....není to chyba stylu.....je spousta lidí,kteří opravdu umí..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Mirimon » pon 05. pro, 2005 15:13

Nazdar balki,
co se týče toho jak ses dočetl, že policie MU SA DO netrénuje, protože jim nevyhovují jeho techniky bych si moc starosti nedělal (to že jim ty techniky nefungovaly je určitě způsobeno tím, že toho neměli hodně odtrénováno a proto si našli styl, který si zvládnou osvojit dřív) a být tebou tak se na ty semináře klidně vydám. Podle mě je MU SA DO vhodný styl pro sebeobranu (ovšem nečekej, že z tebe bude přes noc bojovník), protože neobsahuje žádnou formu sportovního boje a zahrnuje i cvičení pro rozvoj myšlení (takže rovnoměrně posiluje jak tělo, tak mysl :wink: )
Mirimon
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Moshe » pon 05. pro, 2005 21:09

Jendis píše:koukáš na to špatně...každému vyhovuje něco jiného,pokud jim technika nefunguje,může to být také proto,že nemají natrénováno,že neumí.....není to chyba stylu.....je spousta lidí,kteří opravdu umí..... :wink:

Řekl bych, že Jendis to vystihl. Každý jsme individuum, jeden styl těžko bude vyhovovat všem. Proto neodsuzuji žádnou techniku a časté místní spory o tom, zda je lepší X než Y, mě znechucují.
A jestli dotyčným policistům vyhovuje více kung fu? Fajn, to je jedině dobře, já jim jako člověk cvičící musado tleskám. Policie potřebuje profesionály, znalost BU by měla být jedna z kvalifikačních podmínek.
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Re: musado

Příspěvekod shi » stř 07. pro, 2005 20:50

balki píše:Už jsem četl někde na webu od policistů,že techniky musado nejsou až tak účinné


No jestli spíš problém není v tom, že pachatel či podezřelý by měl zásah přežít pokud možno bez trvalých následků. Pokdu se nepletu, tak hodně technik musado je spíš likvidačních a tudíž pro pořádkové složky nevhodných.

A co se týče neúčinnosti nějakého BU tak se to má asi tak, že každé BU je účinné pokud se dělá správně a každé BU se dá zprasit tak, že nakonec bude k ničemu.
shi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04. pro, 2005 0:00

Musado

Příspěvekod balki » stř 07. pro, 2005 21:00

Díky všem,kteří mi zde nechali vzkaz.Jsem rád,že se najdou lidi,kteří dovedou poradit.Přesvědčili jste mě svými názory a já to zkusím.
Příští rok začnu jezdit na semináře MUSADO.Ještě jednou díky všem zúčastněným.
Samozřejmě budu rád,pokud se i nadále někdo bude chtít vyjádřit.
balki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

Re: musado

Příspěvekod Moshe » stř 07. pro, 2005 21:12

shi píše:
balki píše:Už jsem četl někde na webu od policistů,že techniky musado nejsou až tak účinné


No jestli spíš problém není v tom, že pachatel či podezřelý by měl zásah přežít pokud možno bez trvalých následků. Pokdu se nepletu, tak hodně technik musado je spíš likvidačních a tudíž pro pořádkové složky nevhodných.


Ano, máš pravdu, řada technik takových je. ®e ji dotyčný policista umí ještě neznamená, že ji nutně musí použít. Je to jeho zodpovědnost.
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod majkx » pát 09. pro, 2005 9:30

To Balki, já jsem policista PČR a policejních sportovních klubů cvičících military komabat Musado systém, je opravdu dost, né tolik jako v Německu :lol: , takže názory jiných policistů jsou omezené pouze jejich vlastní zkušenností a představami o tom co by chtěli cvičit a co jim sedí, ostatně každý z nás je omezený svými zkušenostmi a představami, takže jestli máš touhu to zkusit, tak jeť, nejlepší jsou zkušenosti vlastní. Předpokládám, že to kolegům funguje, jinak by to asi necvičili, u naší složky, bohužel, se nějaké zkušenosti z oblasti BU hodí a používají.
PS: Necvičím Musado ani nejsem jeho příznivec, pro zlé jazyky, které by chtěly tvrdit, že si tady ohřívám vlastní polívčičku.
majkx
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 459
Registrován: úte 08. lis, 2005 0:00

 

Re: musado

Příspěvekod koblih » pát 09. pro, 2005 9:59

shi píše:No jestli spíš problém není v tom, že pachatel či podezřelý by měl zásah přežít pokud možno bez trvalých následků. Pokdu se nepletu, tak hodně technik musado je spíš likvidačních a tudíž pro pořádkové složky nevhodných.

Říkat, že MUSADO má více technik likvidačních než jiné styly to mi nepřijde moc přesné, snad každý styl může být likvidační. Jde o to na co se prostě při tréninku člověk zaměří. Armáda má samozřejmě zaměření jiné než cvičí policie(alespoň doufám :-)).
Ale pokud píšeš, že by sis zašel na nějaká seminář pro veřejnost předpokládám asi se nebude jednat o Musado MCS ale "jen" o Musado.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

musado

Příspěvekod balki » pon 12. pro, 2005 13:39

PRO KOBLIHA : Musaďáci mají na www stránkách,že je možné cvičit i na ,,military kempech,, musado mcs.
Tak si podle toho myslím,že se mohu učit obě verze (civilní i mcs).Musado mcs ale pravděpodobně omezeně,protože všude uvádějí,že mcs je jen pro policajty a vojáky.No nevím,jak to bude,ale uvidím,až tam po Novém roce přijedu nma seminář.
balki
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro, 2005 0:00

Re: musado

Příspěvekod koblih » stř 14. pro, 2005 12:35

balki píše:PRO KOBLIHA : Musaďáci mají na www stránkách,že je možné cvičit i na ,,military kempech,, musado mcs.
Tak si podle toho myslím,že se mohu učit obě verze (civilní i mcs).Musado mcs ale pravděpodobně omezeně,protože všude uvádějí,že mcs je jen pro policajty a vojáky.No nevím,jak to bude,ale uvidím,až tam po Novém roce přijedu nma seminář.
Aha ok, ja myslel ze MCS neni ofiko. Ja videl nejake ukazky M MCS v podani nasi sestky na dni NATO a nevim, nejak me to neoslovilo, ale je to uz par let zpet, dneska uz to bude urcite zase o necem jinem.
koblih
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 160
Registrován: pát 02. led, 2004 0:00
Bydliště: Morava

Příspěvekod Asanoth » úte 03. dub, 2007 13:22

a neni lepsi tradicni musado?
videl jsem na budoshow exhibici MCS, a taky me to nijak neoslovilo, ale tradicni bojovy umeni by melo, a mohlo, byt o necem jnem, ne?
krome toho, MCSek je sposty, z korejskych treba Hwarangdo...
Jo, na ty seminare muze prijit i uplny zacatecnik, ktery sice dela jine BU, ale o Musadu vi tolik, ze to dela jen jeden jeho znamy, ktereho uz asi rok a pul poradne nevidel(resp. ja :) )?
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Thomas » pon 16. dub, 2007 10:30

myslím, že sebeobrana v "tradičním" není tak špatná...MCS ve své podstaťe vychází z ní..MCS se však stále nějak "vyvíjí" :? ale nevím jak moc...V tradičním třeba na hnědý pás, kde děláš zkoušku ze sebeobrany není počet technik uzavřen a záleží na fantazii žáka.(Mám na mysli neozbrojenou sebeobranu)..v MCS jsem slyšel že nemáš tak velkou volnost..je to tak?
Thomas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Asanoth » ned 21. zář, 2008 16:36

hnedy pas je prvni kup?
jo, jen dotaz: je v musadu korejska terminologie a pokud, je podobna TKD WTF? ;)
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod skyth » pon 22. zář, 2008 9:15

Tradiční musado jsem dělal dva roky a byl jsem na několika soustředěních a můžu tento styl jen doporučit.Ale aby člověk mohl trénovat Musado MCS,tak je opravdu nutné být členem armády či policie,i když i na tradičním Musadu se někdy učí techniky z MCS,protože z tradičního Musada vlastně vycházejí,jen jsou upravené u přizpůsobené pro potřeby policejních nebo armádních složek.
Za sebe bych doporučil Tondu Sokola,který byl jedním z prvních ofiko instruktorů u nás.Měl tělocvičnu v Čimicích,ale to bylo asi před 5-lety,teď nevím.Pamatuju si,že ty tréninky byly docela tvrdé,ale nakonec to je jen dobře,ne :twisted:
Na těch letních soustředěních se pořádali např. kurzy přežití ve volné přírodě,střelba lukem,vzduchovkou,paintball,meditace,nebo nás tam i naučili cvičení pěti tibeťanů,takže i přes slušnej dril(tradiční Musado se trénovalo 6 hodin denně) to bylo hodně pestrý a rozhodně tam nebyla nuda.
skyth
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. led, 2006 0:00

Příspěvekod skyth » pon 22. zář, 2008 9:18

ASANOTH:Je tam korejská terminologie,ale TKD jsem nikdy nedělal,takže jestli je podobná nevím.
skyth
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 12. led, 2006 0:00

Příspěvekod xiuwei » pon 22. zář, 2008 11:35

Asanoth:
hnedy pas je prvni kup?


Ano ,je to tak.



je v musadu korejska terminologie a pokud, je podobna TKD WTF?

nevím co se používá u WTF - TKD ,ale Musada se používají názvy např:
dobuk (kimono),dojang(tělocvična pro trénink),Hyong(sestava),kibon+kukiHyong+Chagi sul+sambo taeryon(technické provedení těchto forem),abgubi sogi(postoj),kwon chirugi(úder) atd.. Herbert Grudzenski se učil i TKD,takže je to možné.Pokud cvičíš TKD,tak si to porovnej a budeš vědět co a jak.
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Asanoth » pon 22. zář, 2008 14:04

skyth píše:Za sebe bych doporučil Tondu Sokola,který byl jedním z prvních ofiko instruktorů u nás.Měl tělocvičnu v Čimicích,ale to bylo asi před 5-lety,teď nevím.Pamatuju si,že ty tréninky byly docela tvrdé,ale nakonec to je jen dobře,ne :twisted:


tak mam dojem, ze presne u tohodle chlapika od rijna zacinam cvicit, akorat ne v cimicich :)
no, uvidime, kdyby to nekoho zajimalo, mzuu podavat reporty :)

eidt: no, tak to nebylo o něj :)
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Další

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron