Bouchačky a kvéry

všechno ostatní sem

Příspěvekod Gino » čtv 17. kvě, 2012 11:04

ukropcany píše:"keď ju vytiahneš, buď pripravený ju použiť" a toho sa držím...
Přesně tak. Já bych jí na denní nošení rozhodně nechtěl. Jednak to nepotřebuju a druhak mám z bratrova příkladu, že bránit se jí někde na ulici se nevyplácí. Měl bych jí doma, pro strýčka příhodu (k obraně majetku, pohrození, zvýšení šance) a pro ty další využití o nichž jsem už psal (do přírody - zvěř, ztracení se, oslavy - pyrotechnika atp.).

Jen hledám, jestli s tím má někdo zkušenosti a doporučí. I když je mi jasný, že tu asi drtivá většina jede ostré :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lada » čtv 17. kvě, 2012 15:59

2Gino
To už si musí odpovědět každý sám zdali mu k něčemu bude, vím i o situacích kde hrozba či použití plynovky sebeobranou situaci vyřešilo (venkovní použití)... no ale někdy nemusí... a na obranu domova zrovna ideální není, tam asi nebudeš utíkat a v případě potřeby chránit svojí rodinu doma plynovkou :? nehledě na to že se hned pozná, že je to plynovka a v uzavřeném prostoru zasáhne i tebe a ostatní... a pokud budu doma potřebovat útočníka zastavit... to tak max. hrozit a doufat..

No na zvěř težko říci, asi lepší než nic jen bacha na vítr... a u revolverů počítat s tím, že část plynu unikne dírou mezi válcem a hlavní.

ztracení se jako akustické navádění lze použít stejně jako ostrou a už se minulosti i stalo - jednání v krajní nouzi. Co se světlic týče - musíš na to mít nástavec na "světlice" nabiješ slepej, do nástavce dáš tu "světlici" a vystřelíš... co mám vyzkoušené je to jen takový výšleh ke světlici bych to vůbec nepřirovnával. Asi bude záležet od typů, zkoušel jsem jich tedky více, efekty 00 nic, výšleh nějaký ten metřík ono už z podstaty je ta pirotechnika jen takový malý komolý kužílek, či váleček, který dáš do nástavce co má tak cca 1,5cm v průměru tak co z toho pak může být...
kde jaká pirotechnika udělá více parády a kdo kdy viděl opravdovou světlici ať už ruční, či vystřelenou z pistole na ně tak to je sto a jedna, částečně by to za světlici úlohu splnit mohlo.

viděl jsem a zkoušel jich více, revolver je samo spolehlivější jen má nevýhodu úniku plynu mezi válcem a hlavní... samonabíječky tam je víc věcí co se mohou podělat, samonabíjecí funkce nemusí dobře fungovat atd... hold jsou to méně či více dobré napodobeniny zbraní co opravdu střílí.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod reccol » čtv 17. kvě, 2012 18:05

Toman: K uvodnimu dotazu - tady mas par stranek zkusenosti s Glock 36.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod wanderlei2 » čtv 17. kvě, 2012 18:09

4Lada: Zdravím, jsem tu na fóru jen krátkou dobu, ale připadáš mi, že se v tomhle oboru hodně vyznáš. Mě teď plynové pistole začaly celkem zajímat, a chtěl bych se tě zeptat, co si myslíš o využití plynových pistolí v reálné sebeobraně? Jaký mají podle tebe účinek na člověka, jestli máš nějaké známé nebo znáš případy, kdy se napadený úspěšně ubránil.
Dále bych tě chtěl poprosit, protože jsem v tomhle laik a vůbec se v nabídce jednotlivých nabídek nevyznám, jestli nemáš nějaký typ, třeba značku, nebo přímo model plynové pistole, který by jsi mi mohl doporučit.
Chtěl bych ji u sebe nosit každý den.
Předem děkuji za odpověď :-)
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod TongPo » čtv 17. kvě, 2012 19:24

ukropcany píše:4TongVonPo - je nejaký rozdiel medzi "9 mm Browning Court (.380 Auto)." a "9 mm Luger"? :oops:

Myslím, že Lada ti odpověděl dostatečně, 9 mm Luger má oproti tomu 9 mm Browning Court o něco delší nábojnici, tím i více prachu a ve finále tedy vyšší výkon. Jinak nižší energie toho 9 mm Br. ještě umožňuje použít dynamický závěr bez uzamčení, což je jednodušší konstrukce vhodná mimo kompaktních a subkompaktních pistolí i pro malé záložní zbraně, jako např. tohle.

graver píše:...předpokládám, že mi bude stačit E (nehodlám soutěžit, sbírat, přebíjet...)

Poslechni Ladu a přidej si to B, výhody jsou zřejmé. Sportovní střelba přece nejsou jen soutěže :idea:

Gino píše:...vejde se sem i dotaz, či žádost o doporučení co za zbraň si koupit, když nemáte (a ani nemáte možnost získat) ZP?

Na plynovku bych se vys***, sice může zastrašit, ale když by šlo opravdu do tuhýho, tak seš víš kde... :? To už bych raději zvolil ten perkusní derringer. Je to zbraň kategorie D, kterou podle zákona můžeš nosit (tedy nabitou, připravenou k použití), jsi-li svéprávná osoba starší 18ti let a nejsi pod vlivem alkoholu, léků atd. Dvě rány jsou sice nic moc, ale pořád je to ostrá zbraň s dostatečným výkonem. Akorát je perkusní zbraň z důvodu rizika zvlhnutí střelnýho prachu při dlouhodobějším nabití nutno trochu dodatečně ošetřit.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 17. kvě, 2012 22:44

Teraz pozerám tento odkaz http://www.buchtik.eu/Revo/Nacvik/nacv_ ... htm#nahore a dole je záver "jasně vedoucí .357 Magnum a za ní shodně účinné 9 mm Luger a .45 ACP.", čo je pre mňa zaujímavé...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pát 18. kvě, 2012 8:32

To jsi mne, Láďo, teda vůbec nepotěšil :(

Asi se tedy zaměřím skutečně na ty perkusky, když to je s plynovkama i ohledně signálu a pyrotechniky tak na štýru.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod cohen » pát 18. kvě, 2012 8:51

heh, tak to je dobra haluz, aku ma ten derringer ucinnost oproti nejakym inym revolverom? je to plnohodnotna zbran?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » pát 18. kvě, 2012 9:34

Padla mi do oka tato zbraň Taurus 145 .45ACP
http://www.taurususa.com/product-detail ... series=CC1

Co jsem četl recenze tak je poměrně dost vysoce hodnocena a cena oproti Gl stejné kategorie je 2/3 rovněž se mi líbí systém DAO co mi pro obranu přijde naprosto ideální.

Budu rád za každý názor zejména od zbraňařů :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pát 18. kvě, 2012 9:44

Při pátrání po těch perkuskách jsem se dostal až sem http://forum.gunshop.cz/perkusni-revolv ... t8830.html

A zarazilo mě tak, cituji:
"D-čka smíš nosit leda skrytě + ve stavu vylučující okamžité použití. Je otázka, zda Ti PČR uzná jen z pistonů sundané zápalky, nebo budou chtít i prázdné komory. Jelikož i bez zápalky technicky lze perkusní odpálit okamžitě - třeba zapalovačem, asi budou trvat na prázdných komorách. Takže krom revolveru (jistěže prázdného, vybitého) budeš s sebou muset nosit i prachovnici + kule (odděleně, jistěže) - a krvavýmu rotweilerovi urvanýmu i s kusem řetězu na ulici můžeš leda říci: "Lehni! - a počkej pár minut, je to KrajníNouze, takže smím naládovat, a až naláduju, pak tě zastřelím." :wink:

Pokud zahájíš na zloděje palbu z bytu, ještě se možná vylžeš, žes ve 3 hodiny nad ránem právě čistil a tedy jsi měl rychle nabito. Ale i jen ryze technicky: černý prach je náchylný k vlhnutí (jak párami ze vzduchu, tak navlhnutí olejovými složkami vazelíny kolem střel, kterou bráníš zapálení sousedních komor - aby se z revolveru nestala zbraň střílející salvou). Tedy bys měl znova čerstvě nabít co 14 dní - aby prach nezvlhnul a Tobě kohoutky neklaply naprázdno. A pokud nejsi kouzelník a neumíš delaborovat perkusní komory bez výstřelu, znamenalo by to co 2 týdny zbytečně jezdit na střelnici, jinde střílet nesmíš - ani s D-čkem. A i pak za podzimního sychrava s revolverem v bundě (tj.protiprávně) budeš "bojeschopný" jen po několik hodin, pak prach zvlhne. Perkusní revolver k nošení na sebeobranu nebrat - ani registrovaný na nošení"

Co k tomu?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pát 18. kvě, 2012 10:30

A ještě jeden zajímací článek pojednávající o zde vámi probíraném tematu
http://www.buchtik.eu/Revo/Nacvik/mytus.htm
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Sennin » pát 18. kvě, 2012 10:35

Nejlepší kvéry, co jsem kdy měl byly Beretta 92 FS, 9mm Luger a ČZ vz. 70, 7,65mm Browning - obě naprosto spolehlivý, nikdy selhačka...
Nejlepší kvéry, ze kterých jsem měl možnost střílet byly SiG Sauer P 226, 9mm Luger, Colt 1911 A, .45 ACP a Margolin .22 LR...
Teď už jsem jen na chladné zbraně :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » pát 18. kvě, 2012 11:02

Gino píše:Při pátrání po těch perkuskách jsem se dostal až sem http://forum.gunshop.cz/perkusni-revolv ... t8830.html

A zarazilo mě tak, cituji:
"D-čka smíš nosit leda skrytě + ve stavu vylučující okamžité použití. Je otázka, zda Ti PČR uzná jen z pistonů sundané zápalky, nebo budou chtít i prázdné komory. Jelikož i bez zápalky technicky lze perkusní odpálit okamžitě - třeba zapalovačem, asi budou trvat na prázdných komorách. Takže krom revolveru (jistěže prázdného, vybitého) budeš s sebou muset nosit i prachovnici + kule (odděleně, jistěže) - a krvavýmu rotweilerovi urvanýmu i s kusem řetězu na ulici můžeš leda říci: "Lehni! - a počkej pár minut, je to KrajníNouze, takže smím naládovat, a až naláduju, pak tě zastřelím." :wink:

Pokud zahájíš na zloděje palbu z bytu, ještě se možná vylžeš, žes ve 3 hodiny nad ránem právě čistil a tedy jsi měl rychle nabito. Ale i jen ryze technicky: černý prach je náchylný k vlhnutí (jak párami ze vzduchu, tak navlhnutí olejovými složkami vazelíny kolem střel, kterou bráníš zapálení sousedních komor - aby se z revolveru nestala zbraň střílející salvou). Tedy bys měl znova čerstvě nabít co 14 dní - aby prach nezvlhnul a Tobě kohoutky neklaply naprázdno. A pokud nejsi kouzelník a neumíš delaborovat perkusní komory bez výstřelu, znamenalo by to co 2 týdny zbytečně jezdit na střelnici, jinde střílet nesmíš - ani s D-čkem. A i pak za podzimního sychrava s revolverem v bundě (tj.protiprávně) budeš "bojeschopný" jen po několik hodin, pak prach zvlhne. Perkusní revolver k nošení na sebeobranu nebrat - ani registrovaný na nošení"

Co k tomu?

S tím "nošením ve stavu vylučujícím okamžité použití" je to naprostá blbost, kdyby sis tu tebou odkazovanou diskuzi přečetl až do konce, tak na to ten trouba nakonec přišel a opravil se. Mít u sebe zbraň ve stavu vylučujícím okamžité použití se nenazývá nošením, ale držením :idea: A při dodržení zákonem stanovených podmínek můžeš zbraň kategorie D normálně nosit (tedy nabitou a připravenou k použití) viz:

§ 15
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.
(2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.
(4) Držitel zbraně kategorie D je povinen zbraň a střelivo do ní zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.
(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí
a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,
b) zbraň nosit nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci,
c) přechovávat větší množství bezdýmného nebo černého loveckého prachu než 3 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce.

Jinak nebezpečí navlhnutí perkusních zbraní dlouhodoběji připravených k použití se řeší dodatečným utěsněním, např. tak, že se obyčejným lakem na nehty omázne přechod mezi perkusní zápalkou a pistonem + střelou a vývrtem.
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » pát 18. kvě, 2012 13:07

Díky, TongPo

Tohle je zajímavé video, skoro to vypadá na úpravu pro normální náboje? http://www.youtube.com/watch?v=iTMxYhSfh9o
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jendis » pát 18. kvě, 2012 15:58

add Derringer - na krátkou vzdálenost je to určitě plnohodnotná zbraň, na 15 metrů už toho moc netrefíš. Ale je to malé, dobře se to schová, nepronese.....jednu dáš do vzduchu a pak si každej rozmyslí, jestli chce druhou do těla :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » pát 18. kvě, 2012 16:40

Gino píše:Tohle je zajímavé video, skoro to vypadá na úpravu pro normální náboje? http://www.youtube.com/watch?v=iTMxYhSfh9o

Derringery nebyly a nejsou jen perkusní, později se vyráběly a dodnes vyrábí i na jednotné náboje, což je i případ toho videa. Ovšem na jeho pořízení bys potřeboval zbrojní průkaz.
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pát 18. kvě, 2012 21:28

Je to chĺpoček OT, ale zbraní sa to týka a zíral som... 8O http://www.youtube.com/watch?v=8o5IREqWb_M
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » stř 30. kvě, 2012 23:31

Tady pěkná věcička bez zbrojáku

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/9166-wmr-22/
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Pec » stř 30. kvě, 2012 23:50

Toman píše:Tady pěkná věcička bez zbrojáku

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/9166-wmr-22/

To mi vysvětli, jak to, že na to není potřeba zbroják..
.22 WMR má na tu ráži velký výkon, je to na drobnou škodnou, taky jedna patrona á 5,- Kč.
Takže do 16J to nebude :D
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lada » čtv 31. kvě, 2012 6:39

No kdo se chce dopustit nedovoleného ozbrojování může zakoupit.... ;-)

každopádně bych to nikomu nedoporučoval, střílel jsem s tohodle či podobné a je to děs běs... o nějakém záměrném trefení nemůže být řeč, chytnout se to kloudně nedá a po výstřelu má tendenci "vyskočit z ruky" a otáčí se až příliž navrch, což je pochopitelné vzhledem k výkonu náboje a hmotnosti a velikosti toho nesmyslu.... ale jako zpestření do sbírky proč ne

btw policajti tyhle pistolky přímo milují, bo je lidi kvůli své velikosti strácejí a hned mají přestupek na úseků zbraní a střeliva.. jinak se i nosí ve větší přesce na pásku
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na off-topic