Bouchačky a kvéry

všechno ostatní sem

Příspěvekod ukropcany » čtv 31. kvě, 2012 8:01

5 ranový bez zbrojáku na náboje asi ne :D
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » čtv 31. kvě, 2012 9:13

Pec píše:
Toman píše:Tady pěkná věcička bez zbrojáku

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/9166-wmr-22/

To mi vysvětli, jak to, že na to není potřeba zbroják..
.22 WMR má na tu ráži velký výkon, je to na drobnou škodnou, taky jedna patrona á 5,- Kč.
Takže do 16J to nebude :D

Jen uvádím to co prodejce nijak sem to nezkoumal. Pokud ti to takto prodá proč ne? :-) Osobně to teď zpětně vidím také jako chybu
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lada » čtv 31. kvě, 2012 9:35

no tak na bazarech prodávají kde co, může to být z nevědomosti a nemusí... nicméně nelegální to je jak u prodávajícího tak nabyvatele a neznalost neomlouvá.
Policie tak občas nejspíše také "na oko" prodává něco na zbroják, či se snaží překecat ke koupi bez zbrojáku a čeká kdo se chytne. Ťech co píší a volají na prodej zbraní na ZP jestli by to nešlo nějak bez něj pár bývá..
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » sob 09. čer, 2012 5:47

Teraz som pár dní musel chodiť s kvérom a teda, to HKčko je maco... a tak skočím do obchodu, že nech mi ukážu nejaký kompakt... ukázali mi aj Glock 36 a musím povedať... no, že by bol vyslovene mini, to sa teda nedá povedať. Ukázal mi aj nejaké revolvery .38 a úprimne, mám pocit, že to je lepšia varianta...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » sob 09. čer, 2012 9:08

Pec: jenze naboj 22 WMR je primarne urceny pro dlouhe hlavne, tj. pro pusky - s takto kratkou hlavni proste nemas narok vyuzit balisticky potencial toho naboje. Jinak podle fotky bych to tipoval na nejaky NAA... hm, ze by Black Widow WMR 22... kazdopadne doufam, ze si to nekdo neporidi na sebeobranu. :) Napada me ted jediny typ munice se kterym by to mozna mohlo mit jisty potencial a to je Winchester Predator.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » sob 09. čer, 2012 9:48

ukropcany píše:Teraz som pár dní musel chodiť s kvérom a teda, to HKčko je maco... a tak skočím do obchodu, že nech mi ukážu nejaký kompakt... ukázali mi aj Glock 36 a musím povedať... no, že by bol vyslovene mini, to sa teda nedá povedať. Ukázal mi aj nejaké revolvery .38 a úprimne, mám pocit, že to je lepšia varianta...

Jo, když voni si panáčkové často zakoupí něco "pořádnýho" ve standardní velikosti, no a když pak náhodou chvíli nosí, hned brblaj, že? :lol: Ony se i zbraně o velikosti "standard" nosit dají, člověk si zvykne na všechno, když chce. Ovšem při dlouhodobým nošení je každej milimetr a gram navíc opravdu znát. Pistole z velikostní kategorie "compact" jsou pro dlouhodobější nošení už relativně dobře použitelný, ovšem ještě menší "subcompact" je prostě ještě větší pohoda. Ono záleží na využití zbraně, všechno má svoje. Velikost "standard" jsou prostě velký armádní / policejní zbraně primárně určený pro neskrytý nošení, ale svou dýlkou hlavně a komfortním úchopem jsou vhodný i pro sportovní střelbu atd. Velikost "compact" je takovej kompromis, už se dá celkem dobře nosit a i to sportovní vyžití je stále relativně možný. Velikost "subcompact" se samozřejmě nosí nejlépe, ovšem krátká hlaveň, poněkud limitnější úchop a někdy i nižší nábojová kapacita (záleží na konkrétním modelu) ho pro sportovní využití už výrazně limitujou. Každopádně pokud člověk nemá sportovní "medailové" ambice a chce dlouhodobě nosit, i s tím subcompactem se na střelnici v rámci tréninku obranný střelby vyřádí dost. Ohledně nošení pistole vs revolver asi takhle: Každý má svý + i - , každopádně použitelný je bez problému obojí. Akorát že revolver bude v drtivý většině případů vždycky delší, tlustější a s menší nábojovou kapacitou, než pistole. Co se týče ráže pro obranný použití, přestože u nás žije spousta staromilců, co vychvalujou ráži 7.65 Browning a říkají že to stačí (aniž by to někdy vyzkoušeli v praxi :lol: ) , já bych doporučoval držet se léty prověřených poznatků a nejít pod 9 mm Browning / .38 Special. Ohledně volby konkrétního modelu zbraně je to záležitostí "vkusu každýho soudruha". :D Já mám třeba dobrý zkušenosti s tímhle, kapacita 6+1 v ráži 9 mm Browning nebo 9 mm Makarov a rozměry miniaturní, takže o tom člověk při nošení ani neví.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » sob 09. čer, 2012 15:18

TongPo píše: Já mám třeba dobrý zkušenosti s tímhle, kapacita 6+1 v ráži 9 mm Browning nebo 9 mm Makarov a rozměry miniaturní, takže o tom člověk při nošení ani neví.

što éto?
éto DAO? :wink:

btw: Ty máš z praxe ozkoušený že 7,65 nefunguje? Podle mne lepší 7,65 v cíli než 9mm v luftu :lol:
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod reccol » sob 09. čer, 2012 16:11

reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Toman » sob 09. čer, 2012 17:24

Díky vypadá to opravdu moc dobře.
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Pec » pon 11. čer, 2012 15:37

Toman píše:btw: Ty máš z praxe ozkoušený že 7,65 nefunguje? Podle mne lepší 7,65 v cíli než 9mm v luftu :lol:

Tak při této logice se dá jít i níž, třeba na 7,62 Tokareva :wink:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 11. čer, 2012 16:36

4TongVonPo - dík! 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » pon 11. čer, 2012 17:31

Pec píše:
Toman píše:btw: Ty máš z praxe ozkoušený že 7,65 nefunguje? Podle mne lepší 7,65 v cíli než 9mm v luftu :lol:

Tak při této logice se dá jít i níž, třeba na 7,62 Tokareva :wink:

Přesně tak. Například i s dobře umístěným zásahem malorážkovou pistolí ráže .22 LR se sice dá bez problému zabít, ovšem takzvaný "stop efekt" je v tomto případě minimální, což je pro obrannou střelbu nevýhodné. Mimochodem, pokud by u nás byla pro sebeobranu povolena munice se střelami s řízenou deformací, byl by výše zmíněný 7.62 Tokarev vzhledem k jeho rychlosti a energii solidní masakr... :twisted:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod TongPo » pon 11. čer, 2012 17:35

ukropcany píše:4TongVonPo - dík! 8)

Není zač :wink:
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí