Aikijujutsu a Kenjutsu v ČR?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Aikijujutsu a Kenjutsu v ČR?

Příspěvekod ingwe » úte 15. bře, 2016 7:43

Jerryu93 píše:bohužel pak jsou tu tací, kteří si samy nějak vymysleli proč.

Myslím, že jsi uhodil hřebík na hlavičku :)

Otázka zní, co s tím budeš dělat? Já jsem toto dilema vyřešil tak, že jsem přestal japonská BU cvičit :lol:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 15. bře, 2016 9:17

ingwe píše:Já jsem toto dilema vyřešil tak, že jsem přestal japonská BU cvičit :lol:

Presne!

:lol: 8) :twisted:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ingwe » stř 16. bře, 2016 11:54

No, ono je to konkrétně u těch šermířských BU (které mě zajímají) těžké. Asi nikde se nelze 100% spolehnout na to, že člověk necvičí vůbec žádné nesmysly. Ale někde je člověk odkázán slepě věřit svému učiteli, jinde si za kvalitu svého cvičení zodpovídá do určité/velké míry sám. Přijde mi, že japonské styly mají tendenci tíhnout k tomu prvnímu způsobu. Mě osobně je v poslední době mnohem bližší ten druhý přístup a spoléhám se především na historické zdroje a sparring, ale každému podle jeho libovůle, někdo potřebuje/chce více vedení, někdo je spíše samorost...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jerryu93 » pát 22. dub, 2016 9:01

Děkuji za vaše mnohé příspěvky, nicméně jsme se vzdálili od tématu, takže nejdříve bych se rád zeptal, v rámci Aikijujutsu jsem narazil pouze na Daito-ryu, jsou i další školy, či styly?
Dále, jsou u nás místa či lidé, u kterých se dá učit se a cvičit Daito-ryu Aikijujutsu a případné další školy či styly? Pokud ano, tak prosím kde či u koho a vaše případné zkušenosti.
Potom Kenjutsu, zatím jsem se u nás setkal pouze s Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu, krom toho to jsou u nás i jiné školy či styly? A pokud ano tak prosím kde či u koho a vaše případné zkušenosti.
Děkuji
Jerryu93
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ingwe » pát 22. dub, 2016 9:20

K aikijutsu nechť se vyjádří povolanější.

Ohledně kenjutsu: U nás je ho jako šafránu. Pokud tedy nepočítáme různé padělatele a podvodníky, kteří si hrají na úctyhodné mistry "velmi starých a velmi tajných škol".

Seznam všech legitimních škol dal dohromady Picard - chvála mu! - a najdeš ho zde:
http://www.czech-kendo.cz/forum/viewtopic.php?t=2

Pokud jsi z Liberce a máš tam pod nosem klub Katori, nic tradičnějšího v okruhu sta kilometrů pravděpodobně nenajdeš.

Jak na Tebe katori zapůsobilo? Jaký jsi z toho měl dojem? Podělíš se? Jestli nechceš veřejně, klidně mi napiš soukromou zprávu ;) Díky.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jerryu93 » pát 22. dub, 2016 12:36

Moje zkušenost se skupinou TSKSR v Liberci, je taková, přišel jsem tam a první koho jsem viděl byla žena kolem 40let obječená jak se patří (přesně jako ti japonci na YT :) ) říkám si tak ta to vede, krom ní tam přišly dva kluci (odhad vysokoškoláci), pak jsme si dali nástup a já vzápětí zjitil, že to vede jeden z těch kluků (prostě šok 8O ), bylo vidět, že má opravdu znalosti toho co dělá, vše mi vysvětlil, nicméně nemohl jsem se dostat přes to, že to vede mladej kluk (pod 35let), prostě mi to připadalo nepřirozené (obzvlášte proto, že byl v karate gi s bílím páskem, o to větší šok), ale opakuji vše mi vysvětlil a ukázal. Bohužel pro mě, bylo cvičení opravdový nápor na nohy, prostě jsem nezvládal tu hodinu stát v těch hlubokých postojích (na můj vkus hlubokých), ale techniky s mečem se mi líbily.
Všichni kdo máte možnost se tomu věnovat to rád doporučuji. :wink:
Jerryu93
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ingwe » pon 25. dub, 2016 8:35

Jerryu93 píše:nicméně nemohl jsem se dostat přes to, že to vede mladej kluk (pod 35let), prostě mi to připadalo nepřirozené (obzvlášte proto, že byl v karate gi s bílím páskem, o to větší šok)

Tak to budeš v šoku i leckde jinde, generace ctihodných kmetů u nás ještě pořádně nedorostla :-) A vykašli se na to, kdo co má na sobě, jakou má barvu pásku a podobně, v kórjů se na barevnou hierarchii nehraje, pásek je od toho aby Ti neplandalo gi a ne proto, aby s ním člověk oslňoval nováčky ;)

BTW ten kluk, který to v Liberci vede, je v Katori Hatakeyama-ha podle mého přesvědčení jeden z nejlepších v republice :-)

Jerryu93 píše:Bohužel pro mě, bylo cvičení opravdový nápor na nohy, prostě jsem nezvládal tu hodinu stát v těch hlubokých postojích (na můj vkus hlubokých)

Tomu rozumím, já jsem si cvičením Katori trochu rozbil kolena. Až když jsem cvičit přestal a dal se na jiný šerm, situace se zlepšila. Holt ne každý na to fyzicky má. Na druhou stranu, jiné větve Katori cvičí v poměrně vysokých postojích, ne tak hlubokých. Vzal jsem si z toho takové ponaučení, že by člověk měl poznat výhody obojího, hlubokých i vysokých postojů, a umět použít obojí, když je to potřeba.

Z toho co píšeš jsem stále více přesvědčen, že by Ti vyhovovalo kendó. Uvažuj o tom ;)
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...