Todle bude možná trochu odbočení od původního názvu topicu, ale nedá mi to abych nedoplnil svého kamaráda Tyrmana se kterým plně souhlasím v tom co napsal přede mnou.
Výcvik bojových stylů v armádě se dá rozdělit cca do tří směrů.
1. Pro pěchotu - vojáci operují vždy ve větších skupinách, často s podporou obrněných vozidel (je jedno jestli je Hummer nebo Stryker popřípadě Abrams), tudíž mají dost velkou palebnou sílu na to aby se k boji muže proti muži nedostali. Tudíž pro ně není tolik nutné zvládat nějak zázračně sebeobranu na 100+1 způsob, ale spíše střelba, koperace s jinými jednotkami atd.
2. Jednotky zvláštního určení -
Jednotky operující v "lese" tvoří 8-12 mužů, s tím že v jednotce jsou ponejvíce i dva kulomety a vojáci mají dost velkou palebnou sílu na to, aby se při kontaktu s nepřítelem stáhli pod krycí palbou do bezpečí než aby se zbytečně nechali zatáhnout do zbytečné šarvátky.
Jednotku operující v zastavěné oblasti (CQB) tvoří 12 "operátorů" + ponejvíce 2 týmy ostřelovačů (po dvou lidech). Do budov se vždy chodí po "reconu" a i přesto sebou nese každý "operátor" 11x 30 ran do karabiny (samopalu), 4x 15 ran do pistole, popřípadě brokovnici. To máme cca 400 ran na osobu, ve dvou zbraních (bráno podle SOG) . Pravděpodobnost že selže jak primární tak sekundární je velmi malá, i přesto možná. Do místností se vždy proniká ve dvou až třech lidech, tudíž selhání 4-6 zbraní je prakticky nemožné.
Jak padlo před tím, i u těchto jednotek se věnuje čas bojovým stylům, ale jeho sporadicky a ponejvíce se jedná o techniky co udělat, když se zbraň zasekne a není čas použít záložní, popřípadě pokud není čas použít ani jednu. Dost "operátorů" se věnuje bojovým sportům i mimo službu, ale pro armádu má větší význam, když voják umí lépe střílet, odpalovat nálože a skákat z letadla, než aby se zdržoval bojem muže proti muži.
3. Diverzní jednotky
U těchto jednotek se můžeme jen domnívat co vlastně cvičí, protože většina států popírá že by je vůbec měla (ale všichni tušíme že je mají). A i u těch se bude větší důraz klást na střelbu ze zálohy, boj nožem, zabíjení pomocí tichých prostředků (struna atd.) než na zdlouhavé "praní se".
Toť můj názor na situaci bojových stylů v armádě, sic to bylo spíš jen konstatování a pidivysvětlení, proč se zas tolik v armádě boj muže proti muži nedriluje.
Popřípadě dvě malé ukázky :
Jak sepraktikuje boj z blízka u Navy SEAL (spolu s ukázkou čištění prázdnýho baráku

:
http://youtube.com/watch?v=iaxYfmSF9rs& ... =1&t=t&f=b
a jak u Special forces při CQB:
http://youtube.com/watch?v=Mwhpq4Z6ztg& ... =1&t=t&f=b