Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Beh ?

Příspěvekod Emanuele » úte 27. bře, 2007 15:53

Lidi potreboval bych nekoho kdo je na tom technicky dobre s behem aby mi poradil!!

Uz chodim aspon rok pravidelne behat,s prehledem ubehnu 12-15 Km za nakych 60 minut,nebezim nejak rychle,vychutnavam si to ,dokonce dle rady jednoho byvaliho bezce sem si koupil kvalitni boty na beh a uz nebeham po betonu jako drive ale po mekcim povrchu jako trava atd :) .Ted ale mam par nedostatku v technicke strance behu!Mohl by mi nekdo udelat par zasadnich bodu spravneho behu,diky!

Mozna uz se to tady nekde probiralo tak stacil by odkaz,ja to hledal a nic :( :roll:
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Dalt » úte 27. bře, 2007 15:57

super stranky - behej.com
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Baxxse » úte 27. bře, 2007 16:53

Co se zeptat znameho bezce??
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » úte 27. bře, 2007 17:42

Emanuele píše:Lidi potreboval bych nekoho kdo je na tom technicky dobre s behem aby mi poradil!!

Uz chodim aspon rok pravidelne behat,s prehledem ubehnu 12-15 Km za nakych 60 minut,nebezim nejak rychle,vychutnavam si to ,dokonce dle rady jednoho byvaliho bezce sem si koupil kvalitni boty na beh a uz nebeham po betonu jako drive ale po mekcim povrchu jako trava atd :) .Ted ale mam par nedostatku v technicke strance behu!Mohl by mi nekdo udelat par zasadnich bodu spravneho behu,diky!

Mozna uz se to tady nekde probiralo tak stacil by odkaz,ja to hledal a nic :( :roll:

Taky kondicne beham a musim ti napred pochvalit formu, pac ja jsem ted po zime dost spatnej, 5km a mam dost...kazdopadne, parkrat jsem byl v letech minulych behat s kamaradem, co zavodne beha 200 a 400metru a mel jsem ten samy dotaz co ty, tedy ohledne techniky. Ujistil me, ze beham v pohode, zadnej pastyl nebo tak neco, takze predpokladam, ze u tebe to bude dost podobny, takze bych si s technikou moc hlavu nelama, tedy paklize nemas pocit, ze behas nejak vylozene spatne. Co se rozhodne divim, ze sis poradny boty koupil az po roce, boty jsou v podstate jedina investice do behu....jinak behu zdar!!!! :D
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 27. bře, 2007 18:56

V každom prípade 12 km za hodinu je slušné, takže neviem čo presne by si chcel zlepšiť... ja dám za hodinu 10 km a ani keby som sa neviem čo to nebude viac... uvidím keď dám možno ešte 10 kíl dole... :D
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » úte 27. bře, 2007 19:33

Co se týče techniky, tak třeba taková viditelnější věc je, jesi je lepší došlánout přez špičku, což je při sprintu samozřejmí a nebo došlap tlumit patou jako při chůzi?
Jako úplný začátečník když sem dal kolena dohromady a začal po 17 letech běhat tak sem si z nezvyku zlomil nárt - únavová zlomenina a od tý doby když ho moc zatěžuju tak eště bolí, tedy běhám přez paty a snažím se lehce došlapovat. Vím že přez špičky je to lepší, co když si ale pro změnu odvařím přez tuhou patu třeba kotníky, to je prostě maso, začnu běhat po rukou :lol:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod toddb » úte 27. bře, 2007 19:36

ukropcany píše:V každom prípade 12 km za hodinu je slušné, takže neviem čo presne by si chcel zlepšiť... ja dám za hodinu 10 km a ani keby som sa neviem čo to nebude viac... uvidím keď dám možno ešte 10 kíl dole... :D

JJ, kdyz mam formu( brano na moje pomery :wink: ), tak za tu hodku tech 10 taky dam, ale vic proste ne a presne si rikam to samy, 10 kilo dolu a slo by to mnohem lip..
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Emanuele » stř 28. bře, 2007 6:34

Mno jedná se hlavné o techniku došlapu.Co sem slyšel na stránách které ste mi poradili,tak ten profík běhá jako já,samozdřejmě asi neběhám uplně jak to popisoval ale co už ,stejně maratony už běhat nebudu a dělám to jen čistě pro kondyčku :)a hlavně pro zábavu...

Jinak problém je v tom ,že sem slyšel že nekteří právě běhají i dálkově tak že došlapujou na špičku a pak to pouští na patu.Mě to příde jako blbost vzhledem k tomu že když došlápneš patou ,tak se přehoupneě na špičku a ta tě udraží.Takže budu se řídit tím co napsal ten profík na stránách !!

Díky všem...
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 28. bře, 2007 6:51

Ono záleží aj toho, kto to behá a koľko behá... ja s 93 kilami nikdy nevydržím bežať 10 km po špičkách, ale 70 kilový v pohode aj 20 km... nehovoriac o tom, že bežný maratónec má do 60 kíl... zase na druhej strane vyzerá ako by držal protestnú hladovku... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » stř 28. bře, 2007 8:04

ukropcany píše: ja s 93 kilami
Teda ty už musíš být vysekanej a rychlej jako :twisted:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lada » stř 28. bře, 2007 8:17

a kde běháte, případně jak si to pak měříte? jako do zblbnutí někde na hřišti dokola či spíš někam do lesa atp.. a pak jak si to měříte? pomocí GPS by se dalo nebio si od poldů půjčit kolečko :D či odhadem?
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » stř 28. bře, 2007 8:19

4Toman - no, povedzme to tak, že na tučka som vysekaný :lol: :wink:

4Lada - Google Earth, dá sa tak odmerať aj prevýšenie.
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Emanuele » stř 28. bře, 2007 8:21

Mno ja v Brne chodim behat na turistickou stezku blizko reky.Je to na starym Brne a konci to u Olympie,fakt hezka stezka na behani a vpohode muzes behat u chodniku na trave,merim to tak ze sem si jednou zajem na kole s tachometrem :D
Emanuele
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod damien » stř 28. bře, 2007 18:56

fajn ja taky zacnu.
This is where the dragons went. They lie...
Not dead, not asleep. Not waiting, because waiting implies expectation. Possibly the word we're looking for is...
...dormant.
damien
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Moshe » stř 28. bře, 2007 22:03

Lada píše:a kde běháte, případně jak si to pak měříte? jako do zblbnutí někde na hřišti dokola či spíš někam do lesa atp.. a pak jak si to měříte? pomocí GPS by se dalo nebio si od poldů půjčit kolečko :D či odhadem?

měření: www.mapmyrun.com
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Re: Beh ?

Příspěvekod Makoto » čtv 29. bře, 2007 8:57

Emanuele píše:Lidi potreboval bych nekoho kdo je na tom technicky dobre s behem aby mi poradil!!

Ahoj, beham uz par let vcelku pravidelne a posledne jsem si zkusil pulmaraton za 1:46, takze snad mohu s necim poradit :-)

Padl tu sajt behej.com. Doporucuji :-)

Pokud to s vyuzitim behu pri treninku BU myslis malicko vazne, doporucuji koupit sporttester (Osvedcila se mi znacka Polar). Nejde tu ani tak o to mit nejdrazsi model, ale aby mel sledovani tepove frekvence a ja osobne jsem rad, ze muj typ ma i sledovani spotreby energie a podil tuku na spotrebovane energie. Muzes si pak vysledky uploadovat na jejich sajt a tam ti ukazuje vysledky a zlepseni. Cena se pohybuje kolem 3.000 vyse. Pokud bude vice zajem na toto tema, muzu se rozepsat :-)

Dulezite je nesledovat rychlost ani vzdalenost, ale aby jsi behal v optimalni tepove frekvenci. To me osobne ze zacatku delalo dost problem, proto jsem to ze zacatku casto prepalil a na konci padal na drzku. Ted beham trikrat tydne 10 km za cca 53 minut v tepove frekvenci prumerne 150 tepu/minutu. Zlepsil se mi boj na zemi i ve stoje. Kondicka se zlepsila a to se hodne odrazilo na treninku. Mas-li vice dotazu (jak behat, jake boty, atd), jsem k dispozici :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Toman » čtv 29. bře, 2007 9:33

Moshe píše:měření: www.mapmyrun.com

Hezky, prehledny, funkcni
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Lada » čtv 29. bře, 2007 11:59

Moshe píše:
Lada píše:a kde běháte, případně jak si to pak měříte? jako do zblbnutí někde na hřišti dokola či spíš někam do lesa atp.. a pak jak si to měříte? pomocí GPS by se dalo nebio si od poldů půjčit kolečko :D či odhadem?

měření: www.mapmyrun.com

díky i ostatním, taky musím začít pořádně běhat
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Makoto » čtv 29. bře, 2007 12:08

Zkus http://www.polarshop.cz/store/
Najdes tam sporttestery, ktere meri vsechno mozne a ted uz i vzdalenost.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » čtv 29. bře, 2007 12:12

4makoto - Ty buržuj s tým polmaratónom :wink: Inak merač pulzu je pre normálny tréning nevyhnutnosť, pretože ak si aj niekto myslí, že vie čo robí, tak až keď si to dá na seba, tak zistí, že nevie...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně