Speciální jednotky

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod luen » stř 30. dub, 2008 10:06

Gino píše:Luen - ok, mel jsem pocit, ze te zna a uz vubec jsem netusil, ze se tu jiz kdysi vyskytoval (diky Jendis za SZ).

A vsechna ta vlakna, o kterych se zminujes, jsem nejspis necetl, ale velkou spoustu ano, takze vim o cem mluvis. Tuhle "praci" tu ale stejne tak delaji lide od JBU a nikdo je nebere (patrik, pucmaz) - at uz jde o pasky, ci jine veci (to jen zminka, nemusime to vubec rozebirat).

A cim jsem prispel na nasi scene BU si necham pro sebe :wink:


To je problem toho jak casto sem chodis a jak peclive procitas vsechny prispevky ... pak ti totiz mnoho prispevku resp. mnoho korespondentu spada do jiste kategorie.

Jasne ... jsem napsal , ze jeste mnoho dalsich ... schvalne jsem uvedl jen par jmen z "meho" oboru, abych se neopiral o lidi jenz osobne neznam a take jsem napsal, ze mnoho dalsich ... takze porad nechapu proc mas tendenci to tlacit do nejakeho mini sporu ... By ses divil v kolika vlaknech jsem si notoval treba s pucmazem ... Chce to byt trochu pozornejsi ctenar :wink: Asi nikdo se s nikym neshodne na 100% a o to snad pro boha ani nejde. Muzu si vazit i cloveka, kterej tvrdi opak, muzu si vazit soupere, muzu si vazit nepritele ... ale musi ukazat vic nez hysterickej zachvat ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod Gino » stř 30. dub, 2008 10:44

Jasne kluci, sorry za montovacku, klidne pokracujte dal s Peterm72 :wink:
Nebo v reseni jinych dulezitosti. Tady uz dal neni o cem mluvit.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » stř 30. dub, 2008 15:50

Ukončemež tady ten flame.....pokud chce Peter72 Luenovi něco říci,může tak učinit Face to face,nebo by SZ,nebo ať si v příslušném okruhu založí thread s názvem Luen.Tady jsme již jinde a další OT budu mazat.
Naposledy upravil Jendis dne stř 30. dub, 2008 15:55, celkově upraveno 1
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 30. dub, 2008 15:54

Mimochodem...jak nedávno padnul jeden z našich operátorů skupiny SOG,četli jste rozhovor s dalším zůčastněným tam???Tady je kdyžtak naskenovaná MF Dnes :arrow:

http://img255.imageshack.us/my.php?image=img0002il5.jpg

http://img103.imageshack.us/my.php?image=img0001qh2.jpg
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » stř 30. dub, 2008 19:07

Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod anomarox » pon 19. kvě, 2008 12:52

luen píše:
Peter72 píše:Luen:
Jo mel to byt urednik Smějící , ktery tam mel dohledovou sluzbu (bych si predstavoval paprdu s tuzkou a blokem)... divny ze na na strankach Ministerstva obrany ani zminka, pritom tam resi kdejakou hovadinu Mrkající A neni to v zaznamech zadne nasi TV ...

Luen:
Tohle me vzdy "pobavi":
Citace:
Po napadení musel v sebeobraně přistoupit i ke smrtícím úderům.
A nebo tohle:
Citace:
Při správném použití jsou vůči lidskému tělu natolik devastační, že i při okamžitém lékařském zásahu je možnost přežití velice nízká.
Pohadky vzdy kocni slovy ... "a jestli nezemreli, tak ziji dodnes" ...


Proc tolik zasti priteli z detstvi? Proc mas vzdy snahu vyjadrit se k necemu o cem vis prd pak to obratit a zesmesnovat? Sam bys tolik odvahy nemel protoze si funker. Jakze dlouho delas kungfu ze nevis jak lze holyma rukama zabit? Ja ti rikam uplne snadno a nejsou to zadne carymary. Narozdil od tebe ano primo od tebe vim jak umim zabit cloveka holyma rukama protoze sem to musel uz nekolikrat pouzit ve valce. Ty valku neznas. Mozna jen z TV. Taky jsem uz musel nekolik lidi zastrelit a videl jsem tolik mrtvych ze se nekdy hruzou budim. Ale to je o necem jinem ne o tomto threadu. Nauc se respektovat! Zatim vse co jsem od tebe cetl na tomto webu je babbling. Divim se ze ti tady jeste nekdo veri a bere tve nazory vazne.


Je videt, ze jsi z toho nejak vykolejenej ... ja se nesmeju jemu ... s nejvetsi pravdepodobnosti, to ani nerekl, ale napsali to novinari. Vim dost mozna lepe nez ty co je, nebo co neni mozne, ale nikdy bych to takhle smesne neformuloval. Copak jsou nejake techniky, ktere neslouzi k tomu abys souperi ublizil??? Jsou jako nejake techniky, ktere maji soupere rozesmat??? (kdyz tedy pominu saskarny nekterych lidi, kteri ale nedelaji BU/BS) ... Proste do nekoho tloukl obuchem az ho asi zabil ... ale to proste neni smrtelnou technikou, nybrz smrtelnou davkou ... Jinak jsem ti uz psal, ze se my dva nemame o cem bavit :wink: Prijed za mnou a muzeme si o tom popovidat :wink:

Hrozne se tesim jak me budes face to face poucovat :wink: :lol:



Jako úplně nestranný pozorovatel, který ví o tom případu jen to co se objevilo v tisku, ale musím souhlasit s Peter72 alespoň v tom, že častokrát vše zesměšnuješ, i tehdy když si to dovolí málokdo, neboť nemá zkušenosti. Já když nemám s něčím osobní zkušenost, tak nehodnotím! Zajímalo by mne, jestli jsi někdy někoho zabil rukama (obušek)? Jednoduchá otázka. Protože jestli ne, ať jsi mistr Kung-fu , kung-pao nebo jen jíž čínské polívky, nemůžeš o účinku, způsobu, názvosloví bojových technik ostatních polemizovat. Pokud už jsi zabil, omlouvám se za předešlé věty a přeji krásné sny :?


a ještě mě napadá..cituji " opak jsou nejake techniky, ktere neslouzi k tomu abys souperi ublizil??? Jsou jako nejake techniky, ktere maji soupere rozesmat???" Diskuzi vedeš slizky jako politik, protože stejně tak by se tě někdo mohl zeptat, zdali-li se dá úderem pěsti do obličeje zabít tak snadno, jako např. zhmožděním (vytržením ohryzku (krk..nevím jak přesně se mu říká:-)..na vlastní oči jsem viděl obyčejnou rvačku dvou patnactiletých kokotů, co si dávali po papuli pěstma, ale sanitka musela přijet, protože jeden tomu druhému drápal po ohryzku (nějak mu ho zhmoždil. jemu otekl a borec přestal dýchat! Dokážu si představit ješte horší variantu.. a tady třeba vidím rozdíl mezi běžnou technikou jako je bomba do hlavy a ..tím co jsem psal výše!
anomarox
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 26. úno, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pon 19. kvě, 2008 16:40

anomarox píše:
Jako úplně nestranný pozorovatel, který ví o tom případu jen to co se objevilo v tisku, ale musím souhlasit s Peter72 alespoň v tom, že častokrát vše zesměšnuješ, i tehdy když si to dovolí málokdo, neboť nemá zkušenosti. Já když nemám s něčím osobní zkušenost, tak nehodnotím! Zajímalo by mne, jestli jsi někdy někoho zabil rukama (obušek)? Jednoduchá otázka. Protože jestli ne, ať jsi mistr Kung-fu , kung-pao nebo jen jíž čínské polívky, nemůžeš o účinku, způsobu, názvosloví bojových technik ostatních polemizovat. Pokud už jsi zabil, omlouvám se za předešlé věty a přeji krásné sny :?


a ještě mě napadá..cituji " opak jsou nejake techniky, ktere neslouzi k tomu abys souperi ublizil??? Jsou jako nejake techniky, ktere maji soupere rozesmat???" Diskuzi vedeš slizky jako politik, protože stejně tak by se tě někdo mohl zeptat, zdali-li se dá úderem pěsti do obličeje zabít tak snadno, jako např. zhmožděním (vytržením ohryzku (krk..nevím jak přesně se mu říká:-)..na vlastní oči jsem viděl obyčejnou rvačku dvou patnactiletých kokotů, co si dávali po papuli pěstma, ale sanitka musela přijet, protože jeden tomu druhému drápal po ohryzku (nějak mu ho zhmoždil. jemu otekl a borec přestal dýchat! Dokážu si představit ješte horší variantu.. a tady třeba vidím rozdíl mezi běžnou technikou jako je bomba do hlavy a ..tím co jsem psal výše!


ad 1) uz jsem o tom psal, vyhledej si to ;)

ad2) ano uderem do obliceje se da zabit a je to spise tim, ze rana sedne, nebo odhali nejakou skrytou vadu u cloveka jenz ji dostal ... Neni to tim, ze technika byla vedena nejakym specialnim zpusobem ... proste mela tragicke nasledky ... 99 lidi to prezije a jeden zemre ... zadna takova technika, ale neni specialni a bla, bla ... specialne na tohle skacou lidi, kteri jsou naivkove a snilci. Jako treba novinari, ktery takove veci, takovym zpusobem tyto zpravy prezentuji ...
Napr. byl jsem svedkem toho jak jeden karatista na zavodech zabil druheho ... nabehl si na uder a renten prokazal, ze onen kluk mel vrozenou vadu (velmi slabou kost kolem oka) ... byl to smrtici uder ??? Je to jako s nehodama v aute, sposuty bouracek lidi prezije a mnohe ne ... zalezi totiz na zpusobu, povaze a rozsahu zraneni, jejich spravne diagnostice a vcasne pomoci ... Jinak neklesnul jsi nahodou k tomu, co my tady sam vytykas??? :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod anomarox » pon 19. kvě, 2008 17:03

luen píše:
anomarox píše:
Jako úplně nestranný pozorovatel, který ví o tom případu jen to co se objevilo v tisku, ale musím souhlasit s Peter72 alespoň v tom, že častokrát vše zesměšnuješ, i tehdy když si to dovolí málokdo, neboť nemá zkušenosti. Já když nemám s něčím osobní zkušenost, tak nehodnotím! Zajímalo by mne, jestli jsi někdy někoho zabil rukama (obušek)? Jednoduchá otázka. Protože jestli ne, ať jsi mistr Kung-fu , kung-pao nebo jen jíž čínské polívky, nemůžeš o účinku, způsobu, názvosloví bojových technik ostatních polemizovat. Pokud už jsi zabil, omlouvám se za předešlé věty a přeji krásné sny :?


a ještě mě napadá..cituji " opak jsou nejake techniky, ktere neslouzi k tomu abys souperi ublizil??? Jsou jako nejake techniky, ktere maji soupere rozesmat???" Diskuzi vedeš slizky jako politik, protože stejně tak by se tě někdo mohl zeptat, zdali-li se dá úderem pěsti do obličeje zabít tak snadno, jako např. zhmožděním (vytržením ohryzku (krk..nevím jak přesně se mu říká:-)..na vlastní oči jsem viděl obyčejnou rvačku dvou patnactiletých kokotů, co si dávali po papuli pěstma, ale sanitka musela přijet, protože jeden tomu druhému drápal po ohryzku (nějak mu ho zhmoždil. jemu otekl a borec přestal dýchat! Dokážu si představit ješte horší variantu.. a tady třeba vidím rozdíl mezi běžnou technikou jako je bomba do hlavy a ..tím co jsem psal výše!


ad 1) uz jsem o tom psal, vyhledej si to ;)

ad2) ano uderem do obliceje se da zabit a je to spise tim, ze rana sedne, nebo odhali nejakou skrytou vadu u cloveka jenz ji dostal ... Neni to tim, ze technika byla vedena nejakym specialnim zpusobem ... proste mela tragicke nasledky ... 99 lidi to prezije a jeden zemre ... zadna takova technika, ale neni specialni a bla, bla ... specialne na tohle skacou lidi, kteri jsou naivkove a snilci. Jako treba novinari, ktery takove veci, takovym zpusobem tyto zpravy prezentuji ...
Napr. byl jsem svedkem toho jak jeden karatista na zavodech zabil druheho ... nabehl si na uder a renten prokazal, ze onen kluk mel vrozenou vadu (velmi slabou kost kolem oka) ... byl to smrtici uder ??? Je to jako s nehodama v aute, sposuty bouracek lidi prezije a mnohe ne ... zalezi totiz na zpusobu, povaze a rozsahu zraneni, jejich spravne diagnostice a vcasne pomoci ... Jinak neklesnul jsi nahodou k tomu, co my tady sam vytykas??? :lol:


Nenech se zmýlit, já jsem nedělal že o tom něco vím :-). Jinak proč nejsem překvapený, že jsi odpověděl na nepodstatné části a ještě obloukem! To přece ví každý, že se "může" přihodit smrt po úderu, ale pravděp. min., za to útokem na vitální místo jako ohryzek je šance mnohonásobně vyšší, ..další komentář netřeba..

Ale možná jsi mě špatně pochopil, já proti tobě nic nemám, častokrát jsem se dozvěděl mnoho zajímavých věcí, jen jsem měl dojem (viz výše) a to jsem napsal. Mám prostě jen dojem, že máš takový přístup "tatíčka Masaryka" (ne v tom dobrém smyslu).. , ale to je možná tím, že jsi přece jen ve své oblasti autorita a sklony k přechytřelosti a mazanosti jsou pochopitelné.

Nechci dál rozvíjet flame. Ber to v pohodě, jen jsem vyjádřil názor. Měj se
anomarox
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 26. úno, 2007 0:00

Příspěvekod luen » pon 19. kvě, 2008 18:21

anomarox píše:
luen píše:
anomarox píše:
Jako úplně nestranný pozorovatel, který ví o tom případu jen to co se objevilo v tisku, ale musím souhlasit s Peter72 alespoň v tom, že častokrát vše zesměšnuješ, i tehdy když si to dovolí málokdo, neboť nemá zkušenosti. Já když nemám s něčím osobní zkušenost, tak nehodnotím! Zajímalo by mne, jestli jsi někdy někoho zabil rukama (obušek)? Jednoduchá otázka. Protože jestli ne, ať jsi mistr Kung-fu , kung-pao nebo jen jíž čínské polívky, nemůžeš o účinku, způsobu, názvosloví bojových technik ostatních polemizovat. Pokud už jsi zabil, omlouvám se za předešlé věty a přeji krásné sny :?


a ještě mě napadá..cituji " opak jsou nejake techniky, ktere neslouzi k tomu abys souperi ublizil??? Jsou jako nejake techniky, ktere maji soupere rozesmat???" Diskuzi vedeš slizky jako politik, protože stejně tak by se tě někdo mohl zeptat, zdali-li se dá úderem pěsti do obličeje zabít tak snadno, jako např. zhmožděním (vytržením ohryzku (krk..nevím jak přesně se mu říká:-)..na vlastní oči jsem viděl obyčejnou rvačku dvou patnactiletých kokotů, co si dávali po papuli pěstma, ale sanitka musela přijet, protože jeden tomu druhému drápal po ohryzku (nějak mu ho zhmoždil. jemu otekl a borec přestal dýchat! Dokážu si představit ješte horší variantu.. a tady třeba vidím rozdíl mezi běžnou technikou jako je bomba do hlavy a ..tím co jsem psal výše!


ad 1) uz jsem o tom psal, vyhledej si to ;)

ad2) ano uderem do obliceje se da zabit a je to spise tim, ze rana sedne, nebo odhali nejakou skrytou vadu u cloveka jenz ji dostal ... Neni to tim, ze technika byla vedena nejakym specialnim zpusobem ... proste mela tragicke nasledky ... 99 lidi to prezije a jeden zemre ... zadna takova technika, ale neni specialni a bla, bla ... specialne na tohle skacou lidi, kteri jsou naivkove a snilci. Jako treba novinari, ktery takove veci, takovym zpusobem tyto zpravy prezentuji ...
Napr. byl jsem svedkem toho jak jeden karatista na zavodech zabil druheho ... nabehl si na uder a renten prokazal, ze onen kluk mel vrozenou vadu (velmi slabou kost kolem oka) ... byl to smrtici uder ??? Je to jako s nehodama v aute, sposuty bouracek lidi prezije a mnohe ne ... zalezi totiz na zpusobu, povaze a rozsahu zraneni, jejich spravne diagnostice a vcasne pomoci ... Jinak neklesnul jsi nahodou k tomu, co my tady sam vytykas??? :lol:


Nenech se zmýlit, já jsem nedělal že o tom něco vím :-). Jinak proč nejsem překvapený, že jsi odpověděl na nepodstatné části a ještě obloukem! To přece ví každý, že se "může" přihodit smrt po úderu, ale pravděp. min., za to útokem na vitální místo jako ohryzek je šance mnohonásobně vyšší, ..další komentář netřeba..

Ale možná jsi mě špatně pochopil, já proti tobě nic nemám, častokrát jsem se dozvěděl mnoho zajímavých věcí, jen jsem měl dojem (viz výše) a to jsem napsal. Mám prostě jen dojem, že máš takový přístup "tatíčka Masaryka" (ne v tom dobrém smyslu).. , ale to je možná tím, že jsi přece jen ve své oblasti autorita a sklony k přechytřelosti a mazanosti jsou pochopitelné.

Nechci dál rozvíjet flame. Ber to v pohodě, jen jsem vyjádřil názor. Měj se


Ale no tak ... tak mi napis na co chces slyset odpoved ;) Nemam cas se dohadovat ... jinak ja a realita napsal jsem toho dost, dohledej si to :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: Speciální jednotky

Příspěvekod Anthonek » úte 20. kvě, 2008 21:42

Ming píše:Dneska sem se dočetl v novinách jak to chodí při výběru členů do speciálních sil AČR. Fakt tvrdý.... Nemyslel jsem si že tam berou každého vola ale tohle mě překvapilo... Na začátku bylo 50 zájemců a po týdnu jich zbylo jenom pár (přesný počet ani nezveřéjní). Cituji:

"A jak se cítíte ,třiatřicítko?"
"Báječně, pane instruktore!"
"Ale chrčíte už jako tuberák v posledním tažení.Nedožijete zítřka.Nechcete to raději vzdát a dát si v teple kafe?"
"Ne, pane instruktore!"
"A konkurz se vám líbí, třiatřicítko?"
"Nemůže být lepší, pane instruktore!"
"Pro vaše sípání vás ani neslyším!"
"Je mi báječně!!!!"
"Tak naposled: nedal byste si raději teplou sprchu a kávu?"
"Je mi skvěle a kávu nepiji!"
"Kdo se vás na to, himl, ptal?!Dejte si dvacet kliků!"

Po celou dobu konkurzu je tam ješte zvon s nápisem: "PROJDOU JEN TI NEJLEP©Í", na který stačí zazvonit a jste venku. Není divu ,že české speciální síly patří k těm nejlepším speciálním jednotkám na světě....
Co na to říkate??


Tohle je ještě slabý kafe- nedávno jsem viděl čtyř dílný dokument o kurzu v legiích a byl to fakt super mazec. A hlavně to bylo drsný si vyzkoušet na 30 dní jak by to bylo v opravdové legii. Na tohle nestačí mít jen dobrou fyzičku, ale i psychyku. Kdo tenhle dokument viděl může jen potvrdit... Jmenuje se to útěk k legiím
Anthonek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 03. kvě, 2008 23:00

Předchozí

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron