Beh ?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 18. kvě, 2016 8:44

Ja aj mam cas, aj chut, ale uz druhy tyzden ma trapia priedusky a hrdlo. Takze bezecky pauzujem a este aspon tyzden budem, nech sa mi to dolieci.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

 

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 12. črc, 2016 7:46

Tak som sa uz vydriapal na tych cca 25km/tyzden, ale nebudem to nejako nahanat zatial dalej. Vcera som si zakupil nove vibramy 5fingers KMD, su to total papuce, som zvedavy ako sa v nich bude behat. :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 13. črc, 2016 7:34

To ja som na tom definitivne horsie ako minuly rok, ked sa trochu ochladi, zaradim aj nejake tie intervaly. Som cca o pol minuty pomalsi na km. Minuly rok 7km za 0:42:28 pri 141bpm, teraz 6km za 0:43:40 pri rovnakom tepe. Aj ked teda porovnavam oktober s junom, cize ine teploty. Nevadi, hlavne ze mozem vobec behat.

Vcera som absolvoval prvy beh v 5prstakoch, dojmy su nasledujuce:
- je to obuv sprostredkujuca pocit najblizse k behu naboso. Bez prehanania.
- podrazka je kvalitna, pomerne tvrda, klasika Vibram, ale 5prstaky su ako celok velmi ohybne
- siel som rovnaku vzdialenost bez ohladu na novu obuv, dnes citim trochu viac lytka, slachy neprotestovali
- co znamena, ze techniku som mal dobru aj v teniskach :oops:
- 5prstaky ma nutili robit mensie kroky
- s vyssou frekvenciou, rovnako ako ked som si skusal pred par rokmi beh naboso
- co znamena, ze som nerobil v teniskach technicky vsetko uplne dobre :oops:
- ale to nevadi, lebo prave zacinam novu eru behu, ktora mi pomoze rozhybat aj moje nestastne tuhe clenky
- clenky sa pocas behu dostavali do vacsieho rozsahu ako obvykle, fakt som trochu cakal ze dnes budem mat problem, ale kedze som doslednejsie postrecoval, nic nemam presilene, vsetko drzi, aj ked trosku viac citim lytka.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pát 15. črc, 2016 9:24

Sounds like progress! 8)

Tiez som zvedavy kolko vydrzi vibramova podrazka na 5prstakoch, pri ostatnych teniskach to bolo vzdy o vydrati vonkajsej podrazky kvoli naslapu. V poslednych NIKE som nabehal cca 650km a uz su dost nacate. Ale este by som sa v nich odvazil aj do lahsieho terenu. Pred nimi som tisicku nabehal v Salomonoch, podrazku som dost vyhladil, ale este su funkcne na suchy asfalt, pri nich ma nastval len ten utahovaci system, lebo sa roztrhlo jedno putko. Vo vseobecnosti musim konstatovat, ze nicim len podrazky, zbytok drzi v pohode.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pát 15. črc, 2016 12:16

Inac tieto 5fingers KMD maju taky velmi elasticky zvrsok, v nich by hadam ani tvoj palec netrpel. Ale musim povedat, ze po vcerajsom druhom behu citim opat slachy trochu viac. Nulovy rozdiel medzi spickou a patou je drsny. ;) Dnes uz zvazujem tenisky, ale uvidim o par hodin ako sa budem citit.
A dobre ze sa ochladilo, klesli mi tepy pri rovnakom tempe o 5bpm :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 18. črc, 2016 8:59

Vcera 12km vybeh na Zeleznej v 5prstakoch, dnes mam nejake drevene nohy, total masaker. Lytka, hamstringy, svalovica. Au. 8O 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 01. srp, 2016 13:25

A uz vyse tyzdna pauza od behania, lebo ma boli presilene chodidlo z 5prstakov. Au. Proste nepoznam mieru, zastavim sa az ked som pokazeny. :evil:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » sob 06. srp, 2016 13:51

Zdravím, mě kupodivu nic nebolí už asi dva měsíce, tak jsem trochu přidal na týdenní dávce běhu (cca 30-40 km týdně) s ohledem na ústecký půlmaraton, který je 17.9. Tak snad mi to vydrží, dneska pohodových 15 km za 1:32.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » pon 08. srp, 2016 7:28

no ja som v prdeli s nohou, stale boli a ked prejdem kilometer, tak sa este zhorsi. akoze... nas*at!
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » pon 07. lis, 2016 11:11

Zdravím běžce, ústecký půlmaraton jsem běžel týden po nemoci, takže čas 1:57 je klasika moje, v Ústí se mi nedaří. Ted v pátek jsem si dal 30 km běh na Milešovku, ale letos jsem tedy v podstatně horší formě než vloni, takže jsem to uběhl asi za 4:15 minut.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » čtv 10. lis, 2016 9:26

Nazdarek, uz som pred dvoma tyzdnami zacal zlahka behat, ale teraz mam klasicky jesenny problem s prieduskami, takze do buduceho tyzdna davam pauzu a zacnem zas od nuly... tento rok ma telo proste zradzalo vzdy ked sa dalo. Zato sa podarili ine veci. 8)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » úte 22. lis, 2016 10:19

Tie priedusky mi blbnu cely zivot, ci beham alebo nebeham, a uz uplne jedno kde. Pride jesen, jar, spolu so zapalom a anginou. Teraz posledne 4 roky maju prieduskove problemy ovela lahsi priebeh, ale musim vysadit cvicenie aj beh na cca 2 - 3 tyzdne. Vynimkou bol rok ked som sa pripravoval na maraton, prekvapivo si vtedy telo ficalo. :P
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » úte 24. led, 2017 14:03

Zdravím v novém roce! Ukropcany: Tak jsem se ti kouknul na starý sparring videa tady odsud a říkal jsem si , že by nebylo špatný to někdy zopáknout. Máte naplánovaný nějaký běhy? Ja zatím březen krosový půlmaraton a v dubnu pražský půlmaraton, ale forma nulová, váha nahoře, vůle malá :?
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » stř 25. led, 2017 8:22

Nazdar v novom roku, bezecka komunito! :D

Ja som uplne v prdeli, uz uz to zacinalo byt dobre, forma sla hore, ale cez vianoce som si dodrbkal laket, behal som sice dalej, ale potom som si podrazdil opat moju achillovu patu - rameno/lopatku a uz druhy tyzden sa trapim s prieduskami. Cize ak bol 2016 na pikacu, 2017 nezacal ovela lepsie.

Takze sa snazim nerobit nic (co je dost narocne), obcas zozeriem nejaku protizapalovu/protibolestnu tabletku a cvicim len nevyhnutne cviky bez zataze, aby som uplne nezdegeneroval. Vaha tomu zodpoveda, peknych vianocnych 87kg. :mrgreen:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » čtv 26. led, 2017 14:23

Nohy su v pohode - aspon nieco. Cize drepujem aspon pistole. Problem je lopatka, ktora sa podrazdi, zapali, z nej to potom striela do ramena, do lakta... priedusky su uz len taka sezonna zalezitost, bonus. ;)

Mam zapisane treningy, ked som sa dostaval do treningu po polrocnej pauze a slo to, skusim od buduceho tyzdna aplikovat rovnaky pristup. S takymto problemom clovek musi byt vzdy v strehu, cvicit komplex doplnkovych cvikov kazdy den, davat si pozor, aby tu oblast prilis nerozmasiroval, lebo sa podrazdi... a potom sa to po pol roku aj tak dodrbka. :D
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Re: Beh ?

Příspěvekod will » sob 28. led, 2017 9:12

Před pár lety jsem chytil také nějaký moribundus na průdušky drželo se mě to cca 6 týdnů a nemohl jsem se toho zbavit, doktor, že viróza. Už jsem nevěděl co s tím, tak jsem to vyřešil domácí 70 procentní slivovicí z nevypeckovaných švestek, kopnul jsem tam decáka a byl to mazec na průduškách to začalo hořet, ale druhý den zlepšení o cca 50 procent, pak jsem pokračoval v léčbě :D ještě asi 3 dni vždycky ráno a večer problém pak nakonec sám odezněl. Teď to aplikuju vždy, když začínám cítit problém, nedávno přinesli děti něco ze školy, tak jsem to opětovně prohnal lékem tentokrát jen větším panákem a bylo po problému. Doktorovi vůbec nechodím, na to, aby mi sdělil, že má virózu ho nepotřebuju. Jinak lék lze aplikovat jak vnitřně a tak z vnějšku v kombinaci s naloženými bylinkami (kostival) jen to chce mazat delší dobu klidně i půl roku.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » stř 01. úno, 2017 13:05

AD ta váha: Asi půl roku jsem spadnu z mých dlouhodobých 91 na cca 85 a přišlo mi, že jsem byl mnohem víc náchylnější ke zranění úponů než s vahou vyšší a obvyklou a i rychlostně jsem na tom byl hůře. Ted mám zpět svoji obvyklou váhu a jsem tedy těžce bez formy, tak jsem na tom blbě ohledně všech ukazatelů nyní.
Ukropcany: V pátek jsem byl na kickbox sparrinzích a poslední kolo jsem spároval se starým kickbox a krav maga másterem a mám krásnýho moncla, ten stojí za to. :))
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » úte 07. úno, 2017 10:31

Proč padli? Nedali si říct a šli do toho jako blázni? Já většinou intenzitu sparringu jedu podle soupeře, když někdo jede lehce, jedu taky a tak na dotek, když někdo vystartuje, tak holt je potřeba se přizpůsobit.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod toddb » stř 08. úno, 2017 18:46

ukropcany píše:
toddb píše:Proč padli? Nedali si říct a šli do toho jako blázni? Já většinou intenzitu sparringu jedu podle soupeře, když někdo jede lehce, jedu taky a tak na dotek, když někdo vystartuje, tak holt je potřeba se přizpůsobit.

Ja každému vravím "Ty určuješ tempo aj intenzitu". Pochopili tú vetu neskôr, ako mali... :lol: Sú ľudia, ktorí ak súper do toho mláti, naňho začnú hulákať, že nech sa ovláda. Ja nie... Ja ho seknem... 8)


Tak to máme stejnej přístup. Koukal jsem asi před dvěma týdny na ty videa z setkání odsud a myslím, že jedeš hodně v klidu
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Re: Beh ?

Příspěvekod cohen » čtv 09. úno, 2017 8:38

Vcera po dlhom case 5km, rovno vo fivefingersoch. Lopatka sice trpela, ale potom bola aj mala masaz a teplo elektrickej decky, takze dnes relativne v pohode. Po vyse troch tyzdnoch to nebolo uplne zle. Mohlo by to uz vydrzat...
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron